Styling | Tipy a triky

Tri spôsoby vyrovnávania vlasov

Rovné vlasy vyzerajú elegantne a zvodne. Niet sa čo čudovať, že uhladené účesy sú také populárne. Pritom si môžete vybrať z niekoľkých spôsobov vyrovnávania vlasov. Fénovanie vlasov, pričom si ich prečesávate okrúhlou alebo rovnou širokou kefou je jednou z možnosti. Použitie žehličky na vlasy, alebo aplikácia polo permanentných vyrovnávacích prípravkov na vlasy vám tiež vlasy krásne vyrovnajú.

Experimentovanie s novými účesmi ako zapletané vlasy, vypnuté účesy, farbené či natočené vlasy pozná každá žena. Avšak skôr či neskôr každá z nás objaví uhladený elegantný účes. Aj modelky z celého sveta prezentujú elegantné účesy. Na i mimo prehliadkových mól od Los Angeles až po Cannes si elegantné účesy získali svoju pozornosť. Vyskúšajte aj vy nový elegantný účes! Budete prekvapené ako výborne sa elegantné účesy hodia k rôznym variantom oblečenia, a aké rôzne vlasové kreácie si môžete dopriať. Správna voľba vyrovnávania vlasov záleží na vašom vkuse a tiež na tom, ako dlho rovné vlasy chcete mať. Prečítajte si náš článok a zistite, ktorý spôsob vyrovnávania vlasov je pre vás ten pravý.

Vyrovnávanie vlasov: Fénovanie a česanie vlasov pomocou rovnej/okrúhlej kefy

Klasický spôsob vyrovnávania vlasov je, že si vlasy prečesávate okrúhlou alebo širokou rovnou kefou na vlasy, zatiaľ čo si ich fénujete. Väčšina žien má tieto nástroje hneď po ruke. Pramene vlasov, ktoré ste presušili uterákom natáčate na kefu a fénujete jemným prúdom vzduchu a následne ich vyťahujete priamo cez kefu. Okrúhla kefa je dobrou voľbou pre krátke vlasy, zatiaľ čo rovná kefa je vhodná pre dlhé vlasy. Vyrovnávanie vlasov je ľahšie, ak si na ne nanesiete sprej alebo balzam na vyrovnávanie vlasov. Niektoré z prípravkov na vyrovnávanie vlasov zároveň obsahujú ochranné látky proti teplu, vďaka čomu sú vaše vlasy chránené pred poškodením a vysušením počas fénovania. Vyrovnávanie vlasov počas fénovania, pričom si ich prečesávate cez okrúhlu alebo rovnú kefu na vlasy je veľmi jednoduchý spôsob s účinkom na niekoľko dní. Žiaľ, ženy s prirodzene kučeravými vlasmi si pomocou tejto metódy môžu vytvoriť maximálne vlnité vlasy.

Vyrovnávanie vlasov: Žehlička na vlasy

Použitie žehličky na vlasy je tiež veľmi účinný spôsob ako si vyrovnať vlasy. Tento spôsob odporúčame ženám s prirodzene kučeravými vlasmi a tiež ženám, ktorým nestačí účinok fénu v kombinácii s kefou na vlasy.

Nezabudnite na prípravky na ochranu vlasov pred teplom. Aplikujte ich do uterákom presušených vlasov (ideálne pri česaní vlasov pomocou hrebeňa so širokými zubami) predtým, než použijete žehličku na vlasy. Teraz ste pripravené vyťahovať jednotlivé pramene vlasov pomocou žehličky rýchlym plynulým pohybom. Žehličky s keramickým povrchom alebo s iným druhom povrchu sú dobrou voľbou, pretože nahrievajú vlasy rovnomerne a jemne. Tento spôsob vyrovnávania vlasov zanechá vlasy rovné až dva dni. Ráno môžete jemne vyrovnať vlny, ktoré sa môžu objaviť počas noci. S každým žehlením vlasov získate viac praxe.

Uistite sa, že dávate vlasom dostatok vyživujúcich prípravkov pre suché a poškodené vlasy jedenkrát do týždňa, aby ste tak predišli ich možnému poškodeniu.

Polo permanentné vyrovnávanie vlasov pomocou vyrovnávacích prípravkov

Môžete si vytvoriť elegantný účes aj v prípade, ak sú vaše vlasy kučeravé, strapaté alebo nepoddajné. Jednoducho do vlasov naneste prípravky na vyrovnávanie vlasov na dosiahnutie uhladeného looku.   Vlasy sa vyrovnávajú v dvoch krokoch. Prvý krok, vyrovnávacie sérum obsahujúce keratín, hodváb a obilné proteíny nanesiete na vlasy, ktoré následne vyrovnáte pomocou hrebeňa. Po 20 minútach použite na opláchnutie séra z vlasov vlažnú vodu. Nielen že zanechá vaše vlasy rovné, ale navyše aj pružné a hladké. Po použití séra naneste na vlasy fixačný prípravok, ktorý necháte pôsobiť 10 minút, pričom si vlasy niekoľkokrát prečešte. Tento prípravok zaručí, že vaše vlasy zostanú hladké a rovné. Použitím týchto vyrovnávacích prípravkov vlasy vydržia krásne rovné až do 10 umytí šampónom. Po umytí vlasov môžete použiť fén na vlasy, aby ste osviežili elegantný look. Prakticky ihneď uvidíte krásne rovné vlasy, ktoré budú zároveň pružné a hladké.

V tomto videu vám top vlasový stylista Armin Morbach ukáže ako si vyrovnať prirodzené kučery.

Video: Ako vyrovnať prirodzené kučery