Styling | Trendy účesy pre ženy

Oscary 2016: Najkrajšie účesy hviezd

Najlepší film, najlepší herci, najlepší look... Hviezdy boli počas hlavného programu i na početných párty po jeho skončení v centre pozornosti. My pre ne máme ešte jedno ocenenie: Cenu za najlepší účes! Vyhodnotili sme vlasové kreácie ako stvorené pre filmové plátno – najvzrušujúcejšie looky z tohtoročného odovzdávania Oscarov – a predstavujeme vám víťazky jednotlivých kategórií...   

Wow, to ale bola oscarová noc! 28. februára 2016 hollywoodske hviezdy znova zažiarili v Dolby Theatre v Los Angeles počas 88.ročníka odovzdávania cien akadémie. Tento večer je síce oslavou filmu, no tento krát vystúpili do popredia aj vážnejšie témy. Pred odovzdávaním cien sa rozpútala búrlivá diskusia plná kontroverzných vyjadrení a v divákoch sa miesili rôzne očakávania: Ako sa celebrity postavia k téme genderu a farby pleti, získa Leonardo DiCaprio konečne svoju prvú zlatú sošku a ktoré šaty z červeného koberca budú tie najpôvabnejšie?     

Moderátor Chris Rock vyvolal dojem odvážnymi vyjadreniami už v úvode večera: Na pódium vyšiel za zvuku skladby „Fight the Power („Bojujme s mocou“)“ od skupiny Public Enemy. Vtipný a duchaplný komik si naozaj nebral servítky. Bojkot s názvom #OscarSoWhite privítal čiernym humorom (Už po druhý krát totiž nebol medzi nominovanými na Oscara ani jeden herec tmavej pleti). „Hovorí sa, že nie je fér, že podal taký skvelý výkon a nedostal nomináciu,“ povedal Chris, „no nie je fér ani to, že zarobil 20 miliónov dolárov za Wild Wild West.“ 

Dočkali sme sa prvotriednej zábavy, miestami s vážnejším podtextom. Vynikajúce filmy, dokonalý štýl a ešte niekoľko cien navyše – poďte sa s nami pozrieť na oscarové účesy.

null

Konečne spolu: Po šiestich neúspešných nomináciách získal Leonardo DiCaprio Oscara ako najlepší herec.

Ale najskôr tie najhorúcejšie novinky z oscarového večera: Všetci si môžeme vydýchnuť, pretože Leo sa konečne zapísal do histórie ako oscarový víťaz. Večný slobodný mládenec a ustavičný držiteľ nominácií, ktorý šesťkrát vyšiel z boja naprázdno, získal zlatú trofej za hlavnú úlohu v dráme o pomste Zmŕtvychvstanie. Uľavilo sa nám aj pri pohľade na jeho styling. V posledných mesiacoch si razil cestu slávnostnými premiérami doslova s 300-dňovým „strniskom“. Do Los Angeles však dorazil štýlovo v čiernom smokingu s motýlikom a skvelým účesom (začesaným dozadu pomocou gélu) a prevzal si prvého Oscara vo svojej kariére.      

Ale teraz už prejdime k najpôvabnejším momentom Oscarov 2016 – pozrite sa na víťazné účesy v našej galérii:

Galéria: Oscarové účesy 2016