Skip to Content

Ako si správne umývať vlasy

Getty Images

Umývanie vlasov nie je žiadna veda! To je pravda, avšak vždy je čo vylepšovať v prípade umývania vlasov šampónom, aby ste dosiahli optimálnu starostlivosť o vaše vlasy. Naučte sa aj vy, ako dopriať vlasom to najlepšie počas starostlivosti o ne.

Umývanie vlasov šampónom  sa ľahko stane rutinnou činnosťou rovnako ako čistenie zubov, či úprava nechtov. Je na čase vniesť do rutiny trochu zmeny, vďaka ktorej doprajete vlasom správnu starostlivosť a potrebné ošetrenie. Pozrite sa na nasledujúce rady o správnom umývaní vlasov šampónom a zistite, čo všetko môžete v tejto oblasti ešte zlepšiť.

Návod: Ako si správne umývať vlasy

Príprava: Vyčešte zvyšky stylingových prípravkov z vlasov.

Šampón: Uistite sa, že používate správny šampón určený vášmu typu vlasov. Máte jemné, suché, mastné vlasy, alebo ste si v nich objavili lupiny?

Voda – Časť 1: Navlhčite vlasy vlažnou vodou.

Množstvo: Naneste množstvo šampónu asi o veľkosti pol palca (veľkosť lieskového orieška by mala postačiť pre krátke až stredne dlhé vlasy). Množstvo šampónu prispôsobte dĺžke a hustote svojich vlasov. Šampón naneste rovnomerne do všetkých vlasov.

Šampónovanie: Vytvorte vo vlasoch penu pomocou trochy vody, než začnete s masírovaním šampónovej peny po celých vlasoch a na pokožke hlavy a to krúživými pohybmi. Vyvarujte sa škriabaniu pokožky hlavy nechtami.

Voda –Časť 2: Šampón dokonale opláchnite z vlasov pomocou čistej vody. Je veľmi dôležité, aby ste šampón opláchli úplne. Vlasy si počas oplachovania stláčajte. S oplachovaním ste hotoví vo chvíli, kedy sú vaše vlasy už bez šampónu a doslova „vŕzgajú“ čistotou.

Voda – Časť 3: Nakoniec opláchnite vlasy i pokožku hlavy studenou vodou, čo vám prinesie pocit sviežosti a stimuluje cirkuláciu krvi v pokožke hlavy.

Extra starostlivosť: Oplachovací kondicionér vytvorí okolo vlasu tenký ochranný film a dodá vašim vlasom dokonalý lesk, prirodzenú vlhkosť a lepšiu poddajnosť. Vlasové kúry vyživia a obnovia poškodené vlasy a mali by sa používať jedenkrát do týždňa po umytí šampónom pre poškodené a suché vlasy.

Voda – Časť 4: Opláchnite produkty pre extra starostlivosť o vlasy vlažnou vodou, až kým vlasy nie sú úplne čisté.

Fénovanie vlasov: Mokré vlasy sú veľmi citlivé, a preto by ste sa mali vyvarovať ich sušeniu uterákom alebo ich trením do sucha. Namiesto toho jednoducho vlasy do uteráku zabaľte. Uterák absorbuje nadbytočnú vodu a vaše vlasy tak vyschnú rýchlejšie bez toho, aby ste ich poškodili počas ich sušenia.

Česanie: Učešte stále mokré alebo vlhké vlasy hrebeňom  bez použitia väčšej sily. Inak by ste si svoje čerstvo umyté a stále citlivé vlasy mohli ľahko poškodiť.

Frekvencia umývania vlasov: Pre ideálny výsledok si vlasy umývajte každé dva až tri dni. Vaše vlasy ocenia správnu starostlivosť a odvďačia sa vám pružnosťou a hodvábnym leskom.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...
 • Exkluzívna spolupráca: Schwarzkopf a Claudia Schiffer

  Ochrana

  Exkluzívna spolupráca: Schwarzkopf a Claudia Schiffer
  ...

  Schwarzkopf prináša na trh dva nové rady produktov vyvinuté v spolupráci so svetoznámou ikonou krásy Claudiou Schiffer.

  ...