Styling | Trendy účesy pre ženy

Comeback: Účesy 90. rokov

Máte chuť na trochu nostalgie? 90. roky sú späť a je to vidieť aj na aktuálnych účesoch. Niekedy sa ozvú vo farbách vlasov, ale prenikli hlavne do ich stylingu. Vydajte sa s nami na cestu časom a zistite, ako 90. roky ovplyvňujú aktuálnu módu!  

Oslavujeme znovuzrodenie štýlu 90. rokov. Účesy techno dekády a generácie Gameboy sú opäť v centre pozornosti. Módni guru súčasnosti vzali prvky 90. rokov útokom a s obľubou ich používajú nielen vo svojich outfitoch. Krepované vlasy, svietivé farby, zatočené pramienky, gumičky, vlasy uhladené dozadu... aj vy ste už podľahli ich čaru? Potom mrknite na to, ako vyzerá interpretácia tohto štýlu v súčasnom duchu, pretože podľa nás sa zrodil hit sezóny!

Účesy 90. rokov: Cop s cestičkou v strede

Keď sa hovorí o účesoch z konca 20. storočia, najčastejšie sa vynorí strih à la Nick Carter. Uhladený účes rozdelený rovnou cestičkou v strede, ktorý nosil najpopulárnejší člen Backstreet Boys, kopírovali milióny fanúšikov, ale medzitým tak trochu zapadol prachom. Teraz je však opäť na scéne! Aj dlhovlasé ženy sa nechali inšpirovať cestičkou v strede a dodali jej moderný šmrnc v podobe copu pevne stiahnutého nad krkom. Hlavu hore, dievčatá, určite by ste si mali vlasy zastrčiť za uši! Herečka Kate Bosworth (foto hore) ukazuje ako na to a predvádza štýlový nízky cop doplnený jemným obojkom – to je ďalší relikt módy 90. rokov, ktorý vzbudzuje nebývalú pozornosť.   

Účesy 90. rokov: Modrá

Účesy 90. rokov

Ozajstné dieťa 90. rokov: Nanna Øland Fabricius nosí modré vlasy s baseballovou čiapkou obrátenou šiltom dozadu.

Hlučné a pestrofarebné! Dve typické vlastnosti 90. rokov zažívajú novú éru popularity. Tí, ktorí majú chuť na niečo špeciálne, ako Nanna Øland Fabricius, budú milovať nasledujúci štýl. Dánska speváčka (Oh Land) už svoje prirodzene hnedé vlasy zafarbila všetkými odtieňmi dúhy. Podľa aktuálnych trendov je teraz hitom modrá farba. Všetko modré sa v súčasnosti teší mimoriadnej obľube – v Pantone Color Institute patria tento rok medzi najpopulárnejšie odtiene Niagara, Airy Blue a Serenity. Aj tu je vidieť nadväznosť na 90. roky: stačí si vybaviť mániu okolo malých postavičiek trollov s bláznivými vlasmi – v tom čase ich túžil mať každý. A ako modrý look funguje dnes? V jemne nedbalom prevedení s uvoľnenými vlnami a veľmi štýlovým krátkym copom.      

Účesy 90. rokov: „Girl power“

Účesy 90. rokov

Vysoký uzol s dievčenským šarmom: Kate Hudson sa preniesla do 90. rokov a vzala si odtiaľ tento štýlový účes.

Typické deväťdesiate: vládu nad svetom prevzal dievčenský šarm. Kate Hudson spojazdnila stroj času a vyčarila si hravý retro look v podobe drdolu navrchu hlavy a pramienkov lemujúcich tvár. Je to moderná odpoveď na zatočeného „slimáka“ populárneho koncom minulého storočia. Často sa nosili vlasy stočené do dvoch alebo viacerých takýchto útvarov. Bláznivý look razila hlavne vtedajšia techno scéna (kľúčove slovo: DJ Marusha!) No my sa prikláňame k verzii à la Kate Hudson, ktorá pôsobí zrelšie a elegantnejšie.