Styling | Trendy účesy pre ženy

Blogové trendy: Módna éra Mop top

V blogosfére dlho hľadať hríbiky nemusíte. Hovoríme o účese na hríbika. Tento strih je tiež známy ako hríbik, umývadlo, pudingová miska alebo účes Beatlesákov. Akokoľvek ho voláte, tento účes je novým módnym trendom medzi blogerkami na celom svete. Retro účes je in – a nám sa skutočne páči!

Je miláčikom v blogosfére; je štýlový, nonšalantný a veľmi sympatický. Nie, to nie je popis vášho nového partnera, ale trendy účes novej sezóny. Trend oživuje legendárne účesy skupiny Beatles v kratšej i dlhšej verzii. Charakteristickými črtami je okrúhly strih a dlhá ofina. Účes pôsobí precízne, pretože vrchné vlasy nie sú postupne zostrihané. To dodáva účesu typický vzhľad hríbu. Rovné vlasy sú obzvlášť vhodné pre tento účes na hríbika. Styling si nevyžaduje veľkú zručnosť. Jednoducho počas fénovania prečesávajte vlasy pomocou okrúhlej kefy dovnútra. Nezabudnite na vlasy naniesť penové tužidlo! Dodajte účesu osobitý charakter zvýraznením niekoľkých prameňov vlasov pomocou trochy stylingového vosku.

Mop top: Od swingových 60.rokv do nového storočia

Ležérny účes sa objavil na scéne až v 60-tych rokoch. Jeho oficiálny názov je 'five-point haircut'. Ideálne by mali vlasy padať od vrchu hlavy až k tzv. five points. Zavádzači trendov z predchádzajúcich období vrátane hviezdnej modelky Peggy Moffitt a tvorcu mini sukne Mary Quant, výrazne prispeli k rýchlemu úspechu účesu Mop top.

Módna éra Mop top
© Getty Images / Fosco Giulianelli, The Fashionist

Vtedy a dnes: Top modelka Peggy Moffitt inšpirovala celú hudobnú generáciu svojím hríbikovým účesom. Nedávno odfotil bloger Fosco túto štýlovú ženu z Milána s novodobým trendy účesom Mop top.

Mop top je späť na scéne! Jednou z jeho najväčších fanúšičiek je Erin Laura Perez Hagström z Kalifornie. Na jej blogu 'Calivintage' sa pravidelne hlási s najnovšími vintage módnymi trendmi. Vôbec nás neprekvapuje, že obdivuje účes Mop top, pretože perfektne sedí k jej vintage retro modelom na jej blogu, na ktorom nájdete zvonové šaty zo 60-tych rokov, sukne s vysokým pásom, farebné pop artové blúzky a zvonové nohavice.

Jej taliansky kolega, bloger Fosco Giulianelli, ktorý žije v Stockholme už 17 rokov rád pozoruje nové trendy tam, kde sa rozvíjajú – v uliciach. Hneď ako 37-ročný Fosco objaví osobu, ktorá má na sebe niečo zaujímavé, vytiahne fotoaparát a urobí niekoľko záberov pre svoj blog 'The Fashionist'. Dievča s účesom na hríbika určite upútalo jeho pozornosť. Strih na hríbika ju vyčlenil z davu a dodal jej elegantný a nonšalantný vzhľad napriek jednoduchému oblečeniu.

Mop top ako prechodný účes

Účes Mop top nie je len trend, ale aj praktický prechodný účes. Všetky vlasy by mali mať rovnakú dĺžku. Nechajte vlasy narásť a jednoducho najdlhšie pramene ostrihajte každé 4 až 8 týždňov,
až kým váš Mop to účes nevyzerá perfektne a vlasy padajú do rovnakej dĺžky.

Odkazy

Blog Erin Laura Perez Hagström >> calivintage.com

Blog Fosco Giulianelli >> thefashionist.se