Styling | Trendy účesy pre ženy

Ten pravý look pre tehotné ženy

Počas tehotenstva je pohodlie a dobrý pocit zo seba samej ešte dôležitejší než kedykoľvek predtým. Aj v týchto mesiacoch chcete vyzerať príťažlivo a zároveň sa tak trochu pripravujete na rušné časy, ktoré onedlho nastanú. Presvedčte sa, že existujú účesy, v ktorých budete šik aj bez zdĺhavého úsilia.

Máme pre vás dobré a ešte lepšie správy! Začneme tými druhými: v dôsledku zvýšenej hladiny estrogénu sa objem vlasov mnohých žien zvýši asi tak o 10 %. Estrogén totiž spevňuje vlasové vlákno a predlžuje životnosť každého vlasu. To vedie k bohatším, hustejším prameňom a mnoho žien má v tomto období hrivu, po akej vždy túžili.

Dobrou správou je však aj to, že po narodení bábätka sa hladiny estrogénu a ďalších hormónov vracajú do normálu (hladina estrogénu vyvrcholí v 3.trimestri). Hoci tento fakt napomáha strate prípadných kíl, ktoré ste v tehotenstve nazbierali, objem vlasov sa vráti na pôvodnú úroveň, v akej bol pred počatím. Hustejšie vlasy sú teda akýsi bonus, ktorý si môžete užívať v boji s rôznymi výzvami, ktoré na vás čakajú počas tehotenstva. Užite si ich, kým máte možnosť!

Ukážeme vám očarujúce účesy, ktorých styling nie je náročný na čas ani energiu. A spomenuli sme už, ako príťažlivo vyzerajú aj vtedy, ak sa trochu zaoblíte?

Účesy pre tehotné ženy: Ležérne plážové vlny

Účesy pre tehotné ženy
© Getty Images

Drew Barrymore si počas tehotenstva obľúbila plážové vlny.

Jemné plážové vlny Drew Barrymore ako pobozkané slnkom zaručene upútajú pozornosť okolia. Herečka vyzerá, že si eufóriu spojenú s budúcim materstvom naozaj užíva. Tento rozžiarený výraz charakteristický pre tehotné ženy zasa súvisí so zvýšenou produkciou progesterónu spojenou s ďalšími hormonálnymi zmenami. Nádherné blond pramene Drew Barrymore perfektne podčiarkujú jej šťastný výraz.

Ako na to:
Vo svojom videu vám Armin Morbach predvedie styling nedbalých plážových vĺn.

Video: Ako si upraviť plážové vlny

Účesy pre tehotné ženy: Moderné vyčesané účesy

Účesy pre tehotné ženy
© Getty Images

Štýl Marion Cotillard v tehotenstve skvele dotvárali vyčesané účesy.

Klasický drdol hore v zadnej časti hlavy nie je také ťažké vyformovať. Je totiž praktickým a elegantným stylingovým riešením v mesiacoch spojených s očakávaním potomka. A príjemným detailom je aj fakt, že výčesy pôsobia zoštíhľujúcim dojmom.

Ako na to:
Votrite si do vlasov penové tužidlo vo veľkosti vlašského orecha. Potom si vlasy natupírujte a zopnite do vysokého copu na temene hlavy. Zopnuté vlasy zatočte okolo ich osi tak, aby sa prirodzene zavinuli do drdolu. Ten upevnite niekoľkými vlásenkami. 

Účesy pre tehotné ženy: Krátke vlasy

Účesy pre tehotné ženy
© Getty Images

Americká herečka Maggie Gyllenhaal je známa hravým krátkym strihom a inak to nebolo ani počas jej tehotenstva.

V priebehu tehotenstva mnoho žien siaha po nožničkách a prechádza z dlhých na kratšie vlasy. Majú na to dva dôvody: Styling a starostlivosť o krátke vlasy sú rýchlejšie a jednoduchšie než v prípade dlhých vlasoch. Rýchlejšie schnú a ich končeky sa toľko neštiepia. Druhý dôvod je osobnejší: Pre ženy, ktoré sa stanú prvýkrát matkami, je prechod na menej komplikovaný, no napriek tomu módny účes jasným znamením toho, že sa blíži nová životná fáza.

Ako na to:
Na styling jednotlivých pramienkov smerom hore použite vosk – dosiahnete veselý a neformálny vzhľad.