Skip to Content

Posilňujúce prípravky pre krásne vlasy

Naše vlasy s nami prežívajú mnohokrát stres a ani počasie k nim nie je často veľmi láskavé. Vlasy si umývame šampónom, farbíme ich a upravujeme, k čomu sa pridáva pôsobenie slnka, chladu či vlhkosti, čo vlasy tiež namáha. Skvelou voľbou je obrátiť sa na prírodu, aby ste si udržali vlasy krásne aj napriek všetkým spomínaným faktorom. Regeneračné prípravky sú tým správnym kľúčom!

Pravidelné používanie regeneračných kúr a masiek prinavráti vlasom zdravie a krásu. Poskytujú vlasom viac objemulesku, a najmä pocit príjemnej hebkosti. Hrebeň sa po nich poľahky skĺzne. Získate veľkú odmenu za malú starostlivosť. Veľmi účinné aktívne látky v regeneračných prípravkoch vaše vlasy rozmaznávajú vďaka proteínom a tiež bylinným a rastlinným olejom. Nová generácia kúr a masiek obsahuje tekuté látky, ktoré napomáhajú obnoviť štruktúru vlasu. Tieto zložky obnovujú namáhané vlasy zvnútra, vyplňujú vlasové trhliny a tiež redukujú rozštiepené končeky a lámavosť vlasov. Regeneračné prípravky dokážu robiť divy aj na vonkajšej štruktúre vlasu. Jemný film na obale vlasových kutilúl je často poškodzovaný pôsobením chemikálií, ale i spôsobom úpravy vlasov. Teraz sú vaše vlasy pripravené na styling. Už vám v tom nebránia žiadne prekážky. Najlepší, po použití vlasových prípravkov, je ten okúzľujúci lesk vašich vlasov. Užívajte si ho!

Existuje prípravok na každý typ vlasov

Existuje množstvo typov vlasov a množstvo typov problémov. A všetky potrebujú svoje vlastné špecializované prípravky. Moderné regeneračné kúry a masky sú preto vyrábané pre jednotlivé špeciálne potreby vašich vlasov. Suché vlasy sú hydratované pomocou výťažkov z brusníc, bambuckým maslom alebo kokosovým extraktom. Lámavé vlasy a rozštiepené končeky ošetrujú produkty obsahujúce vyživujúce oleje ako arganový alebo makadamiový olej. Mnohé prípravky obsahujú keratín, ktorý obnovuje poškodené vlasy.

Regeneračné kúry pre zaneprázdnených

Regeneračné kúry nemusíte bezpodmienečne nechávať vo vlasoch pôsobiť až 20 minút. Niektorým postačia len tri minúty a potom ich môžete z vlasov opláchnuť. Ešte rýchlejšie než rýchle sú bezoplachové kúry. Jednoducho ich nasprejujte do uterákom presušených vlasov a nechajte ich v nich robiť svoju prácu až do ďalšieho umytia vlasov. Bezoplachové vlasové kúry obsahujú menej olejov a aj preto sú vhodné pre jemné alebo tenké vlasy.

Prípravky proti vyblednutiu farby

Počas umývania vlasov šampónom je ich vonkajšia vrstva priepustnejšia. To dáva šancu uniknúť pigmentom z vlasov. Preto umelé farby na vlasy blednú pri každom použití šampónu. Zmývateľné farby a semi-permanentné farby na vlasy blednú obzvlášť rýchlo. Vlasové prípravky obsahujúce pantenol a olej z marhuľových jadier chránia farbu vlasov pred vyblednutím. Obalia povrch vlasu tenkou ochrannou vrstvou. Pigmenty tak zostanú na svojom mieste pod ochrannou vrstvou. Uistite sa, že vyberáte pre vaše vlasy prípravky, ktoré obsahujú ochranné látky proti UV žiareniu. To poskytne vašim vlasom ďalšiu úroveň ochrany proti blednutiu farby a udrží vo vlasoch hlboký lesk sýtej farby.

Tip: Nikdy nenanášajte regeneračné prípravky do mokrých vlasov, ale radšej do vlasov presušených uterákom. Vďaka tomu môžu aktívne zložky lepšie preniknúť do štruktúry vlasu. Teplo pomáha zložkám nájsť to správne miesto vo vnútri a na povrchu vlasu. Pre lepší výsledok môžete použiť fén, ktorým si vlasy zľahka a krátko presušíte. Následne vlasy zabaľte do turbanu z uteráku. Chodíte radi do sauny? Pred jej návštevou je ten správny čas aplikovať si do vlasov regeneračné kúry a masky.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...