Styling | Trendy účesy pre ženy

Škola volá: Odštartujte novú sezónu ultra štýlovým účesom!

Keď sa budete po prázdninách chystať do školy, vašu hlavu budú pravdepodobne zamestnávať dve veci: 1. musím byť hotová za päť minút a 2. musím vyzerať úžasne. Splnenie týchto dvoch kritérií, hlavne ak ste všetku energiu investovali do súboja s vankúšom, môže byť nadľudský výkon. Nezúfajte! Pomôžeme vám so štýlovou prípravou na tento malý-veľký deň. Čítajte ďalej a naučte sa všetky dôležité triky!

Je ťažké uveriť, že letu už nemilosrdne odzvonilo a pred nami je vidina mesiacov strávených v knihách a v školských laviciach. Hoci sa zo slnečných lúčov ešte snažíte vyžmýkať, čo to dá, pravdepodobne už letmo pokukujete po trendoch na jesennú sezónu. Veď predsa zmena je život! Oslávte nový štart lookom, ktorý o vás spolužiakom prezradí len to najlepšie. Naše tipy na trendy účesy vám pomôžu vybudovať imidž, ktorý nebude mať konkurenciu.   

Upravený alebo ležérny vzhľad?

Pri štarte školského roka na seba najlepšie upozorníte účesom (pozri obrázok hore), ktorý pôsobí skutočne štýlovo a pritom nenútene, presne ako vy! Oddeľte si malý pramienok vlasov vzadu nad krkom. Zvyšné vlasy zatočte do ležérneho drdolu, ktorý bude pripomínať lesnú vílu. Z oddeleného prameňa zapleťte vrkôčik, obtočte ho okolo hlavy a upevnite. Nedokončený vzhľad dosiahnete tak, že si účes na niekoľkých miestach jemne uvoľníte a pritom necháte pár nezbedných pramienkov vytŕčať von.

Tip profesionálov: Matný vzhľad aj väčší objem dosiahnete použitím púdru značky Got2b pre objem vlasov. Tomu hovoríme: dvojitý zásah!
 

Rýchlejšie to už nejde

null

Zatočte s nervozitou! Prvé dni v lavici môžu byť stresujúce, hlavne ak ste sa ocitli v novej škole a nikoho tam nepoznáte. Hoďte všetky pochybnosti za hlavu a vytvorte si ultra jednoduchý a ultra rýchly zatočený účes. Na tento trik nepotrebujete ani zrkadlo! Jednoducho vezmite širší prameň vlasov nad čelom, zatočte ho smerom dozadu a upevnite na mieste ozdobnou sponou. Výsledok bude dokonalý a navyše určite nezmeškáte autobus.

Nové účesy do školy

Aj ďalší look je z kategórie „šlo to takmer samo“. Ak toho stihnete ráno pred školou až príliš mnoho – obliať sa kakaom, pohádať sa s bratom o právo na kúpeľňu či zistíte, že vaše vlasy práve nemajú svoj deň – tento účes hravo zvládnete aj na ceste do školy. Ako na to? Stačí predkloniť hlavu a prstami sčesať vlasy nabok, aby ležérne padali do strany. Potom ich veľmi voľne zapliesť do vrkoča. Urobte niekoľko slučiek, zopnite gumičkou a dlhšie konce nechajte voľne visieť. Konečný rozfúkaný dojem dosiahnete tým, že si slučky ešte trochu roztiahnete a na protiľahlej strane uvoľníte jeden-dva pramienky, ktoré  necháte voľne poletovať.      

Extra porcia šarmu pre ešte lepší štart

null

Výbornou voľbou do školy sú zapletané účesy rôznych tvarov. Pôsobia nenáročne, no zároveň pôvabne a upravene – ideálne pre všetky krehké divožienky i sebavedomé študijné typy. V prípade, že si na styling účesu rezervujete viac ako 3 minúty, vyskúšajte tento vyčesaný účes s jemným „glamour“ nádychom:

Z každej strany oddeľte pramienok vlasov nad čelom a nechajte ich voľne visieť. Zvyšok vlasov v dolnej časti hlavy si upravte do rôznych zatočených alebo zapletených tvarov, ktoré pripnete vlásenkami krížom jeden cez druhý, aby pôsobili trochu strapato. Nakoniec vezmite vynechané pramienky, zatočte ich smerom dozadu tak, aby celý účes zhora olemovali a pripnite ich. Nevšedný look dosiahnete tak, že do účesu sponkami upevníte krištáľové korálky navlieknuté na nitke alebo len tak samostatne.

Nové účesy do školy

Je čas na seba strhnúť trocha pozornosti, teraz alebo nikdy! Už býčie zápasy nás naučili, že keď je v ringu červená, uhnúť pohľadom je takmer nemožné. Skúste nabrať odvahu a ponoriť sa do nej od hlavy po päty. Môžete použiť aj jemnejšie odtiene. Doslova čerešničkou budú v tomto prípade sýtočervené vlasy – táto farba je teraz mimoriadne in! Výrazný granátovo červený tón už nepotrebuje žiadne zložité stylingové „piruety“. Stačí vypnúť vrchné pramene okolo čela dozadu a vznikne jednoduchý falošný cop. Za tajomnou červenovláskou sa zaručene otočí každý!