Skip to Content

Ošetrujúce prípravky: Extra starostlivosť pre žiarivé vlasy

Slnko a teplo si na našich vlasoch vyberú svoju daň rovnako, ako pani zima so svojimi búrkami, snehom, či ďalšími studenými podpásovkami. Ohrievaný vzduch navyše spôsobuje vlasom veľkú záťaž. Široká ponuka vlasových prípravkov nám pomáha vlasy ošetrovať a chrániť počas všetkých ročných období. Okrem toho, vďaka nim na prvom mieste predchádzame možnému poškodeniu vlasov. Radi vám poradíme ako na nástrahy počasia.

Najlepšie je ošetriť vlasy ešte než v zime začne sezóna „ohrievaného vzduchu“, alebo dní pod psa v lete a ich vplyv sa podpíše na vašich vlasoch. Suchý ohrievaný vzduch je veľkou záťažou pre vlasy; klobúky a čiapky sú hneď na druhom mieste v ničení účesov. Spľasnuté a suché vlasy či elektrizujúce vlasy sú častým výsledkom. Vlasy potrebujú láskyplnú starostlivosť, aby ste ich tak ochránili pre nepriaznivými podmienkami spôsobenými počasím. Vhodné ošetrujúce vlasové prípravky nájdete vo forme oplachovacích kúr, olejov alebo masiek. Sú navrhnuté tak, aby chránili vlasy pred nepriaznivým počasím a dokážu tiež zabrániť poškodeniu, či obnoviť poškodené vlasy.

Správne používanie ošetrujúcich vlasových prípravkov

Ak chcete, aby ošetrujúce prípravky pôsobili tak ako majú, musíte ich správne aplikovať. Používajte ošetrujúce vlasové prípravky jedenkrát do týždňa namiesto kondicionéru, vďaka čomu vaše vlasy účinne ošetríte. Samozrejme, ťažko poškodené vlasy si vyžadujú častejšiu aplikáciu prípravkov.

Používanie hrebeňa so širokými zubami je najlepší spôsob, ako čo najlepšie rovnomerne naniesť do vlhkých vlasov ošetrujúce prípravky. Rozčesanie prípravku do všetkých vlasov zaručí, že každému jednému vlasu doprajete pozitívne účinky kúry. Končeky vlasov sú staršie, obsahujú preto menej mazu, čo spôsobuje ich väčší sklon k rýchlemu poškodeniu. Preto je lepšie, ak začnete vlasové prípravky nanášať od končekov vlasov.

Hneď po použití ošetrujúceho prípravku na vlasy, zabaľte vlasy do teplého uteráka. V príbalovom letáku k prípravku sa dozviete, ako dlho by sme mali nechať ošetrujúcu kúru pôsobiť. Teplo zjemňuje vrstvu kutikúl, vďaka čomu môžu aktívne zložky preniknúť do vonkajšej vrstvy vlasu. Po uplynutí odporúčanej doby pôsobenia, ošetrujúci prípravok  z vlasov dôkladne opláchnite. Ak máte tvrdú vodu, použite na posledné opláchnutie vlasov minerálnu vodu. To dodá vašim vlasom požadovaný lesk.

Ošetrujúce prípravky - tipy & triky

Pre obzvlášť intenzívne ošetrenie, naneste ošetrujúcu kúru prameň po prameni od korienkov až po končeky. Aj keď táto metóda zaberie trochu viac času zaručuje, že ošetrujúci prípravok kompletne pokryje každý jeden vlasy. Toto ešte viac zefektívni účinok kúry.

Ošetrujúca kúra na vlasy je obzvlášť účinná, ak si ju nanesiete do vlasov hneď na začiatku dňa a vlasy si zopnete do drdolu, čím necháte prípravok vyživovať vaše vlasy počas celého dňa. Po dlhodobom pôsobení kúry vlasy dôkladne opláchnite.

Praktické ošetrujúce prípravky na vlasy môžete na vlasy aplikovať vo forme spreju, ktorý nechajte vo vlasoch pôsobiť bez oplachovania. Obsah oleja v týchto bezoplachovacích prípravkoch je pomerne nízky, a preto vaše vlasy zbytočne nezaťažujú. Tieto ošetrujúce prípravky sú vhodné aj pre jemné vlasy.

Pre rýchlu prvú pomoc pre poškodené vlasy naneste malé množstvo ošetrujúceho prípravku do dlaní a votrite ho do končekov vlasov.  V tomto prípade nie je oplachovanie nutné.

Ošetrujúce prípravky na každý problém

Ošetrujúce vlasové prípravky dokážu zázraky. Dodávajú vlasom potrebnú hydratáciu, vďaka nim sa vlasy lepšie rozčesávajú, zanechávajú vlasy príjemné na dotyk, poddajné a zabraňujú krepovatosti vlasov. Existuje riešenie pre každý druh problému vašich vlasov, stačí použiť správne oplachovacie kúry, oleje alebo masky.

Vlasový problém: suché vlasy. Riešenie: Intenzívne ošetrujúce vlasové prostriedky dodajú vlasom potrebnú hydratáciu a vytvoria v nich požadovanú harmóniu.

Problém: nepoddajné elektrizujúce vlasy. Riešenie: Bezoplachové kúry sú prevenciou proti elektrizujúcim vlasom.

Problém: rozštiepené končekyRiešenie: Na uzdravenie rozštiepených končekov na ne pravidelne  aplikujte ošetrujúce bezoplachové vlasové prípravky. Uistite sa, že ste aplikovali prípravok na všetky končekov vlasov.

Problém: svrbiaca pokožka hlavy. Riešenie: Pravidelné používanie ošetrujúcich prípravkov zabezpečuje dostatok hydratácie pre pokožku hlavy. Tým zabránite vysúšaniu pokožky a tiež predídete tvorbe lupín, pretože lupiny sú často následkom práve suchej pokožky.

Problém: lámavé vlasy Riešenie:  Hĺbkové ošetrujúce prípravky na vlasy a ich jednotlivé zložky vyplnia poškodenú štruktúru vlasu.

Problém: kučeravé vlasyRiešenie: Špeciálne zložky vyhladzujú povrch vlasov, vďaka čomu vlasy získajú zdravý hodvábny lesk.

Jednoduché stylingové tipy zmenia vaše poškodené vlasy na zdravé a žiarivé vlasy. V tomto videu vám  Armin Morbach ukáže, ako toto „kúzlo“ funguje:

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...