Skip to Content

Hladké a jemné vlasy v zlom počasí?

S veľkým úsilím ste  dali  svojim vlasom nádherný vzhľad, každý vlas je na svojom mieste. Potom vyjdete z domu a počasie zmarí všetko vaše úsilie o vytvorenie krásneho a tvar držiaceho účesu. Niekedy stačí len trochu vlhkosti, aby vaše vlasy pôsobili neupravene. Zrazu sa stratí váš elegantný žiariaci účes, vietor a vlhkosť nepopustia, kým nemáte vlasy opäť vlnité a nevýrazné. Avšak, teraz je tomu koniec. Vlasové produkty skrotia neposlušné vlasy a vyhrávajú nad búrkou, mrznúcim dažďom i vysokou vlhkosťou.

Je niekoľko dôvodov, prečo sú vaše vlasy nepoddajné. Je možné, že sú vaše vlasy upravené, zopnuté či stočené nesprávnym spôsobom. Samozrejme, vlasy môžu mať tendenciu  prirodzenej obrany voči rozličnému stylingu. Najčastejšie problémy pri úprave vlasov sú spôsobené častým používaním šampónu, horúcim vzduchom pri fénovaní, farbením alebo pravidelným natáčaním. Všetky tieto procesy vedú k strate leskuvlhkosti, čo robí vlasy suchými, lámavými a nepoddajnými. A samozrejme, nesmieme zabudnúť ani na to, že prílišná starostlivosť o vlasy môže taktiež viesť k zmieňovaným problémom. To spôsobuje nechcené stylingové problémy s lietajúcimi vlasmi.

Vlasové produkty pre hydratáciu vlasov

Na zaťažované a krepovité jemné vlasy by ste nemali používať ťažké kondicionéry, ktoré sú bohaté na lipidy. Naopak, vaše vlasy zúfalo potrebujú proteíny. Umývanie vlasov šampónom znižuje prirodzenú výživu vlasu a sčasti odstraňuje proteíny. Stylingové produkty s proteínmi ich do vlasov opäť navracajú. Dodané proteíny posilňujú vlasovú štruktúru a teda celý vlas.

Šampóny, kondicionéry, vlasové kúry a vlasové masky obsahujú hydratačné zložky. Ich pravidelné používanie vedie k zdravším a hladším vlasom s neodolateľným leskom. Dostatočne hydratované vlasy tak už viac nebudú problémom vo vlhkom a mrznúcom počasí.

Vlasové produkty podporujúce štruktúru vlasov

Krehké lámavé vlasy spôsobujú rozštiepené končeky a robia vlasy brčkavými, tvrdými a matnými. Vlasové kutikuly by mali obklopovať vlas v jemnej vrstve. Ak je táto vrstva porušená, vlasy stratia lesk, ale vyzerajú mastne. Vlasové produkty, ktoré obsahujú  hodváb, sójové alebo pšeničné proteíny posilňujú oslabenú vlasovú štruktúru. Kým si vlasy zase umyjete, tieto proteíny zaplnia nedostatky v štruktúre vlasu a pokryjú ho tenkým ochranným filmom. Výsledkom sú žiarivé vlasy, na dotyk jemné a pružné.

Pomoc pre lámavé vlasy prichádza aj v podobe koenzýmu Q10, ktorý podporuje tvorbu stavebnej hmoty vlasu - keratínu. Aktívne zložky ako bambusová silica a extrakty zo ženšenu posilňujú oslabené vlasy. Spoľahlivé a správne prostriedky pre jemné a lámavé vlasy sú aj produkty s iónovou polymérovou ochranou, ktorá neutralizuje negatívne dopady pri úprave vlasov. Iónový polymér opravuje jemnú ochrannú vrstvu a obnovuje vlas zvnútra von.

Vlasové prípravky pre pružnosť vlasov

Silné neposlušné vlasy potrebujú lipidy  ako doplnok k zložkám ktoré podporujú vlasovú štruktúru. Vlasové produkty so vzácnymi rastlinnými olejmi dodajú vlasom potrebné nenasýtené mastné kyseliny. Môžete si vybrať z ľahších rastlinných olejov ako je marula, mandľa, sezam alebo olej z marhuľových jadier, alebo z ešte bohatších olejov ako je amarantový, arganový, alebo olivový olej. Posledné spomenuté oleje sú tiež vhodné pre jemné vlnité vlasy. Tieto všetky menované oleje môžu  byť dokonca použité ako bezoplachové kúry. Ďalšie oleje sa pridávajú do šampónov a kondicionérov, ktoré sú zmývateľné.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...