Styling | Trendy účesy pre ženy

Na stred, nabok, alebo cik-cak cestička pre perfektný účes

Smer cestičky vo vlasoch môže dramaticky zmeniť váš účes. Vyskúšajte to. Jednoducho vymeňte strany. To môže vyzerať trendy a podčiarknuť vaše prednosti. V opačnom prípade však môžu zdôrazniť menšie kozmetické vady. Poradíme vám, aká cestička pristane vašim vlasom.

Anna Wintour
© Getty Images

Generálna riaditeľka Vogue Anna Wintour má dokonalú cestičku vo vlasoch. Línia je perfektná, ako všetko ostatné na nej.

Cestička na stred sa vracia do módy. Cestička na stred je symbolo éry kvetinových detí, Madonny či Gwyneth Paltrow, ktoré dali cestičke na stred nový význam vo svete módy. Cestička na stred je opäť trendy. Nanešťastie, tento účes nepristane každému. Predtým, než sa pre cestičku na stred rozhodnete, mali by ste vedieť, že:

Cestičky na stred pristanú menším tváram

Vlasy s cestičkou na stred majú tendenciu "rámovať" celú tvár. Cestičky na stred tak robia okrúhle tváre ešte okrúhlejšími. Sú tiež dosť nepraktické, ak chcete ukryť niektoré vrásky v okolí očí, či na čele. Vlnité a kučeravé vlasy vyzerajú s cestičkou na stred úžasne, zatiaľ čo rovné a riedke vlasy nevýrazne.V prípade farbených vlasov znamená cestička na stred upozornenie na vyrastajúce končeky vlasov.

Módna cestička nabok

Cestička nabok je trendy a pristane väčšine žien. Asymetria vyhovuje aj nie dokonalým črtám tváre, maskuje kozmetické vady a malé chybičky krásy ako napr. veľký nos; či zjemňuje výraznejšie črty tváre. Cestička nabok zužuje širšie tváre a môže maskovať niektoré vrásky. Odporúčame vám z času na čas vymeniť strany, na ktorých máte cestičku urobenú. To dodá vašim vlasom lepšiu pružnosť a vytvorí dojem väčšieho objemu.

Cik-cak cestička je malá rebélia

V 80-tych rokoch bola cik-cak cestička viac než hitom. Tento štýl účesu sa dnes môže zdať staromódny. "Nedokončený" účes s asymetrickou cestičou je opäť v móde. A vôbec nevadia tmavšie vlasy pri korienkoch. Zabudnite na tvorbu účesu pomocou cik-cak hrebeňa. Vytvára umelý efekt vášho účesu. Namiesto toho začešte vlasy dozadu a pridržte ich dlaňou. Potom použite rúčku hrebeňa ako ihlicu, s ktorou vytvoríte cik-cak cestičku na vrchu hlavy. Teraz vlasy rozdeľte na strany a učešte. Môžete použiť lak na vlasy pre lepšiu fixáciu účesu.

Perfektné cestičky vo vlasoch na mólach