Styling | Trendy účesy pre ženy

Ten pravý look pre tehotné ženy

Počas tehotenstva je pohodlie a dobrý pocit zo seba samej ešte dôležitejší než kedykoľvek predtým. Aj v týchto mesiacoch chcete vyzerať príťažlivo a zároveň sa tak trochu pripravujete na rušné časy, ktoré onedlho nastanú. Presvedčte sa, že existujú účesy, v ktorých budete šik aj bez zdĺhavého úsilia.

Máme pre vás dobré a ešte lepšie správy! Začneme tými druhými: v dôsledku zvýšenej hladiny estrogénu sa objem vlasov mnohých žien zvýši asi tak o 10 %. Estrogén totiž spevňuje vlasové vlákno a predlžuje životnosť každého vlasu. To vedie k bohatším, hustejším prameňom a mnoho žien má v tomto období hrivu, po akej vždy túžili.

Dobrou správou je však aj to, že po narodení bábätka sa hladiny estrogénu a ďalších hormónov vracajú do normálu (hladina estrogénu vyvrcholí v 3.trimestri). Hoci tento fakt napomáha strate prípadných kíl, ktoré ste v tehotenstve nazbierali, objem vlasov sa vráti na pôvodnú úroveň, v akej bol pred počatím. Hustejšie vlasy sú teda akýsi bonus, ktorý si môžete užívať v boji s rôznymi výzvami, ktoré na vás čakajú počas tehotenstva. Užite si ich, kým máte možnosť!

Ukážeme vám očarujúce účesy, ktorých styling nie je náročný na čas ani energiu. A spomenuli sme už, ako príťažlivo vyzerajú aj vtedy, ak sa trochu zaoblíte?

Účesy pre tehotné ženy: Ležérne plážové vlny

Účesy pre tehotné ženy

Drew Barrymore si počas tehotenstva obľúbila plážové vlny.

Jemné plážové vlny Drew Barrymore ako pobozkané slnkom zaručene upútajú pozornosť okolia. Herečka vyzerá, že si eufóriu spojenú s budúcim materstvom naozaj užíva. Tento rozžiarený výraz charakteristický pre tehotné ženy zasa súvisí so zvýšenou produkciou progesterónu spojenou s ďalšími hormonálnymi zmenami. Nádherné blond pramene Drew Barrymore perfektne podčiarkujú jej šťastný výraz.

Ako na to:
Vo svojom videu vám Armin Morbach predvedie styling nedbalých plážových vĺn.

Video: Ako si upraviť plážové vlny

Účesy pre tehotné ženy: Moderné vyčesané účesy

Účesy pre tehotné ženy

Štýl Marion Cotillard v tehotenstve skvele dotvárali vyčesané účesy.

Klasický drdol hore v zadnej časti hlavy nie je také ťažké vyformovať. Je totiž praktickým a elegantným stylingovým riešením v mesiacoch spojených s očakávaním potomka. A príjemným detailom je aj fakt, že výčesy pôsobia zoštíhľujúcim dojmom.

Ako na to:
Votrite si do vlasov penové tužidlo vo veľkosti vlašského orecha. Potom si vlasy natupírujte a zopnite do vysokého copu na temene hlavy. Zopnuté vlasy zatočte okolo ich osi tak, aby sa prirodzene zavinuli do drdolu. Ten upevnite niekoľkými vlásenkami. 

Účesy pre tehotné ženy: Krátke vlasy

Účesy pre tehotné ženy

Americká herečka Maggie Gyllenhaal je známa hravým krátkym strihom a inak to nebolo ani počas jej tehotenstva.

V priebehu tehotenstva mnoho žien siaha po nožničkách a prechádza z dlhých na kratšie vlasy. Majú na to dva dôvody: Styling a starostlivosť o krátke vlasy sú rýchlejšie a jednoduchšie než v prípade dlhých vlasoch. Rýchlejšie schnú a ich končeky sa toľko neštiepia. Druhý dôvod je osobnejší: Pre ženy, ktoré sa stanú prvýkrát matkami, je prechod na menej komplikovaný, no napriek tomu módny účes jasným znamením toho, že sa blíži nová životná fáza.

Ako na to:
Na styling jednotlivých pramienkov smerom hore použite vosk – dosiahnete veselý a neformálny vzhľad.