Skip to Content

Odvážny a cool: Modrý melír

Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra. A nedávno prenikli aj do sféry módnych účesov. Odtiene od kobaltovej, tyrkysovej až po blankytne modrú dokážu pozoruhodne vyniknúť v blond, hnedých aj šedých vlasoch. Okrem toho, že predstavujú nevšedné módne gesto, majú aj moc ovplyvniť našu náladu a vnímanie.    

Podľa štúdie publikovanej na webe Top Ten, je modrá všeobecne najobľúbenejšou farbou. Symbolizuje nebo a oceán, upokojuje myseľ, vyžaruje slobodu, nehu, zodpovednosť a dôveryhodnosť. Na druhej strane si s jej ľadovými a sivými tónmi často spájame aj určitý chlad a odstup. Ak chcete navodiť uvoľnenú, hravú atmosféru, mali by ste zvoliť vodné tóny. Modrá je ideálna farba pre uvoľnené, slobodomyseľné ženy túžiace po harmónii bez ohľadu na to, či je práve v móde alebo nie. 

Príťažlivosť modrej farby

Máte slabosť pre modré očné tiene, linky alebo mascaru? Od nich je to už len na krok k modrým tónom vo vlasoch. Väčšina žien si nefarbí na modro všetky vlasy ale len niekoľko pramienkov. Pestré farebné akcenty vo vlasoch sú medzi hviezdami už istý čas populárne a vďaka svojej hravosti určite tak skoro z módy nevyjdú (pozri zostavu fotografií).   

Tip: Aplikujte do vlasov modrú mascaru, a presvedčte sa, či bude modrý melír ladiť s vaším vkusom a náladou. 

Modrý melír v kombinácii so zelenou a sivou

Trendy modrý melír
Modelka s modrými pruhmi vo vlasoch, ako sme ju zahliadli na Týždni módy v Tokiu (foto vľavo) a street style Caroly Bernard z Milána so žiarivým zelenomodrým melírom (foto vpravo).

Hravý (foto vľavo): Modrý melír vytvára vo svetlých vlasoch výrazný kontrast (napr. v popolavej blond). Studené modré a tyrkysové pruhy v kombinácii s mäkkými vlnami prehodenými nabok pripomínajú 80. roky. Farebné ladenie dopĺňa make-up v kráľovskej modrej. 

Rozchod s konvenciami (foto vpravo): Mladé ženy, ktoré si vlasy zafarbia na sivo a pridajú tyrkysové akcenty budú aj dnes považované za rebelky a nezávislé osobnosti, tak ako návrhárka a umelkyňa Carola Bernard.   

Modrý melír a make-up

 • Ak chcete upriamiť pozornosť iba na modré pruhy vo vlasoch, potom bude najlepším riešením líčenie v podobe čiernej mascary a priehľadného lesku na perách. Tieto odtiene nebudú súperiť o pozornosť s farbou vašich vlasov.  
 • Biela linka vo vnútornej strane oka (pozri foto vpravo hore) vyvoláva pocit tajomna. 
 • Ani teplejšími farebnými odtieňmi nič nepokazíte – môžete zvoliť rúž v tóne ružového dreva alebo oranžovú očnú linku (modrá a oranžová sú komplementárne farby).  
 • Iskrivú kombináciu predstavuje dymové líčenie v čiernej a kráľovskej modrej, ktoré bude tiež výborne ladiť s modrým melírom. 

Odkazy:

Viac o Carole Bernard  >> instagram.com/carolabernard

Street style: Carola Bernard  >> citizencouture.com

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

  Farbenie vlasov

  Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
  ...

  Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...
 • Trendy „ecaille“ look: Slnečné lúče alebo ťahy štetca?

  Účesy a trendy vo farbení

  Trendy „ecaille“ look: Slnečné lúče alebo ťahy štetca?
  ...

  Hitom tohto leta je nový trend: mäkké farebné prechody a jemný kontrast. Vysvetlíme vám, čo revolučné prináša a akou technikou farbenia ho dosiahnete.

  ...