Starostlivosť o vlasy | Olej na vlasy

Olej na vlasy, kúzlo pre oslnivé vlasy

Vlasový olej môže s vašimi vlasmi urobiť zázraky. Neustále upravovaným vlasom dodá potrebnú extra starostlivosť, kučerám prepožičia jasný tvar, preventívne ochráni pred rozštiepenými končekmi. Je to balzam pre pokožku hlavy a taktiež dodá vlasom lesk, silu a pružnosť. A to najlepšie, vďaka moderným high-tech receptúram, vlasový olej je skutočne ľahký a tak môže byť použitý aj na jemné vlasy. Zistite, čo všetko dokáže vlasový olej urobiť pre vaše vlasy a ako sa používa.

Vlasový olej je perfektným riešením pre vlasy, ktoré potrebujú viac lesku. Praktické nové receptúry vlasových olejov dokážu zázraky, pokiaľ ide o dodanie lesku a pružnosti zaťažovaným vlasom. Súčasné „ inteligentné“ zložky vlasových olejov vám vlasy zbytočne nezaťažia. Niektoré receptúry vlasových olejov sú k dispozícii v dvoch verziách, aby vyhovovali všetkým typom vlasov, od jemných až po tie husté.

Vlasové oleje môžu byť použité rôznymi spôsobmi. Používajú sa ako ošetrenie pred umytím vlasov šampónom alebo ako plnohodnotná bezoplachová kúra.

Olej na vlasy ako krotiteľ kučier

Kučeravé vlasy sú obyčajne suché a veľmi často opotrebované. Liečba pomocou vlasových olejov prinavráti takýmto vlasom prirodzený lesk a zdravý vzhľad. Vlasový olej zvyšuje prirodzený jas vlasov a pomáha kutikulovým vrstvám obnoviť sa okolo vlasového základu v prirodzenej podobe. Oveľa hladšie vlasové kutikuly sú potom schopné vyžarovať lesk účinnejšie ako kedykoľvek predtým. To vysvetľuje väčší lesk vlasov. Vlasový olej taktiež pomáha tvarovať a lepšie zvýrazňovať veľmi na tesno usporiadané kučery, ktoré sa potom javia viac bohaté ako krepovité. Mimochodom, ak sú vaše vlasy kučeravé, mali by ste vlasový olej používať v hojnom množstve.

Vlasový olej ako pomoc pri stylingu

Olej na vlasy sa stále častejšie používa aj v stylingu pri formovaní účesov. Napríklad, vzácny arganový olej je zložka, ktorá je obsiahnutá v mnohých vlasových produktoch. Ako súčasť laku na vlasy, olej vlasom dodáva pružnosť a zároveň stále umožňuje dostatočné držanie tvaru. Kvalitné laky na vlasy už preto viac nevytvárajú obávaný „helmový efekt“. Mnoho stylingových sprejov obsahuje oleje na vlasy, ako je napríklad olej Marula. Tento olej je liekom pre suché vlasy, chráni vlasy pred teplom pri fénovaní a zabraňuje krepovateniu vlasov pri vyššej vlhkosti.

Správne používanie oleja na vlasy

Vlasové oleje sú veľmi užitočné ako bezaoplachové kúry. Vzhľadom na skutočnosť, že olej z vlasov nevyplachujete, nemali by ste na vlasy naniesť viac ako dve, tri kvapky. Olej je najlepšie nanášať na suché vlasy. Pokiaľ máte kučeravé vlasy, mali by ste olej opatrne vmasírovať do celých vlasov. Pre rovné vlasy platí, že by ste mali olej najprv rozotrieť v oboch rukách a potom ním opatrne pohladiť vonkajšie plochy a konce vlasov, pričom vlasy pri korienkoch nechávate neošetrené. Olej môžete taktiež používať ako bežnú kúru na vlasy. V takomto prípade by ste mali olej naniesť do celých vlasov. Pre väčší úspech sa odporúča zabaliť vlasy do horúceho uteráku a nechať olej pôsobiť po dobu 20-tich minút. Olej odstránite tak, že najprv nanesiete trocha šampónu do ošetrených suchých vlasov. Až potom by ste mali našampónovať vlasy klasickou cestou (na mokro) a to raz alebo dvakrát.