Starostlivosť o vlasy | Kučery

Vyrovnávanie vlasov šetrne

Chceli by ste zmeniť vaše kučery na vodopád rovných a hodvábnych vlasov bez použitia žehličky na vlasy, ktorá ich namáha? Postačí využiť naše tipy a triky, aby ste zmenili svoje prirodzené kučery na rovné, jemné a lesklé vlasy!

Predstavujete si, aké by to bolo mať rovné hladké vlasy? Ste presvedčená o tom, že rovné vlasy dodajú vášmu výzoru viac ženskosti a elegancie, alebo ste len jednoducho podľahla hodvábnemu lesku rovných vlasov?  Potom si naše rady na vyrovnávanie vlasov určite obľúbite.

Vyrovnávanie vlasov začína správnym šampónom

Starostlivosť o vlasy a vyrovnávanie vlasov idú spolu ruka v ruke. Použitím šampónu na vyrovnávanie vlasov doprajete vašim vlasom pružnosť a extra lesk. Po každom umytí šampónom naneste do vlasov kondicionér na vyrovnávanie vlasov. Najlepšie je aplikovať kondicionér len na končeky vlasov. Následne, po krátkom pôsobení, nezabudnite kondicionér z vlasov dôkladne opláchnuť. Pamätajte, že kondicionéry sa neaplikujú k pokožke hlavy. Tam by mohli spôsobiť mastenie korienkov vlasov. Na veľmi nepravidelné a nepoddajné kučery by ste mali ešte naniesť špeciálne sérum proti krepovateniu vlasov alebo vlasovú kúru pre rovné vlasy. Tieto prípravky by ste mali nanášať do uterákom presušených vlasov. Vzácne zložky ako rastlinné oleje, silikón a bielkoviny v týchto prípravkoch pomáhajú k vyrovnávaniu vlasov.

Vyrovnávanie vlasov – tajomstvo je v technike

Voľne schnúce vlasy sa vyrovnávajú o niečo ťažšie. Aj veľmi jemné a rovné vlasy sa budú jemne vlniť, ak ich necháte vyschnúť na vzduchu. Ak chcete vaše vlasy vyrovnať, fén je tou správnou pomôckou. Najlepšie je, ak pri fénovaní vlasy prameň po prameni prečesávate pomocou kefy. Okrúhla kefa je ideálna pre krátke vlasy. Okrúhlu kefu by ste mali použiť ako natáčky, zahrejte natočený prameň vlasov pomocou fénu a rýchlo vytiahnite kefu z vlasov rovným pohybom, zatiaľ čo teplý vzduch z fénu nasleduje pohyb kefy. Pre dlhé vlasy odporúčame použiť širokú rovnú kefu. Technika však zostáva rovnaká. Môžete tiež použiť špeciálne krémy na vyrovnanie vlasov, mlieka alebo spreje na vlasy ešte predtým, než použijete fén. Radi by sme zdôraznili, že niektoré bezoplachové vlasové vyrovnávače môžu obsahovať ochranné zložky proti teplu, ktoré vaše vlasy udržia dostatočne hydratované.

Vyrovnávanie vlasov: Starostlivosť až po končeky

Teraz, keď ste tak tvrdo pracovali na lesklých rovných vlasoch, chcete ich udržať v tomto hodvábnom stave. Samozrejme, ideálne by bolo zostať doma a vyhnúť sa tak nepriaznivým poveternostným podmienkam. A pretože toto nie je vždy možné a navyše je to ešte aj nuda, existujú vyrovnávacie laky na vlasy, ktoré sú výbornou alternatívou. Použite tento typ laku na udržanie rovných vlasov, aby vlasy držali vždy rovno na mieste od skorého rána, počas práce až do konca nočnej párty v meste. Vyrovnávacie laky na vlasy zvýrazňujú elegantný look bez toho, aby vaše vlasy zaťažili.

Objavte: Ochrana Kučery