Styling | Trendy účesy pre ženy

Štýl hviezd: Uma Thurman

Štýl a vzhľad Umy Thurman je ako stvorený na to, aby priťahoval pohľady a obdiv. Na Berlinale táto charizmatická herečka zažiarila v kučerách a vlnách ležérne upravených do sofistikovaného copu pretkaného vrkočmi. Zistite, ako si upraviť tento nádherný voľný cop, s ktorým budete pôsobiť jemne a zároveň elegantne.

Ume dali meno podľa krásnej hinduistickej bohyne Umy, inkarnácie boha Šivu, kráľovnej hôr, zlatej bohyne ukazujúcej, ako je možné vyvážiť všetky aspekty bytia. To je veľkou výzvou aj pre nebeskú bytosť. Tu na zemi Uma Thurman jednoznačne stelesňuje pôvab a harmóniu, ktoré v mnohých príbehoch charakterizujú jej nesmrteľnú menovkyňu. Uma Thurman inšpirovala Quentina Tarantina k nakrúteniu jeho filmových hitov „Pulp Fiction“, „Kill Bill“ a „Kill Bill II“. Okrem toho, že je známou filmovou herečkou, vďaka svojmu prirodzenému citu pre štýl často žiari aj na červenom koberci.  

Svoj herecký talent opäť predviedla v najnovšom filme Larsa von Triera „Nymfomanka“. Uma Thurman sa zúčastnila premiéry tohto filmu na Berlinale, kde prítomných zaujala svojím rafinovaným copom.

Účesy Umy Thurman

Účes Umy Thurman

Uma Thurman má rada ležérnosť a uvoľnenosť. Divákov jej triezvy štýl bezpochyby priťahuje.

 „Zvlnené blond vlasy, modré oči, v niektorých partiách útla, v iných zase oblá, ako každá iná žena.“ takto raz Uma Thurman opísala samu seba. Tak ako jej menovkyňa, aj ona sa oddala harmónii. Zriedkakedy ju uvidíte s extrémnymi alebo strohými účesmi, ktoré by ju vzdialili publiku. Uma Thurman našla svoj charakteristický štýl – účes z Berlinale ukazuje jej slabosť pre jednoduchý, neokázalý styling.

Pomôcky na úpravu uvoľneného copu Umy Thurman

Tento look charakterizuje objem, divokosť a šarmantná uvoľnenosť. Budete potrebovať penové tužidlo na dosiahnutie objemu, kulmu na vytvarovanie divokých kučier a vĺn, ochranný sprej pred stylingovým teplom a lak pre fixáciu účesu. Stužka vo vlasoch bude nádherným a pôsobivým doplnkom.

Ako na to: Uvoľnený cop Umy Thurman

Účes Umy Thurman

Účes Umy Thurman pri pohľade zozadu.

1. Naneste si do vlasov penové tužidlo, ktoré im dodá objem a poddajnosť. To vám pomôže pri tvarovaní kučier.

2. Rozdeľte si vlasy do niekoľkých prameňov a vytvarujte si v nich kučery. Na každý z nich pred tepelnou úpravou naneste ochranný sprej. Potom kulmu obtočte niekoľkými menšími pramienkami vlasov a chvíľu počkajte, kým sa nesformujú kučery. Prameň odviňte a nechajte vychladnúť. Pokračujte v tvarovaní, až kým nenatočíte všetky pramene. 

3. Keď budete mať vlasy natočené, dotvarujte si malé kučery a vlny prstami. Na ich spevnenie použite lak. Vlasy by mali mať objem už od korienkov. Dosiahnuť ho môžete s použitím púdru pre objem vlasov.

4. Teraz prichádzajú na rad zapletané prvky – z každej strany oddeľte bočný pramienok vlasov na úrovni spánkov. Potom s jeho pomocou začnite tvarovať uvoľnený francúzsky vrkoč.

5. Vyformujte francúzsky vrkoč rovnakým spôsobom aj na opačnej strane hlavy. 

6. Nakoniec tieto dva pramienky voľne zopnite spolu so zvyšnými vlasmi vzadu na hlave nad krkom. Aby ste účes zafixovali, naneste naň lak.

Armin Morbach vám v nasledujúcom videu ukáže, ako vytvoriť rozkošné kučery s použitím kulmy.

Video: Premeňte rovné vlasy na kučeravú hrivu s použitím kulmy