short-hair-hairstyle-2
Styling | Trendy účesy pre ženy

Krátke a roztomilé: Krátke účesy

Ženy, ktoré nosia krátke vlasy môžu pôsobiť žensky, alebo tiež veľmi štýlovo chlapčensky, niekedy ležérne a niekedy elegantne. Nech si zvolíte akýkoľvek štýl, krátke vlasy sú okúzľujúce a sofistikované. Hviezdy ako Jenna Elfman a Ashlee Simpson vám predstavia podmaňujúci svet krátkych účesov. Všeobecne panuje presvedčenie, že keď sa ženy ostrihajú, prídu o svoju ženskú pýchu – vlasy. Avšak správny strih vlasov je sofistikovaný, púta pozornosť na črty tváre a je jednoduchý na úpravu. Čo si teraz myslíte o krátkych účesoch? Pozrite si tie najkrajšie krátke účesy, ktoré nosia hviezdy. Video s profesionálnym kaderníkom Arminom Morbachom vám ukáže ako na krátke vlasy.

Často sa stáva, že sme pri strihaní končekov vlasov nervózni. "Prosím, nie príliš veľa!" Strachujeme sa o to, že strih nebude podľa našich predstáv, že nevidíme, čo všetko kaderník robí. Tiež sa obávame, že budeme vyzerať príliš chlapčensky. Krátke účesy vyzerajú sexy a žensky nech si už vyberiete akýkoľvek strih. Či už chcete vyzerať extravagantne a štýlovo alebo žensky a nevinne, krátky účes vám môže priniesť požadovaný výsledok.

Krátke strihy vlasov vyzerajú výborne bez ohľadu na vek a farbu vlasov ich nositeľky. Aj jemné vlasy  sú vhodné na krátke strihy, pretože majú dostatok objemu a ani pri tom nemusíte stráviť priveľa času fénovaním a ich prečesávaním cez okrúhlu kefu. Veľmi dôležité ale je, aby sa vaše krátke vlasy hodili k typu vašej tváre.

Prečo si ostrihať vlasy na krátko

Nie ste si isté, či si chcete vlasy ostrihať? Ponúkame vám dôvody, prečo vyskúšať krátky účes:

Krátke účesy ...
1. ... pôsobia sebaisto: Ženy s krátkymi účesmi vyzerajú prísnejšie a profesionálne.

2. ... vyzerajú dynamicky: Krátke účesy pôsobia omnoho dynamickejšie. Podvedome si ľudia myslia, že táto vlastnosť sa vzťahuje aj na váš charakter.

3. ... sú univerzálne: Krátke účesy sú neuveriteľne univerzálne. Môžete si vlasy upraviť nespočetnými spôsobmi tak, ako sa vám páči a ako často chcete.

4. ... sa ľahko udržujú: Krátke vlasy si nevyžadujú žiadny extra styling, postačí chvíľka fénovania či úpravy.

5. … odhalia vašu osobnosť: Krátky účes pritiahne pozornosť na vašu tvár i šperky.

6. ... sú skvelé počas leta: Žiadne extra teplo s krátkymi vlasmi.

7. ... dopomôžu k mladistvému vzhľadu: V závislosti na účese, určite nebudete potrebovať omladzovanie tváre.

8. ... sú základom pre zdravé rastúce vlasy: Krátke vlasy sú štartom pre nový začiatok. Je to radikálne riešenie v prípade poškodených vlasov.

9. ... vás urobia unikátnou: Ženy s krátkymi vlasmi sú v menšine.

Ak máte dlhšie vlasy, mali by ste si ich skracovať k požadovanému krátkemu účesu postupne. Váš prvý krok môže byť bob účes v dĺžke po plecia alebo mop bob. Ak je to pre vás stále príliš riskantné, vyskúšajte falošný bob účes, alebo si pomocou počítačovej animácie upravte fotku tak, že si skrátite vlasy.

Nástroje a metódy ako si upraviť krátke vlasy

Niekoľko nástrojov a trochu času postačia na úpravu krátkeho účesu. Dôležité nástroje sú:

- penové tužidlo a vosk na vlasy

- odložte fén na vlasy

- nástroje na zvýraznenie obočia

- noste vrstvený účes

- vlasy upravujte pravidelne každých 6 týždňov

Styling krátkych vlasov

Krátke vlasy vás neobmedzujú na to, aby ste nosili stále ten istý účes. Nový look si môžete vytvoriť každý deň. Vlásenky a sponky do vlasov pomôžu skrotiť nepoddajné krátke vlasy. Čelenky a šperky do vlasov vytvoria pútavé účesy.

V tomto videu vám profesionálny kaderník Armin Morbach ukáže, ako si rýchlo ukazuje, ako si meniť svoj krátky účes znovu a znovu.

Hviezdy z našej galérie vám ukážu tie najkrajšie krátke účesy.

Video: Ako si vytvoriť krátkeho boba – Tri variácie bob účesu

Galéria: Hviezdy a ich krátke vlasy