Styling | Trendy účesy pre ženy

Tipy blogeriek: Päť najštýlovejších účesov

Blogy a pouličný štýl sú dôležitou hybnou silou módy, ovplyvňujú však aj kadernícke trendy. Módni experti medzi blogermi inšpirujú a podnecujú veľké publikum. Nepoznajú hranice – v strede ich záujmu je všetko, čo je štýlové a cool. Nastražili sme oči a uši, aby sme vypátrali päť najobľúbenejších účesov podľa mladých predstaviteliek blogovej scény. Módne guru nám dokonca prezradili niekoľko svojich stylingových trikov.

Ak sa blogerky „nalodia“ na určitý štýl, je dosť možné, že sa z neho čoskoro stane módny trend. To platí aj pre účesy, tie sú totiž súčasťou každého dokonalého looku. Spolu s odevom, topánkami, doplnkami a make-upom vytvárajú kompletný, jedinečný štýl, ktorý môže byť cool a ležérny či kreatívny a avantgardný. Expertky na módu a krásu vedia veľmi presne, ako najlepšie využiť a skombinovať zaujímavé módne prvky.  

Dúfame, že pohľad do našej galérie vás bude baviť rovnako, ako sme sa zabávali my pri hľadaní najobľúbenejších účesov predstaviteliek blogerskej scény.

Štýlové a módne: Plážové vlny

Účesy blogeriek

Framboise Fashion je web blogerky Sarah Mikaela. Veľmi rada sa krášli: „Móda a styling sú úžasné spôsoby ako zažiť zábavu. Vyžívam sa vo farbách a milujem experimentovanie!“

Jej starostlivosť o vlasy a stylingový rituál: Sarah pravidelne používa ošetrujúce sérum, vďaka čomu sú jej vlasy a pokožka hlavy zvlhčené a vyživené. Na vlasy nanáša penové tužidlo alebo sprej s obsahom soli, aby dodala svojim dlhým prameňom ten správny tvar a štruktúru.

Náš tip: Armin Morbach vás vo svojom videu naučí niekoľko jednoduchých spôsobov, ako si vo vlasoch vytvoríte prirodzene vyzerajúce vlny.

Video: Ako vytvoriť „nedokončený“ look

Tip Sarah, ako zvládnuť „Dni zlých vlasov: Zatočte si vlasy do pevného drdolu. Ak vlasy necháte zatočené niekoľko hodín, vytvoria sa v nich nádherné veľké kučery. 

Cool a fit na každý deň: Ležérny cop

Účesy blogeriek

Anni nemá žiaden špecifický štýl – každý deň si ho vytvára nanovo, či už klasický alebo uvoľnený a pohodlný. Existuje množstvo nápadov, vďaka ktorým sa môžete hrať s módou. „Votriem si do vlasov penové tužidlo a môj „nedokončený“ look je hotový“. Takáto úprava je jednoduchá a ušetrí vám množstvo hodín strávených v kúpeľni.  

Náš tip: Na tejto fotke má Anni nízko posadený cop. Vlny dodali jednoduchému účesu štruktúru.

Tip Anni ako zvládnuť „Dni zlých vlasov“: Ukryte vlasy pod čiapku alebo ich zatočte do drdolu. 

Klasická elegancia: Drdol

Účesy blogeriek

Sylvia rada prekvapuje odlišným štýlom. Spája nové a retro prvky a vytvára z nich úžasné outfity. Jej look sa vyznačuje kombinovaním luxusných doplnkov a lacnejšieho oblečenia.

Sylviin účes: Táto expertka uprednostňuje outfity a účesy, ktoré vyzerajú upravene, avšak v prirodzenom a jednoduchom štýle. Účesy vždy tvorivo kopírujú jej momentálne rozpoloženie. To môže jeden deň znamenať uhladený drdol a ten ďalší zase veľké a pôvabné kučery. 

Sylviin tip ako zvládnuť „Dni zlých vlasov“: „V takýchto dňoch ich jednoducho zakryjem čiapkou výraznej farby, prípadne si vlasy upravím do drdolu. To vždy vyzerá dostatočne elegantne, hoci styling je neuveriteľne jednoduchý. 

Náš tip: Ak ste sa rozhodli pre drdol alebo kučery, dostatočne ich zafixujte lakom na vlasy. 

Ženský a hravý: Zatočený účes

Účesy blogeriek

Kathrin obdivuje vkus módnych ikon ako je Olivia Palermo, Poppy Delevigne, Carrie Bradshaw a Audrey Hepburn. Svoj vlastný štýl opisuje ako ženský, klasický a trošku bláznivý – „Zbožňujem kombinovať veci, ktoré spolu na prvý pohľad vôbec neladia, ale vďaka tomu vytvárajú unikátny dojem.“

Účes Kathrin: Najradšej má vlasy voľne zopnuté vzadu. Mimoriadne jednoduchý variant je zatočiť dva pramene jeden okolo druhého po oboch stranách hlavy.

Obľúbený spôsob ako prekonať „Dni zlých vlasov“: “Jednoznačne drdol! “

Náš tip: Zatočiť pramene vlasov ide s vlnitými vlasmi skutočne ľahko. Ak však máte vlasy rovné, možno vám na vytvarovanie vĺn poslúži kulma. S jej pomocou bude styling vlasov oveľa  jednoduchší - dodá im štruktúru a tvar.

Ležérny a extravagantný: Drdol á la blogerka

Účesy blogeriek

Diana rada pôsobí žensky a mladistvo. Zbožňuje sýte farby a kombinácie kontrastných vzorov. Jej štýl možno charakterizovať ako mestský a trendy.

Dianine najobľúbenejšie účesy: „Voľba účesu u mňa závisí na tom, ako sa práve cítim.“ Najčastejšie sú výsledkom kučery, dlhé hladké vlasy alebo rýchly drdol.  

Dianin tip, ako zvládnuť „Dni zlých vlasov: „Určite blogerský drdol! Kedysi som 16 rokov tancovala balet. V určitom slova zmysle sú drdoly súčasť mojej rovnošaty. Postupom času som sa na ne stala skutočnou expertkou. Môj tip: Upevnite drdol množstvom vláseniek.“ 

Náš tip: Ak túžite po drdole á la blogerka, ako je ten Dianin, môžete použiť vlasovú výplň. Skvelý výsledok dosiahnete aj s ďalším „zlepšovákom“ – ku korienkom naneste púder pre objem vlasov.

Linky:

Blog Sarah Mikaela >> Framboise Fashion

Blog Anni >> Fashion Hippie Loves

Sylviin blog >> Hug-You

Blog Kathrin >> Niewunschfrei

Dianin blog >> Dressed up Alligators