Starostlivosť o vlasy | Sušenie

Suchá pokožka hlavy – čo s ňou?

Suchá pokožka hlavy je nepríjemným problémom počas zimy. Príčinou je obyčajne suchý, teplý vzduch v miestnostiach. Ešte nepríjemnejšie sú však lupiny, ktoré sú jedným z prejavov suchej pokožky. Zistite, čo spôsobuje problémy s lupinami a ako sa im môžete vyhnúť.

Naša pokožka je chránená vonkajšou vrstvou keratínocytov (zrohovatené bunky). Lipidy udržujú pokožku jemnú a vyživenú. Táto vonkajšia vrstva je veľmi efektívnou ochranou. Vplyvy prostredia ju však môžu poškodiť. Výsledkom je poškodená lipidová vrstva, ktorá sa stáva priepustnejšou. Poškodená vrstva tak nedokáže udržať dostatok hydratácie v pokožke, následkom čoho vzniká nepríjemné svrbenie a vysychanie pokožky, čo vedie k tvorbe lupín.

Ako predísť suchej pokožke hlavy

Vznik suchej pokožky môže zapríčiniť veľa faktorov. Pokožka hlavy je vystavená mnohým nepriaznivým vplyvom. Suchý vyhrievaný vzduch v miestnostiach je častou príčinou spôsobujúcou vysychanie pokožky. Fénovanie vlasov horúcim vzduchom a časté umývanie vlasov šampónom vlasom taktiež veľmi neprospievajú. A potom je tu ešte množstvo stylingových produktov, ktoré nemusia vyhovovať práve vašej pokožke hlavy.

Suchá pokožka je obzvlášť náchylná na tvorbu lupín

Suchá, podráždená pokožka je náchylná na tvorbu lupín. Problém s pokožkou môže dospieť až do bodu, kedy je produkcia lupín už neúnosná. Veľké množstvo odumretých buniek pokožky hlavy sa hromadí a vytvára tak viditeľné zhluky, z ktorých sa stávajú lupiny. Viditeľné kúsky lupín vytvárajú neporiadok nielen vo vlasoch, ale i na pleciach a v okolí ramien. Lupiny sú obzvlášť viditeľné na čiernom oblečení.

Dajte zbohom suchej pokožke

Používaním šetrných vlasových prípravkov obyčajne dosiahnete návrat suchej pokožky k prirodzenej rovnováhe a odstránite nežiaduce lupiny. Vhodné sú najmä jemné a vyživujúce vlasové prípravky pre starostlivosť o vlasy. Šetrné prípravky nedráždia pokožku a dodávajú potrebnú hydratáciu, ktorá pomáha s ozdravením pokožky hlavy. Obzvlášť vhodná je vyvážená starostlivosť v prípravkoch na vlasy, ktorá pozostáva zo šetrného šampónu, kondicionéru a cielených produktov, ako je napr. vyživujúce sérum na pokožku hlavy. Ak má vaša pokožka tendenciu k vysúšaniu, nemali by ste si vlasy umývať častejšie, ako je to potrebné a tiež nepoužívať príliš často horúci vzduch pri úprave a fénovaní vlasov. Najlepšie tipy pre suchú pokožku hlavy sú: byť k nej šetrný, dodávať jej extra hydratáciu, chrániť pokožku a starostlivo vyberať vhodné vlasové prípravky.

Objavte: Sušenie Ochrana