Farby na vlasy | Exotické farby na vlasy

Výrazne farebný melír a pramene vlasov

Farebné široké pramene vlasov boli trendom v účesoch minulého leta, a navyše sa do neho zamilovali hviezdy a celebrity po celom svete. Najlepšie na tom je, že si farebné pramienky môžete jednoducho vytvoriť samé doma.  Prezradíme vám, aké sú najnovšie trendy a ako si dopriať ten správny melír.

Katy Perry patrí medzi najúspešnejšie speváčky v zábavnom priemysle. Dnes 26-ročná hviezda si vyslúžila nie jednu, ale hneď dve ceny People’s Choice Awards. Mladá Kalifornčanka boduje aj v prípade účesov, ktoré sú trendy a zároveň hravé. Preto nás vôbec neprekvapuje, že je práve Katy obľúbeným hosťom na rôznych módnych show.

Účesy speváčok sa v priebehu minulého leta tešili veľkej pozornosti vďaka ružovým a jasne modrým melírom. Katy Perry nie je jediná celebrita, ktorá rada oživí svoj štýl s výrazne farebnými prameňmi. „It-girl“ Gillian Zinser a bývalá gossip-girl Jessica Szohr tiež zbožňujú jasné farebné akcenty vo svojich vlasoch. Hovoríme o novej vlne punkového štýlu? Nebojte sa, v lete sú jasne farebné pramene perfektne prijateľné aj v kombinácii s krátkymi čiernymi šatami.

Nemôžete sa dočkať, ako vyskúšate nové trendy dnešných „it-girls“ a dodáte do svojich vlasov svetlý melír? To nie je žiadny problém! Ukážeme vám, ako na to a na čo všetko myslieť predtým, než dodáte do vlasov farebné akcenty.

Výrazné farby v svetlých vlasoch

Dajte pozor na to, aby ste výraznú farbu v blond vlasoch neprehnali. Majte na pamäti, že je lepšie zafarbiť pár pramienkov vlasov, než široké a výrazné pramene. Čím svetlejšie vlasy máte, tým sú farebné efekty intenzívnejšie.

Môžete si svetlú farbu vlasov najprv vyskúšať a to pomocou farebných vlasových príčeskov. Tie si môžete do vlasov kedykoľvek pripnúť a za pár sekúnd ich zase odstrániť. Nanešťastie, prechod medzi prirodzenými svetlými blond vlasmi a príčeskom je dosť viditeľný. Môžete tiež použiť sprej na vlasy na vytvorenie farebného melíru, či širokých prameňov vlasov. Jednoducho nasprejujte tónovací sprej na vlasy na niekoľko prameňov a nechajte ich vyschnúť. Následne upravte svoje vlasy ako obyčajne. Tónovací sprej vám vydrží do ďalšieho umytia vlasov, poľahky ho zmyje i dážď. Pre svetlé vlasy vám odporúčame farebný melír v pastelových farbách. Zvlášť tlmené odtiene vyzerajú pôsobivo v blond vlasoch.

Výrazné farby v tmavých vlasoch

Tmavovlásky to poznajú: Aj tie najvýraznejšie a najsýtejšie farby zaniknú v tmavých či čiernych vlasoch a vytvoria len nepatrnú farebnú zmenu vo vlasoch. Ak stále túžite po ružových, červených alebo zelených prameňoch vlasov, mali by ste jemne zosvetliť dané pramene predtým, než ich začnete farbiť. Vlasy následne získajú požadovanú svetlú farbu. Po zosvetlení môžete na vlasy naniesť tónovacie prípravky. Naneste farbu na zosvetlené vlasy podľa návodu na obale farby. Farba následne vydrží vo vlasoch až 8 umytí.

Pramene vlasov vo farbách ako ružová, modrá alebo fialová sú ideálne pre ženy s bledším tónom pleti. Vyskúšajte oranžovú alebo zelenú, ak máte hnedý alebo olivový tón pleti.

Pozrite sa do našej galérie a zoznámte sa s najobľúbenejšími účesmi celebrít.

Hviezdy a výrazné farby vlasov

Odkazy

Umelecky zafarbené končeky vlasov >> thebeautydepartment.com

Mimoriadna farba pre farbené vlasy >> ausliebezumduft.de