Farby na vlasy | Trend pastelových farieb na vlasy

Odvážny a cool: Modrý melír

Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra. A nedávno prenikli aj do sféry módnych účesov. Odtiene od kobaltovej, tyrkysovej až po blankytne modrú dokážu pozoruhodne vyniknúť v blond, hnedých aj šedých vlasoch. Okrem toho, že predstavujú nevšedné módne gesto, majú aj moc ovplyvniť našu náladu a vnímanie.    

Podľa štúdie publikovanej na webe Top Ten, je modrá všeobecne najobľúbenejšou farbou. Symbolizuje nebo a oceán, upokojuje myseľ, vyžaruje slobodu, nehu, zodpovednosť a dôveryhodnosť. Na druhej strane si s jej ľadovými a sivými tónmi často spájame aj určitý chlad a odstup. Ak chcete navodiť uvoľnenú, hravú atmosféru, mali by ste zvoliť vodné tóny. Modrá je ideálna farba pre uvoľnené, slobodomyseľné ženy túžiace po harmónii bez ohľadu na to, či je práve v móde alebo nie. 

Príťažlivosť modrej farby

Máte slabosť pre modré očné tiene, linky alebo mascaru? Od nich je to už len na krok k modrým tónom vo vlasoch. Väčšina žien si nefarbí na modro všetky vlasy ale len niekoľko pramienkov. Pestré farebné akcenty vo vlasoch sú medzi hviezdami už istý čas populárne a vďaka svojej hravosti určite tak skoro z módy nevyjdú (pozri zostavu fotografií).   


Tip: Aplikujte do vlasov modrú mascaru, a presvedčte sa, či bude modrý melír ladiť s vaším vkusom a náladou. 

Modrý melír v kombinácii so zelenou a sivou

Trendy modrý melír

Modelka s modrými pruhmi vo vlasoch, ako sme ju zahliadli na Týždni módy v Tokiu (foto vľavo) a street style Caroly Bernard z Milána so žiarivým zelenomodrým melírom (foto vpravo).

Hravý (foto vľavo): Modrý melír vytvára vo svetlých vlasoch výrazný kontrast (napr. v popolavej blond). Studené modré a tyrkysové pruhy v kombinácii s mäkkými vlnami prehodenými nabok pripomínajú 80. roky. Farebné ladenie dopĺňa make-up v kráľovskej modrej. 

Rozchod s konvenciami (foto vpravo): Mladé ženy, ktoré si vlasy zafarbia na sivo a pridajú tyrkysové akcenty budú aj dnes považované za rebelky a nezávislé osobnosti, tak ako návrhárka a umelkyňa Carola Bernard.   

Modrý melír a make-up

  • Ak chcete upriamiť pozornosť iba na modré pruhy vo vlasoch, potom bude najlepším riešením líčenie v podobe čiernej mascary a priehľadného lesku na perách. Tieto odtiene nebudú súperiť o pozornosť s farbou vašich vlasov.  
  • Biela linka vo vnútornej strane oka (pozri foto vpravo hore) vyvoláva pocit tajomna. 
  • Ani teplejšími farebnými odtieňmi nič nepokazíte – môžete zvoliť rúž v tóne ružového dreva alebo oranžovú očnú linku (modrá a oranžová sú komplementárne farby).  
  • Iskrivú kombináciu predstavuje dymové líčenie v čiernej a kráľovskej modrej, ktoré bude tiež výborne ladiť s modrým melírom. 

Odkazy:

Viac o Carole Bernard  >> instagram.com/carolabernard

Street style: Carola Bernard  >> citizencouture.com