Skip to Content

Zdravý vzhľad pre mastné vlasy

Istockphoto

Mastné vlasy sú obyčajne synonymom pre vlasy bez objemu a bez tvaru, ktoré sa dajú len veľmi ťažko upraviť a spôsobujú na hlave neporiadok.  Mastné vlasy sú jednoducho príliš nepoddajné na to, aby ste z nich vyčarovali akýkoľvek dobre vyzerajúci účes. Tam, kde by mali mať vlasy dokonalý objem, tam len bez života „polihujú“ pri pokožke hlavy. Pomôžeme dodať vašim mastným vlasom potrebný objem a vzdušnosť.

Najprv tá zlá správa: mastné vlasy môžu byť dedičné. A teraz tá dobrá! Existujú na to spoľahlivé vlasové prípravky. Obyčajne je veľmi mastná pokožka hlavy zatiaľ čo zvyšok vlasov je relatívne nedotknutý.

Zbavte vlasy mastnoty

Prostriedky na mastné vlasy by mali  fungovať ako pijak. Suché šampóny sú tiež dobrým pohlcovačom mastnoty. Jednoducho nastriekajte primerané množstvo suchého šampónu ku korienkom vlasov. Šampón by ste mali na vlasy nanášať zo vzdialenosti približne 30 cm. Votrite suchý šampón ku korienkom vlasov a nechajte ho pôsobiť cca 2 minúty. Následne si vlasy poriadne prečešte, aby ste z nich odstránili všetok suchý šampón. Suchý šampón pohltí nejakú časť mazu, vďaka čomu sa vaše vlasy nelepia na pokožku. Výsledkom je prirodzený objem vo vašich vlasoch.

Vzdušnosť a objem pre mastné vlasy

Mastné vlasy sú bez objemu a príťažlivej vzdušnosti. Avšak, vy im môžete dopriať viac objemu a ľahkosti tým, že ich udržíte ďalej od rýchlo sa mastiacej pokožky hlavy. Penové tužidlo alebo lak na vlasy dodá vašim mastným vlasom vzdušnosť a udrží ich ďalej od pokožky hlavy. Oba prípravky obsahujú regeneračné zložky rovnako ako živice, ktoré podporujú vlasovú štruktúru. Malé percento alkoholu v týchto stylingových pomôckach tiež mierne odmasťuje pokožku hlavy. Nezabudnite si tieto stylingové produkty aplikovať len do blízkosti korienkov vlasov. Vo väčšine prípadov nie je potrebné zvyšok vlasov odmasťovať. Ofiny majú sklon mastiť sa rýchlejšie než zvyšok vlasov. Ak máte ofinu, jemne ju natupírujte, aby ste ju tak udržali trochu ďalej od mastnej pokožky hlavy.

Mastné vlasy vyzerajú lepšie, keď sú umyté

Dokonalé opláchnutie vlasov po použití šampónu či kondicionéru je veľmi dôležité ak sa chcete vyvarovať mastným vlasom. Zvyšky produktov vo vlasoch v kombinácii s tvrdou vodou vaše vlasy zbytočne zaťažia. Výsledkom sú vlasy bez objemu a života. Všeobecne platí, že kondicionéry a regeneračné kúry je dôležité z vlasov oplachovať dvakrát tak dlho ako trvá použitie týchto produktov. Dôkladne vymyte z vlasov vlasové kúry a masky vlažnou, nie veľmi studenou vodou. Vaše vlasy by mali doslova „žiariť“ čistotou po umytí šampónom. Dokonalá čistota platí aj v prípade stylingových nástrojov, ktoré by mali byť rovnako čisté, bez zvyškov mazu a kondicionéru alebo ďalších stylingových produktov, ktoré môžu vaše vlasy zanechať bez objemu a bez života. Kefy alebo hrebene na vlasy si vyžadujú pravidelné čistenie jedenkrát týždne pomocou mydla/šampónu. Na vyčistenie kulmy a žehličky na vlasy použite vatový tampón namočený v alkohole.

Jemná starostlivosť o mastné vlasy

Pre mastné vlasy je denné umývanie šampónom zrejme nutnosťou. Uistite sa, že používate vhodný šampón na mastné vlasy.  Tieto šampóny sú jednak veľmi účinné v odstraňovaní nadbytočného mazu z pokožky hlavy a zároveň veľmi šetrné k vlasom i pokožke. Ak máte dlhé vlasy a používate kondicionéry, nanášajte ich len na končeky vlasov. Kondicionér v blízkosti korienkov vlasov vaše mastné vlasy ešte viac zaťaží a spôsobí ich rýchlejšie mastenie. Vlasy kondicionérmi zbytočne nezaťažujte. Odporúčame ľahké bezoplachové produkty na vlasy. Ale i tieto bezoplachové produkty musíte nanášať len na končeky vlasov. Vlasy zbytočne nezaťažujte ani používaním vlasových prípravkov ako vosk, gél alebo stylingový krém na vlasy.  Používajte kefu na vlasy s prírodnými štetinami, napr. s prasacími. Sú vhodné pre všetky typy vlasov a pre rôzne druhy stylingu vlasov. Na rozdiel od umelých štetín, prírodné štetiny môžu absorbovať trochu mazu z vlasov i pokožky hlavy.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...