Styling | Trendy účesy pre ženy

Pätka: Pozdvihnutie pre vaše vlasy

Unisex outfity s nadmerne veľkými sakami a chlapčenskými džínsami sú súčasťou šatníku každej modernej ženy. Dnešné ženy si tiež čosi požičali z mužských účesov a tak sa stala pätka ďalším šikovným spôsobom ako sa zahrať na drzú, no sexy. Viete, ako si nastylovať účes ako od profesionála a vytvoriť hravý alebo dramatický účes pre špeciálny večer. Pridaním pätky do akéhokoľvek z účesov dodá sofistikovanosť vášmu štýlu. Vďaka pätke budete tiež pôsobiť vyššie a vaša tvár o niečo menšie.

V rokoch 1950, James Dean a Elvis Presley urobili pätky súčasťou svojich účesov a osobného štýlu. Pätky však nie sú len pre mužov. Na módnych show roku 2012 môžete vidieť množstvo modeliek, ktoré majú takýto účes.

Alicia Keys podľahla tomuto trendu a zvolila si na červený koberec vysokú pätku.

Čo potrebujete na vytvorenie pätky

V minulosti ľudia používali cukrovú vodu a pomádu na dosiahnutie štýlovej pätky, ktorá si udrží svoj tvar. Našťastie sa tieto pomôcky zlepšili. Pre styling účesu ako má Alicia Keys potrebujete stylingový púder pre objem, extra silný lak na vlasy, gél na vlasy, stylingový hrebeň (štylka) a vlásenky. Ak máte jemné vlasy, môžete použiť niekoľko skrytých (umelých) prameňov vlasov pre väčší objem.

Aky pätku vytvoriť?

Pätka

Pohľad zboku na elegantný účes Alicie Keys

1. Do uterákom vysušených vlasov naneste penové tužidlo o veľkosti tenisovej loptičky.

2. Vlasy postupne fénujte, pričom ich prečesávajte pomocou stredne veľkej okrúhlej kefy na vlasy. Uistite sa, že si vlasy češete priamo od pokožky hlavy, aby ste tak vlasom dodali viac objemu. 

3. Ak sú vlasy suché, použite trochu gélu. Jednoducho naneste gél do rúk. Potom ho votrite do bočných vlasov. Tým zabránite lietaniu vlasov.

4. Účes Alicii Keys s pätkou začína na krku francúzskym vrkočom. Pokračujte v zapletaní cez stred hlavy až na vrchol hlavy.

5. Vlasy si zapletajte s predklonenou hlavou. Francúzsky vrkoč začnite zapletať už od oblasti krku a pokračujte až na vrchol hlavy.

6. Koniec zapletanca zaistite pomocou sponiek. Mali by ste mať stále dostatok vlasov na vytvorenie pätky.

7. Vyfénujte vlasy pripravené na pätku cez veľkú okrúhlu kefu na vlasy, aby ste dosiahli čo najväčší objem. Ak máte o niečo viac času, tak môžete tieto vlasy natočiť na veľké natáčky.

8. Použite štylku a výrazne vlasy natupírujte čo najbližšie k pokožke hlavy.

9. Teraz zatočte koniec zapletených vlasov dovnútra v smere vášho čela a zaistite pätku pomocou vláseniek.

10. Na spevnenie účesu a pre lesk použite extra silný lak na vlasy.

Pätky ako súčasť štýlu

Strohé účesy ako je pätka pútajú pozornosť na tvár, a preto je potrebné sústrediť sa na správne zvolený make-up. Usporiadaný vzhľad účesu by mal byť zjemnený prostredníctvom ženského make-upu.

Trochu trblietavej farby na líčkach zjemní kontúry vašej tváre.

Zvoľte si pery alebo oči za ústredný bod tváre a následne ho zvýraznite. Zdôraznenie očí v twiggy štýle vytvára perfektný kontrast k strohému účesu. Sexy sú aj veľmi červené pery.

Teraz, keď ste dodali vašim vlasom pravidelnú štruktúru, použite bronzový púder alebo červeň na líca, aby ste zdôraznili črty tváre.

K pätke sa výborne hodí aj nápadné obočie. Uistite sa, či je vaše obočie perfektne upravené. Nie je ho totiž možné skryť pod ofinu.

Dlhé zaujímavé náušnice sú výrazným pútačom pozornosti, ak ich skombinujete s účesom s pätkou. Masívne okrúhle náušnice, alebo náušnice z peria sú ohromujúce.

Účes s pätkou výrazne upozorňuje na svojho nositeľa. Zvoľte preto rovnaký minimalistický outfit, avšak so ženskými prvkami pre čo najnápadnejší vzhľad.