Styling | Trendy účesy pre ženy

Ako na to: Dvojitá zapletaná korunka

Zapletané účesy sú momentálne na roztrhanie! Ani hviezdy im nedokážu odolať. Na špici trendov tróni zapletaná korunka. Aj Ciara jej podľahla – a klasiku pozdvihla na novú úroveň. Pridala ďalší prameň a zvolila módny strapatý look. Staňte sa aj vy kráľovnou zapletaných účesov!

Máte slabosť pre zapletané kreácie, no nechcete pôsobiť príliš dievčensky? Milujete výčesy, ale odrádza vás uhladená elegancia? Máme pre vás ideálne riešenie: Ciara a jej korunka. Speváčka v nej rafinovane spojila oba štýly do pôvabného účesu. Vďaka kombinácii francúzskeho a rybieho vrkoča vyzerá sofistikovane, no nedbalý finiš s poletujúcimi pramienkami mu dodáva mladistvý šmrnc. Ideálny mix na slávnostné udalosti, ale dosť cool aj na každý deň. Neprehliadnuteľná záležitosť, ktorá okamžite zaujala kráľovskú pozíciu na našom zozname horúcich účesov. 

Dvojitá korunka: Návod krok za krokom

Dva rady vrkočov...vyzerajú dvojnásobne skvele! Ciara s dvojitou zapletanou korunkou

Nielen mix dvoch štýlov, ale aj dvojitá porcia vrkočov robí z účesu Ciary stylingový hit. „Wow“ efekt sa tým prirodzene znásobil. Jeden vrkoč vie urobiť každý, no tento účes si žiada rozbaliť to naplno! Ukážeme vám, ako si upravíte dvojitú korunku, ako ju predviedla Ciara:

Čo budete potrebovať: Dlhé vlasy (prirodzené a zahustené clip-in príčeskami), tužidlo, dve tenké gumičky, spony, vlásenky a lak.


Ako na to:

1. Aby boli vlasy dobre tvarovateľné, votrite do nich ešte za vlhka tužidlo o veľkosti tenisovej loptičky a potom ich vyfúkajte dosucha.

2. Rozdeľte vlasy cestičkou v strede, nad čelom vezmite zľava i sprava jeden pramienok široký zhruba dva prsty.

3. Zvyšok vlasov rozdeľte na dve rovnaké časti a vypnite ich dočasne nabok.

4. Zapleťte dva predné pramienky od korienkov až po končeky a každý z nich stiahnite na konci gumičkou. Ideálna technika pletenia – spojenie francúzskeho a rybieho vrkoča.

5. Potom vezmite obe zvyšné časti, tiež z nich urobte dva vrkoče a stiahnite ich gumičkami.

6. Teraz zapojte trocha rafinovanosti: vezmite ľavý vrkoč zozadu a položte ho krížom cez hlavu ako korunku a upevnite ho vlásenkami.  

7. Teraz zozadu vezmite pravý vrkoč a položte ho smerom doľava a tiež upevnite vlásenkami.

8. Nakoniec položte predné vrkoče po stranách až dole ku krku a upevnite na mieste.

9. Moderný nedbalý vzhľad dosiahnete uvoľnením malých pramienkov.

10. Nakoniec účes zafixujte štedrou porciou laku a hotovo!

Zapletaný výčes

Náš návod na úpravu vám krok za krokom ukáže, ako postupovať.

null