Styling | Trendy účesy pre ženy

Originálne účesy s vlásenkami

Ofinu udržia pod kontrolou, skrotia neposedné pramienky, asistujú pri tvorbe zložitých výčesov, ale dokážu hrať aj prvé husle – vlásenky a spol. sú viac než len praktické pomôcky pri stylingu vlasov. Od dokonale vytvarovanej kreácie až po vlny v štýle 20. rokov. Odhalíme vám triky pre kreatívne účesy s vlásenkami.

Už žiadna hra na skrývačku! Vlásenky sa nemajú za čo hanbiť – pokojne ich noste všetkým na očiam. Hoci boli stvorené, aby nám nenápadne dopomohli k skvelému vzhľadu (falošný bob, drdol a pod.), jednoznačne majú na viac. Každá žena by mala mať vo svojej stylingovej výbave v kúpeľni či vo vrecku aspoň zopár kúskov pre prípad naliehavej potreby. Vlásenky pomáhajú upevniť účes a ak máte „deň strašných vlasov“, možno sa im podarí ho trochu vylepšiť.

Účesy s vlásenkami: Stylingové tipy

Keď vaše vlasy odmietajú spolupracovať, jednoducho vytaste zopár vláseniek a zopnite nimi vlasy nahor alebo do strany (heslo: vlasy prehodené do strany). To najlepšie na nich je, že sú spoľahlivé a zároveň diskrétne. Hlavne vtedy, ak ladia s farbou vašich vlasov, dokážu v nich doslova zmiznúť a stať sa neviditeľné. Ak obľubujete čisté účesy bez zbytočných ozdôb, ako napr. cop stroho stiahnutý dozadu, mali ste ich mať vždy po ruke.

Účesy s vlásenkami
© Getty Images

Herečka Emily Blunt minimalisticky ozdobila svoje retro vlny pomocou vláseniek.

Sú chvíle, keď vlásenky dokonca súťažia s natáčkami a kulmou. Dokážu totiž vlasy nielen skrotiť ale aj tvarovať. Sponky by mali byť prvou voľbou v prípade, že si chcete vytvarovať podkladané vlny v štýle retro. V tom prípade počítajte s vlásenkami od samého začiatku. Po umytí votrite do vlasov väčšiu dávku tužidla a uhlaďte ich. Potom aplikujte stylingový gél a asi 5 cm od cestičky vytvaruje vlnu (alebo nižšie, ako Emily Blunt). Do miesta zhybu vsuňte sponku, aby bol pramienok zafixovaný, kým nevyschne a udrží si svoj tvar. Nakoniec sponky vytiahnite. Ak chcete účes ešte trocha okoreniť, jednu alebo dve vlásenky v ňom nechajte ako stylingové doplnky.

Účesy so sponkami
© Getty Images

Sponky sa nehodia len na úpravu vlasov, dokážu ich aj ozdobiť.

 

Praktické pomôcky môžete využiť aj ako nápadité doplnky. Skúste vytvoriť jedinečné ozdoby tým, že do vláseniek zastrčíte drobné detaily, ako napr. umelé kvety - stačí ich prilepiť. Okrem kvetov vám poslúžia aj kamienky alebo perličky. Vďaka nim bude váš účes nielen dobre spevnený, ale aj skutočne vynikne.

Najlepšie triky s vlásenkami:

  • Aby lepšie držali, pred použitím ich postriekajte lakom na vlasy, nebudú vám kĺzať dole.
  • Správne umiestnenie: vždy ich aplikujte zvlnenou stranou smerom dole, rovná by mala byť navrchu.
  • Posila pre cop: do gumičky vzadu na hlave zvisle vsuňte jednu alebo dve vlásenky. Cop vydrží o niečo dlhšie a získa extra objem.

Nenápadná sponka, výrazný efekt! Originálny účes toho veľa nepotrebuje. Prísady: vlásenky a náš návod krok za krokom.

Video: Účes s vlásenkami