Skip to Content

Krok za krokom: Ako si prefarbiť blond vlasy nahnedo

Učarovala vám hnedá a máte pocit, že už nechcete byť blondínka. Na obzore však môže byť problém. Na čo by ste si mali pri tejto pomerne zásadnej zmene dávať pozor? Aký odtieň hnedej ladí s vaším typom, pokožkou a očami? Otázky, samé otázky – tu máte niekoľko odpovedí.

Dnes blondínka, zajtra brunetka – tak ľahko to obyčajne nejde. Prekvapenie! V skutočnosti je to také jednoduché, ako to znie. Stačí pri farbení dodržať niekoľko pravidiel a nemôže to dopadnúť inak než dobre. 

Ako si prefarbiť blond vlasy nahnedo
Blond pixie bol istý čas poznávacím znamením herečky Carey Milligan – až dokiaľ ho odvážne nevymenila za jemné hnedé vlny.

Do Carey Mulligan sa nedá nezamilovať. Herečka nás dlho inšpirovala avandgardným účesom v duchu novej vlny: blond pixie. No jeden film vystriedal druhý a retro strih bol okamžite vecou minulosti. Carey Mulligan sa na verejnosti objavila ako nezbedná brunetka. Ako jej to pristane! Čím nás táto sympatická tmavovláska ešte inšpirovala? Našla dokonalý hnedý odtieň pre svoju porcelánovú pleť a tmavé oči. Aj to je dôvod prečo bola radikálna zmena zásahom do čierneho. 

Aký odtieň hnedej vám najviac pristane?

Nie všetky tóny hnedej sú rovnaké. Čokoládová, karamelová, zlatá hnedá – klasická farba vlasov má viac nuáns, než si dokážete predstaviť. Preto je dôležité vybrať si takú, ktorá najlepšie ladí s vašou pokožkou. Nielenže tým upriamite pozornosť na tvár, ale necháte aj nádherne vyniknúť vaše oči.

Teplý tón pleti: Najlepšie harmonizuje s karamelovými, orieškovými a zlatohnedými odtieňmi.

Studený tón pleti: Svetlú, ružovkastú pokožku najlepšie zvýrazníte hnedými tónmi bez zlatých či ryšavých odleskov, napr. chladná čokoládová, mokka alebo tmavý mahagón. 

Aký odtieň hnedej ladí s vašimi očami?

Aj farba vašich očí môže byť dobrým indikátorom pri výbere vhodného hnedého odtieňa. Zladiť ju s farbou očí je dokonca ešte kľúčovejšie, než riadiť sa pri jej výbere tónom pleti. Ak si práve ním nie ste dokonale istá, oči povedia viac než tisíc slov...

Teplé farby očí: Ak máte zelené alebo hnedé oči, najlepšie urobíte, keď si vyberiete teplé hnedé odtiene ako gaštan (nemali by obsahovať ryšavé / červené pigmenty).

Studené farby očí: V prípade, že sú vaše oči modré alebo šedé, mali by ste zvoliť studené hnedé tóny ako napr. espresso.

Tip: Ak sa nedokážete rozhodnúť medzi dvoma nuansami, vyberte si tú svetlejšiu. S príliš tmavými vlasmi by vaša tvár mohla pôsobiť tvrdo.

Z blond na hnedú: Ako si efektívne prefarbiť vlasy

S prirodzenými blond vlasmi bude zmena farby pomerne jednoduchá. Ak si nie ste isté, najskôr odtieň otestujte pomocou zmývateľného prelivu, aby ste sa presvedčili, či vám naozaj pristane.

Ale s odfarbenými blond vlasmi buďte opatrné: keďže štruktúra vlasov je narušená, nové odtiene v nich môžu pracovať naozaj nepredvídateľne. Vlasy môžu po farbení napr. pôsobiť oveľa červenšie v porovnaní s obrázkami na obale, alebo absorbovať oveľa viac farby a výsledok bude výrazne tmavší. Ak chcete mať úplnú istotu, radšej navštívte kaderníka.   

Extra tipy:

 • Ak si vlasy farbíte doma, mali by ste si ku korienkom, na čelo a spánky naniesť krém. Zabránite tým vzniku hnedých škvŕn na koži.
 • Nebojte sa strakatého efektu: čím je povrch vlasu hladší, tým bude výsledok rovnomernejší. Pomôže vám, ak vlasy deň pred farbením ošetríte intenzívnou kúrou, aby farbu lepšie absorbovali.
 • Nezabudnite na obočie: pri zmene farby zo svetlejšej na tmavšiu by sa nový odtieň mal objaviť aj na ňom.  
Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...