Styling | Trendy účesy pre ženy

Účesy pre rok 2012 Coachella Festival

Tohto ročná festivalová sezóna začína 13.Coachella Valley Music and Arts festivalom. Ako sa apríl blíži ku koncu, tisícky hudobných fanúšikov sa schádzajú, aby si spoločne užili hudbu na Stagecoach festivale v Indiu (Kalifornia). Aj niekoľko hviezd si túto hudbu rado užije. Milovníci hudby si nenechajú ujsť rock, indie, hip hop a elektronickú hudbu. Samozrejme, aj oči sa môžu popásť na farebných inšpiratívnych letných účesoch. Presvedčte sa sami!

Coachella je dnešným Woodstockom pre mladých. Samozrejme, láska, mierové hnutie a rock n’ roll nikdy neumrú, ale nové štýly nebudú v úzadí ani v roku 2012. Hudobníci všetkých žánrov zdieľajú pódium. Elektro DJ ako David Guetta hrá bok po boku s rockovou skupinou Radiohead a rappermi ako Snoop Dogg. 43 rokov po Woodstocku, hippies a jazz hudobníci sú stále dôležitou časťou scény, aj bez velikánov ako boli beatnici, básnici a speváci Janis Joplin a Ravi Shankar. Celebrity a mladé páry dominujú na scéne v pravom Woodstock štýle. Ľudia spia v stanoch, aby zostali v blízkosti párty areálu, počas dvoch dní, kedy je hudba kráľovnou. Štýly a styling sú prirodzenou súčasťou festivalového neba: je neformálny a odkazuje na hippie éru.

Festivalové účesy s Hippie lookom

Nálada je pohodová, plná nadšenia, dni sú dlhé a teplé. Pri 32 °C v tieni sú formálne spoločenské účesy out, pretože účesy musia vydržať horúčavy neskorej jari. Aj v tejto časti púšte Sonoran ukazuje  Laura Love svoj talent pre zvolenie si ideálneho účesu. Jej copové kreácie sú krásnou alternatívou ku klasickému looku plážových vĺn. Jej cop je nedbalo zapletený a niektoré túlavé pramene vlasov len posilnili ležérnosť a prirodzenosť účesu. Styling tohto účesu podľa Laury Love je jednoduchý. Ukážeme vám, ako na to.

1. Vlasy umyte šampónom, presušte ich uterákom a naneste na ne dostatočné množstvo prípravku na ochranu pred teplom.

2. Počas sušenia vlasy prečesávajte veľkou okrúhlou kefou.

3. Použite koniec hrebeňa na vytvorenie cestičky na stred.

4. Zopnite vlasy na jednej strane krku a nechajte ich padať cez plece.

5. Teraz zapleťte vlasy do nedbalého copu. Nemajte obavy zo svojej zručnosti v zapletaní. Look musí byť ležérny a trochu rozstrapatený.

6. Zaistite koniec vrkoča pomocou gumičky na vlasy. Okolo gumičky môžete obmotať štýlový kožený pásik pre zvýraznenie.

7. Vyberte niekoľko prameňov vlasov z vrkoča na oboch stranách a nechajte ich ležérne padnúť do tváre.

8. Naneste extra lesklý lak na vlasy ako posledný krok.

Festivalové účesy: Tipy a triky

Dámske záchody a vybavenie s tým spojené sa na festivaloch vyskytujú len zriedkavo. Nasledujúce stylingové tipy fungujú aj bez zrkadla, ušetria vás státia v radoch a vďaka tomu nezmeškáte párty:

Pravdepodobne nebudete mať dostatok času na umytie si vlasov šampónom a tiež zúčastniť sa všetkých vzrušujúcich udalostí.  Použitie suchého šampónu je praktická alternatíva. Udrží vaše vlasy svieže aj ďalší deň a dodá vašim vlasom objem.

Nasprejovanie vlasového tonika na vlasy počas horúceho dňa je osviežujúci nápad a príjemná vôňa je bonusom navyše.

Tak ako pokožka, aj vlasy potrebujú ochranu pred UV žiarením. Nosenie klobúka chráni vlasy aj pokožku hlavy pre škodlivým UV. Klobúky tiež vyzerajú štýlovo a hodia sa k festivalovej atmosfére.

Ak majú vaše vlasy zlý deň, jednoducho nahoďte nedokončený look. Natupírujte si vlasy a nechajte ich padať, ako sa im páči.

Galéria: Festivalové účesy hviezd