Skip to Content

Psychológia farieb: Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?

Blond, hnedá, čierna alebo červená – povedzte nám, akú farbu nosíte a my vám povieme, kto ste. Odtieň vlasov môže totiž prezradiť zaujímavé detaily o vašej osobnosti. Neveríte? Tak si urobte pohodlie a začnite čítať.

Blondínky sú cool, rusovlásky ohnivé, brunetky stoja nohami na zemi a čiernovlásky často podliehajú melanchólii. Zdajú sa vám tieto stereotypy povedomé? Takmer každá žena má predstavu o tom, ako ktorá farba vlasov pôsobí na okolie a tieto konvenčné predstavy spojené s výzorom nás často rozčuľujú. V skutočnosti nie sú až natoľko vzdialené od pravdy. Tak ako nám vlasy napovedia niečo o pohlaví, veku a zdraví človeka, aj ich farba prirodzene asociuje určité vlastnosti. Jedno je isté: Existujú určité pravidlá, podľa ktorých sa môžeme o ľuďoch niečo dozvedieť na základe toho, akú farbu majú ich vlasy.  

Život má mnoho farieb

Uvažujete o zásadnej zmene výzoru? Tak spozornite – nová farba totiž dokáže výrazne ovplyvniť váš look. Od kompletnej premeny až po jemné oživenie v detailoch. A čo ak dokáže nový farebný tón prezradiť niečo viac o vašom charaktere než pôvodná farba vašich vlasov. Presne tak! Odtieň, ktorý nosíme v istej fáze života, prezrádza niečo o tom, ako chceme, aby nás videli ostatní. Či však dokážeme tomuto zdaniu dostáť aj vo vnútri, to už je iná otázka. Skúsme interpretovať štyri hlavné farby – blond, hnedú, červenú a čiernu a povedzme si niečo o ich typológii:  

Psychológia farieb: Blond

Čo o vás prezrádza odtień vlasov?
Blondínky sú príťažlivejšie: Svetlé vlasy pôsobia mimoriadne atraktívne a sexy.

Najskôr dobré správy: Blondínky vraj majú zmysel pre humor, sú atraktívne a sexy. Menej príjemné je, že ženy so svetlými vlasmi sú často považované za naivné a neverné. To ale nie je žiadne prekvapenie. Ale vedeli ste, že blondínky dokážu zdravo riskovať, no sú aj veľmi nestále? Väčšina ľudí si ich tiež asociuje s detstvom – preto, lebo sami vyrastali so svetlejšími vlasmi, ktoré im počas života stmavli. Preto si blond farbu spájame s mladosťou. Ak by ste uvítali prirodzenú omladzovaciu metódu, stačí si vybrať ten pravý odtieň.   

Psychológia farieb: Hnedá

Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
Podmanivé brunetky: Hnedovlasé ženy sú vraj veľmi prispôsobivé – ale to zďaleka nie je všetko!

Brunetky sú trochu podceňované, často ich vnímame len ako racionálne a zodpovedné bytosti... To je ale nuda! Nie sú to žiadne šedé myšky, majú povesť skvelých obchodníčok, zároveň pôsobia sympaticky a spoľahlivo. Dokonalé spojenie, no nie? Do kategórie prirodzených brunetiek spadá viac než 60% žien. Má to svoje výhody. Čo sa týka zodpovednosti, zmyslu pre humor, profesionality, inteligencie a úspechu si stoja výrazne lepšie než blondínky, červenovlásky či čiernovlásky. Ak máte zálusk na postup v kariére, môže to ovplyvniť práve výber novej farby vlasov. 

Psychológia farieb: Červená

Čo o vás prezrádza odtieň vlasov
Ryšavé vlasy sú veľmi populárne a vzrušujúce.

K červenej farbe vlasov sa viaže mnoho stereotypov. V stredoveku bola taká vzácna, že vzbudzovala podozrenie zo spojenia s diablom - ryšavé ženy boli pálené na hranici. No časy sa našťastie zmenili a červená farba vlasov úplne zmenila imidž – ich nositeľky vzbudzujú obdiv. Vyžarujú zmyselnosť, energiu a pôsobia veľmi moderne. Či už sú prirodzené alebo si trochu pomohli chémiou, každá z nich rada vzbudzuje pozornosť a miluje vzrušujúci život. Takže červenovlásky sa stále zahrávajú s ohňom, no dnes samy držia pochodeň. 

Psychológia farieb: Čierna

Čo o vás prezrádza odtieň vlasov?
Tmavovlasé ženy často vzbudzujú melancholický dojem.

Hlavne muži obvykle zatajujú dych, keď zbadajú čierne vlasy – tie v sebe skrývajú čosi exotické, hlavne pokiaľ ide o strednú Európu. Čiernovlasé ženy pôsobia vážne, elegantne a tajomne. Nehovoriac o horkokrvnom temperamente, ktorý si s nimi tiež spájame, navodzuje čierna farba melancholický a nežný dojem. Možno je to práve tento kontrast, ktorý robí z čiernovlások také zvodné a fascinujúce bytosti...

Súvisiace články
 • Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?

  Farbenie vlasov

  Farba verzus tónovanie: Ktorá metóda je tá pravá?
  ...

  Prinášame vám dôležité fakty, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní. Aké sú medzi nimi rozdiely, aké majú výhody a čo od ich aplikácie môžete očakávať?

  ...
 • Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom

  Blond farba vlasov

  Letná blond: Zdravé vlasy pobozkané slnkom
  ...

  Trblietavá blond je esenciou leta. Aby takou aj zostala, mali by ste chrániť vlasy pred UV žiarením. Prinášame tie najlepšie letné tipy pre blondínky.

  ...
 • Farebné pruhy

  Exotické farby na vlasy

  Farebné pruhy
  ...

  Kombinácie výrazných farieb už nie sú vyhradené len pre látky a odevy. Teraz zvýrazňujú štýlové ženy žiarivými farbami svoje účesy

  ...
 • Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým

  Plavá farba na vlasy

  Návrat trendu: platinová blond je teraz trendy viac ako kedykoľvek predtým
  ...

  Plavá, plavejšia, platinová. Tento najsvetlejší blond tón je medzi farbami na vlasy dobre známy. Platinová blond sa nosí už od 90. rokov, ale až teraz si ju ľudia prestali spájať s bábikou Barbie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo potrebujete vedieť o tejto trendy farbe.

  ...
 • Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov

  Zosvetľovanie

  Prirodzený jas: Domáce recepty na zosvetlenie vlasov
  ...

  Nechajte zasvietiť svetlo vo svojich vlasoch! Vyskúšajte staré známe triky vhodné nielen pre blondínky.

  ...
 • Nepravidelne nafarbené vlasy

  Zosvetľovanie

  Nepravidelne nafarbené vlasy
  ...

  Nafarbili ste si vlasy a zistili ste, že farba ostala pri korienkoch svetlejšia, zatiaľ čo vaše končeky oplývajú tmavším odtieňom? Máte pocit, že vlasy pôsobia na vás rôznofarebne?

  ...
 • Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov

  Farbenie vlasov

  Jednoduché a rýchle dofarbovanie vlasov
  ...

  Vďaka našim tipom si vlasy jednoducho dofarbíte a vrátite im sýtu farbu aj nádlherný lesk.

  ...
 • Odvážny a cool: Modrý melír

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Odvážny a cool: Modrý melír
  ...

  Nádherné tóny, odtiene a nuansy modrej farby už dávno predstavujú najobľúbenejšiu časť farebného spektra.

  ...
 • Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov

  Trend pastelových farieb na vlasy

  Výnimočne jemná: pastelová farba vlasov
  ...

  Pastelové odtiene už nie sú len výsadou kvetov či jarných šiat. Najnovšie sa stali vyhľadávanou voľbou aj pri farbení vlasov.

  ...
 • Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch

  Účesy a trendy vo farbení

  Luxusný trend: Ružové zlato vo vlasoch
  ...

  Už nezdobí len šperky, náhrdelníky či prstene. Vďaka trendsetterom sa z neho stal luxusný trend, s ktorým vygradujete krásu vašich vlasov na maximum.

  ...
 • Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!

  Účesy a trendy vo farbení

  Oranžové vlasy: Vyhnite sa chybám pri farbení!
  ...

  Domáce farbenie alebo oživenie farby nemusí vždy dopadnúť stopercentne. Na čo by ste si mali dávať pozor, ak sa chcete tomuto neželanému efektu vyhnúť?

  ...
 • Trendy „ecaille“ look: Slnečné lúče alebo ťahy štetca?

  Účesy a trendy vo farbení

  Trendy „ecaille“ look: Slnečné lúče alebo ťahy štetca?
  ...

  Hitom tohto leta je nový trend: mäkké farebné prechody a jemný kontrast. Vysvetlíme vám, čo revolučné prináša a akou technikou farbenia ho dosiahnete.

  ...