Starostlivosť o vlasy | Šampón na vlasy

Suchý šampón – čerstvé vlasy z plechovky

Suchý šampón magicky prinavráti vašim vlasom sviežosť a vzdušnosť. V tejto chvíli je to jeden z trendov v oblasti starostlivosti o vlasy a stylingových vlasových produktov. Sprej s obsahom suchého šampónu je ideálnym riešením, keď potrebujete svieže, vzdušné a poddajné vlasy veľmi rýchlo.

Ak ste fanúšik módy šesťdesiatych rokov, možno ste už zachytili nejaké referencie na suchý šampón. Ako pred tým, tak i teraz je kúzlo spreja požehnaním, keď vaše vlasy potrebujú šampón, ale na umývanie nie je čas. Suché šampóny sú späť! Nie je to nič prekvapivé, pretože suchý šampón rýchlo osvieži vlasy, keď nás „tlačí čas“. Suchý šampón je taktiež praktickým riešením u cestovateľov. Nová receptúra s bavlníkovým olejom a výťažky z aloe vera veľmi šetrne odmastia vlasy, dodajú im nebesky sviežu vôňu a pokožke poskytnú extra hydratáciu. Dnešné trendy suché šampóny v spreji sú vhodné pre rôzne typy vlasov a ich potreby. Po použití suchého šampónu dokonca aj jemné vlasy vyzerajú silnejšie a je jednoduchšie ich upravovať. Kúzlo odmastenia suchého šampónu premení mastné pramene vlasov na svieže a dobre upravené vlasy.

Suchý šampón sa ľahko používa

Používanie suchého šampónu nemôže by jednoduchšie. Už nie je žiadny dôvod očakávať po použití suchého šampónu šedú hrivu, ani keď sú vaše vlasy tmavé. Pred aplikáciou suchého šampónu by ste si okolo ramien mali ovinúť uterák a mali by ste si rozčesať vlasy kefou. Potom suchý šampón dôkladne pretrepte a nastriekajte na vlasy zo vzdialenosti asi 20 cm. Môžete vidieť, kde potrebujú vaše vlasy ešte osviežiť. Vaše celé vlasy sa tak poľahky zbavia mastnoty. Suchý šampón môže byť použitý i v prípade, že je potrebné osviežiť len niektoré pramene. Môže byť vhodný riešením, i keď potrebuje rýchlo osviežiť iba vaša ofina.

Nechajte suchý šampón pôsobiť na hlave po dobu dvoch až troch minút. Počas tejto doby aplikácie absorbuje suchý šampón špinu, kožný maz a zvyšky stylingových produktov. Použitím uteráku jemne masírujte vlasy a pokožku. Posledný krok zahŕňa dôkladné prečesanie vlasov kefou, čím sa odstránia posledné zvyšku suchého šampónu. Zostatkový suchý šampón by mohol zmatniť vaše vlasy. Najvhodnejšia kefa na použitie pre tento účel je kefa s prírodnými štetinami, ako napríklad kefa s diviačími štetinami, ktoré nespôsobujú štiepenie končekov ako plastové kefy, ktoré majú takúto tendenciu. Prírodné štetiny taktiež jemným spôsobom odstránia mastnotu a ďalšie zvyšky z vašich vlasov. Kým si češete vlasy kefou, môžete taktiež použiť fén, hlavu pri tom majte predklonenú smerom nadol. To vašim vlasom zväčší objem a dopraje vzdušnosť.

Suchý šampón ako prechodné riešenie

Samozrejme, používanie suchého šampónu nie je nič viac ako len praktické riešenie využívané medzi intervalmi používania bežného zmývateľného šampónu. I keď je to efektívne a pohodlné, suché šampóny nemôžu nahradiť umývanie klasickým šampónom a výhody kondicionérov, masiek na vlasy alebo stylingových produktov používaných na mokré alebo vlhké vlasy. Pravidelná starostlivosť o vlasy vyživuje a ochraňuje vlasy, a samozrejme to aj udržiava vlasy čisté. Suché šampóny nemajú všetky tieto výhody v rovnakej miere. Napriek tomu, je ideálny pre osvieženie vlasov medzi intervalmi klasického umývania šampónom, takže budete vždy vyzerať vycifrovane, a to i v tejto hektickej dobe.