Styling | Trendy účesy pre ženy

Ako na to: Korunka vo vidieckom štýle

Trendom Oktoberfestu je tradičný vidiecky look a to platí aj pre vlasy! Náš najobľúbenejší účes sa nesie v duchu zapletanej korunky. S klasickým krojom pôsobí tradične, v kombinácii s módnym folklórnym outfitom noblesne a koženým nohaviciam zase dodá jemný akcent – zapletaná korunka jednoducho korunuje pôvabom každý look. Máme pre vás návod na jej styling krok za krokom a navyše vám ponúkneme päť originálnych verzií tohto účesu.    

Pletená sezóna sa práve začala! Nielen počas mníchovského Oktoberfestu máte príležitosť vziať styling do svojich rúk a začať zapletať ostošesť. Okoberfest je miestom, kde je korunka považovaná za kráľovnú účesov. Tradičný, štýlový i praktický: s týmto klasickým lookom v súčasnosti zažiarite nielen na folklórnom festivale, ale aj na módnom móle. Či už sa budete pohupovať v rytme hudby, sedieť pri pollitri, predierať sa festivalovým davom, flirtovať v pivnej záhrade alebo pri divokej jazde na kolotoči – pôvabne vrkôčiky zostanú pevne na mieste.    

Čo budete potrebovať na obľúbený vidiecky look:

Prirodzene, že tento šarmantný zapletaný účes najlepšie funguje, ak máte dlhé vlasy. Ale nevešajte hlavu – vďaka príčesku si korunku budú môcť vyčariť aj majiteľky kratších účesov (dokonca ich zoženiete už zapletené). Na vlasy ich napojíte pomocou klipov a ak si vyberiete odtieň podobný vaším vlasom, budú vyzerať prirodzene. Pre okamžitý efekt môžete použiť aj čelenky, ktoré už sú ozdobené zapletenými pramienkami.

Čo však budete potrebovať, ak si chcete korunku upliesť samy? Tužidlo na vlasy, dve tenké gumičky, vlásenky a lak na vlasy.

Návod na styling klasickej korunky:

1. Aby sa vám účes dobre tvaroval, votrite si do uterákom osušených vlasov dávku tužidla veľkosti tenisovej loptičky a potom si ich vyfúkajte.  

2. Vytvarujte si cestičku na strane a vlasy rozdeľte do dvoch rovnakých prameňov.

3. Oba pramene zopnite gumičkou napravo a naľavo vzadu nad krkom.

4. Každý z prameňov zapleťte do vrkoča.

5. Vrkoč vpravo naaranžujte na temene hlavy smerom doľava do tvaru čelenky a upevnite ho vlásenkami.

6. Potom položte prameň vľavo na temeno smerom doprava pozdĺž predchádzajúceho prameňa (pred neho alebo za neho). Výsledný tvar upevnite vlásenkami.

7. Konce pripevnite sponkami pod vrkoče a styling zakončite lakom na vlasy. Korunka je hotová!

Ak máte chuť na dramatickú zmenu imidžu v duchu prebiehajúceho Oktoberfestu a zlákala vás práve tradičná korunka, nazrite do našej galérie. Čaká na váš ďalších päť variácií zapletanej korunky.

Vidiecky štýl: Originálne verzie korunky

Oktoberfest 2015: Módne trendy

To je pohľad! Trendy kroje na rok 2015 sú klasické, decentné a úchvatne ženské.

Oktoberfest štartuje v poradí už piatu sezónu na území Mníchova. Tí z vás, ktorí chcú navštíviť najznámejší folkový festival na svete, nepotrebujú len štýlový účes ale aj kostým, ktorý s ním bude perfektne ladiť. Tento ročník sa nesie v znamení návratu k tradícii. Polodlhý kroj s charakteristickými detailmi a nostalgickými prvkami je opäť v móde! Farebná škála siaha od klasiky ako čierna, zelená či tmavočervená až po jemné pastely. Najúchvatnejšiu zmenu prekonala krojovaná blúzka – niekdajší otvorený výstrih nahradila decentná verzia až ku krku. Takzvaný „Snehulienkin golier“ – stojatý golier siahajúci vysoko k zátylku - sa tento rok stáva obľúbenou súčasťou festivalového štýlu.  

Nech žije nový Oktoberfest! Vďaka naším stylingovým tipom a trikom môžete hneď vyraziť a budete vyzerať skvele.