Styling | Trendy účesy pre ženy

Postupný zostrih je módna záležitosť

Vlasy môžete postupne zostrihať, alebo ich extrémne preriediť. Postupné strihy vlasov prichádzajú v mnohých variáciách. Tie môžu dodať kučerám nadýchaný vzhľad a rovným vlasom zase opticky zväčšiť objem. Ukážeme vám tie najlepšie zostrihané účesy - predstavíme vám ich, krok za krokom, aby ste si ich mohli dopriať aj vy.

Môžete to nazvať strapaté, alebo postupne zostrihané vlasy. Akokoľvek ich budete volať, postupné strihy vlasov prakticky pristanú všetkým typom, dĺžkam, či kvalite vlasov. Avšak musíte dbať na pár detailov. Ak máte veľmi riedke vlasy, aby ste vaše vlasy najmä v pblasto končekov nepreriedili extrémne. Ak chcete dosiahnuť Aby ste dosiahli dokonalý účes, váš kaderník musí dbať na vytvorenie prirodzeného prechodu jednotlivých dĺžok vlasov medzi sebou. V opačnom prípade bude váš účes vyzerať nesúrodo a extrémne riedky.

Postupný zostrih vlasov - dbajte aj na štruktúru vlasov

Na jemné vlasy by ste nemali aplikovali postupný zostrih v prípade dĺžky vlasov po ramená, inak by vlasy pôsobili ešte redšie. Na vrchu hlavy môžete vlasy postupne zostrihať, aby ste tak vytvorili viac objemu. Krátke jemné vlasy vyzerajú výborne, keď najkratšie vrchné vlasy sú najmenej 5 cenimetrov dlhé. Pramene vlasov v takejto dĺžke sú mäkkšie.

Postupne preriedené vlasy sú najvhodnejšie pre husté vlasy. Je vhodné, ak vlasy zostriháte od dĺžky uší až po dlhšie vlasy (dlhšie vlasy než po plecia). Kučery majú pružnosť, ak vlasy postupne prestriháte. Vo všetkých postupných strihoch by ste mali pamätať na to, že jednotlivé rozdielne prechody dĺžok vlasov a tiež kučier vo vrchnej časti účesu, by nemali byť veľmi veľké. Inak vám hrozí vytvorenie malého pudlíka na hlave.

Postupne zostrihané vlasy sú veľkým hitom:

  • Zosvetlené pramene, alebo melír zdôrazňujú vzhľad postupne zostrihaných vlasov. Účes vyzerá obzvlášť moderne, ak je melír prevedený vo viacerých odtieňoch farby (dva až tri rozdielne).
  • Účes založený na postupnom zostrihu môže pôsobiť trochu dezorganizovane. Preto použite stylingový krém, gél alebo vosk na suché vlasy, aby ste podtrhli prirodzený zostrih vlasov.
  • Pre postupné zostrihy krátkych a stredne dlhých vlasov je na ich úpravu okrúhla kefa na vlasy nie veľmi vhodná. Namiesto toho siahnite po rovnej väčšej kefe. Vyfúkajte si vlasy v protismere rastu najprv na jednu, potom na druhú stranu. Nakoniec by ste mali vlasy vyfúkať dopredu a následne dozadu. Vďaka tomuto postupu úpravy vlasov, dodáte ich končekom skvelý objem a lesk.
  • Ak máte husté vlasy, poraďte sa so svojim kaderníkom na technike a spôsobe strihu. Pomocou špeciálnych nožníc sú prestihané jednotlivé pramene vlasov v rôznych dĺžkach. To vytvorí jemné kontúry strihu a účes sa javí viac kompaktný.

Postupne zostrihané vlasy hviezd