Styling | Trendy účesy pre ženy

Halloweensky účes: Šokujte kreativitou a štýlom!

Halloween sa opäť raz postará o kráľovskú zábavu! Noc pred dňom všetkých svätých je časom party, duchárskych príbehov, kostýmov a kanadských žartíkov. Je to ten správny moment na extravagantný účes vhodne dopĺňajúci halloweensky kostým. Dúfame, že fotografie v našej galérii naštartujú vašu fantáziu a inšpirujú aj vás k tomu najkreatívnejšiemu stylingu.

Kresťania spájajú halloweenske aktivity prevažne s keltskými tradíciami a starobylými rituálmi na oslavu úrody. Bohatá história Halloweenu zapustila korene v mnohých krajinách a dnes je už súčasťou ich kultúry. Je to čas tajomných osláv, ktoré sú okorenené kostýmami, maskami a bujarou zábavou. Dnes sa ľudia radi prezliekajú za aristokratov, politikov, víly, klaunov, čarodejnice, černokňažníkov či upírov. Najväčšiu a najdôležitejšiu úlohu hrá v túto noc predstavivosť. No základom je, že presvedčivý kostým či masku musí dotvárať rovnako efektný účes. Ukážeme vám niekoľko bláznivých nápadov v halloweenskom duchu.

Halloweensky štýl: Víla

Účesy k halloweenskym kostýmom

Kim Kardasian sa prezliekla za vílu, ktorú zvodne zahaľujú dlhé vlnité vlasy.

Halloween je skvelou príležitosťou ukázať sa ako zvodná múza. Avšak víly nie sú vždy len priateľské bytosti – sú totiž považované za stratené duše čakajúce na svojich milencov či za pomstychtivé čarodejnice, ktoré dokážu z blankytného neba vyčarovať hromobitie a bez milosti potopiť mnoho lodí. 
Kostým víly skvele dopĺňajú rozpustené vlasy, ako ich predvádza Kim Kardashian. Zvlnený štýl morského prílivu vytvoríte s použitím kulmy na vlasy. Ležérne plážové vlny – to je to pravé pre roztopašné víly. Ak máte krátke vlasy, pomôžte si príčeskami. Aj keď sú víly často znázorňované s blond vlasmi, farba tých vašich je len a len na vás. Halloween znesie čokoľvek – vlasy morskej víly Arielle sú ohnivo červené, no Kim Kardashian zvolila tradičnú platinovú blond. 

Look Nicole Richie (pozri foto hore) tiež pripomína podmorský svet. Víly a morské čarodejnice sú totiž známe aj sivobielymi vyčesanými vlasmi. Bielu farbu v spreji zoženiete bez problémov, temný dojem navodíte tmavým rúžom a dramatickým líčením očí.

Halloweensky štýl: Kráľovná noci

Účesy k halloweenskym kostýmom

Leigh Lezark a Katy Perry si radi vychutnávajú ponurú stránku Halloweenu. Čo majú asi tak za lubom?

Halloween by bez čarodejníc nebol dostatočne zábavný. Našťastie moderné čarodejnice už odhodili staromódne predstavy z rozprávok – nemusia tráviť Halloween s nevzhľadným výzorom, v rozpáraných čiernych handrách a špicatých klobúkoch. Čarodejnice zo súčasnosti stále pôsobia trochu zlovestne, no zároveň sú neuveriteľne krásne.
Ebenovo čierne vlasy a výrazný make-up nepochybne pasujú Leigh Lezark, ktorá sa prevtelila do modernej čarodejnice.
Škrobenosť a trblietavý lesk kráľovského outfitu Katy Perry má trochu pochmúrny charakter, divoké, výrazné šperky a natupírované čierne kučery pridávajú jej looku na pompéznosti.

Halloweensky štýl: Čertík v krabičke

Účesy k halloweenskym kostýmom

Pre speváčku Miley Cyrus je hravosť a nespútanosť v oblasti outfitov na dennom poriadku. A účesy, ktoré predvádza, môžu byť skvelou inšpiráciou na halloweensku noc.

Ak radi slávite Halloween v kostýme s dávkou humoru, možno si necháte poradiť od trendsetterky Miley Cyrus - ona vie, ako upútať pozornosť, kdekoľvek sa objaví. Roztopašné rožky či extravagantné a divoké špice v kombinácii s intenzívnymi červenými perami dokonale podčiarknu nezbedný kostým s diabolským nádychom.
Jednoducho si vlasy po stranách zopnite do dvoch copov na vrchu hlavy a zatočte ich do drdolov v tvare vežičiek. Tie potom upevnite vlásenkami a zafixujte lakom na vlasy (foto vľavo). Špicatý účes (foto vpravo) by nemal byť príliš dlhý. Na vlasy naneste gél a zatočte ich smerom dohora, väčšia dávka laku zaručí, že vám budú „stáť hrôzou“ až do rána.