Farby na vlasy | Zosvetľovanie

Od rôznofarebných k nepravidelne zafarbeným vlasom

Chceli ste zvýšiť krásu vlasov použitím tónovacieho krému alebo ste sa rozhodli kompletne zmeniť výzor vrátane zmeny farby? Namiesto radosti však vaše sebavedomie utrpí šok z farebne neustálených či škvrnitých vlasov? Zažili ste už takúto situáciu? Poďme sa spoločne pozrieť na účinnú pomoc pre podobné nehody.

Existuje niekoľko dôvodov, ktoré vám jednoducho povedané "nanesú" farbu nepravidelne. Farbiaci prípravok môžete aplikovať nesprávne a zle umytý pigment vám spôsobí nepravidelné zafarbenie. Alebo vlasová kozmetika zostala pred farbením vo vlasoch, čo spôsobilo, že farba nechytila rovnomerne. Treba rýchlo konať.

Odvážte sa znova zmeniť farbu Vašich vlasov

Predtým, ako sa rozhodnete znovu si vlasy zafarbiť, mali by ste si ich predtým umyť s použitím peelingového šampónu. Potom naneste výživnú kúru, ktorá pomôže poškodeniu štruktúry vlasov. Pri novom farbení použite ten istý produkt ako predtým. Ak použijete tmavší odtieň, mali by ste následne skrátiť čas farbenia, aby ste sa vyhli farebným fľakom.

Tmavý odtieň

Čo robiť, keď sa pravidelne farbené vlasy stávajú tmavšími po každom farbení? V prípade intenzívneho tónovania alebo trvácneho farbenia by ste mali ako prvé aplikovať farbu na vlasy na nové vyrastené vlasy a po pár minútach procedúru zopakovať i na zvyšné vlasy. Umývateľné tónovanie by malo byť zmývané vždy pred nanášaním novej farby. Predídete tým zmiešavaniu farebných pigmentov.

Mimochodom, končeky dlhších vlasov majú tendenciu byť drevité, preto si vyžadujú vyššiu koncentráciu pigmentov. Preto sa odporúča aplikovať farbu najprv do nových vyrastených vlasov, a potom po piatich minútach ku končekom. Je dôležité, aby sme pravidelne naše končeky ošetrovali intenzívnymi kúrami a olejmi, ktoré ich pripravia na nanášanie farby a poistíme sa tak pred problémami s farbením končekov. 

Niekedy je jediné riešenie skrátenie účesu

Samozrejme, že tento spôsob predstavuje radikálne riešenie pri najvážnejších prešľapoch týkajúce sa farbenia vlasov. Strihanie vlasov je veľmi efektívne v prípade, že vlasové končeky viažu viac pigmentu ako zvyšné vlasy. Toto sa stáva, keď sú končeky vlasov drevité alebo rozštiepené. Zastrihávanie končekov vlasov predchádza nezrovnalostiam vo farbení a prinavracia vlasom zdravší vzhľad.

Posledné útočisko

Trápite sa s farbením už príliš dlho? Návšteva kaderníka vám ukončí nekonečný debakel pri farbení vlasov. Ak máte pochybnosti, požiadajte kaderníka, aby vám pomocou melíru rozptýlil nerovnomerné výsledky vášho domáceho farbenia.