Skip to Content

Pružné a lesklé vlasy: Lecitín v kozmetických produktoch

Olejnatá látka lecitín je jednou zo zložiek v produktoch starostlivosti o vlasy. Pomáha premeniť suché, lámavé vlasy na hladké a lesklé. Lecitín dokonca zmierňuje niektoré prejavy starnutia vlasov. Ukážeme vám, akú úlohu zohráva lecitín v produktoch starostlivosti o vlasy a jeho účinky na niektoré typy vlasov.

Čo je lecitín a prečo sa nachádza v týchto produktoch? Rastliny aj zvieratá produkujú lecitín. Je tiež možné ho primiešať a využiť v kozmetických produktoch. Lecitín je jedným z kľúčových stavebných prvkov membrán vo vnútri a na povrchu buniek. Olejnatá látka je obzvlášť zastúpená vo vajíčkach (živočíšny lecitín) a rastlinných olejoch. Najviac rastlinného lecitínu sa získava z olejnatých semien ako sú sója, slnečnica a repka olejná. Žltohnedá olejovitá hmota sa potom spracováva pre rôzne spôsoby využitia.

Olejnatý lecitín v produktoch starostlivosti o vlasy je obzvlášť prospešný pre krehké, suché a lámavé vlasy.

Lecitín v kozmetických produktoch dodá vlasom pružnosť a lesk

Lecitín v produktoch starostlivosti o vlasy vám pomôže získať zdravé, lesklé vlasy, ktoré budú jemné na dotyk. Obzvlášť blahodarne pôsobí na suché vlasy, pretože zlepšuje ich štruktúru. Spolu s ďalšími látkami v produktoch udržuje vlasy správne zvlhčené a pomáha obnoviť prirodzenú ochrannú vrstvu vlasu. Tieto priaznivé účinky pôsobia proti niektorým negatívnym prejavov starnutia vlasov. Lecitín a nenasýtené tuky podporujú regeneráciu vlasov. Všetky spomínané priaznivé účinky sú veľmi prospešné a výrazne napomáhajú v boji proti starnutiu vlasov. Šampóny s lecitínom z vaječného žĺtku vyhladzujú a zlepšujú štruktúru vlasov do hĺbky. Vlasy potom pôsobia zdravo, pružne a lesklo. Lecitín môže výrazne zlepšiť vzhľad aj veľmi zničených vlasov. Produkty starostlivosti o vlasy s lecitínom tiež pomáhajú pri vyrovnávaní vlasov a zabraňujú ich poletovaniu.   

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...
 • Exkluzívna spolupráca: Schwarzkopf a Claudia Schiffer

  Ochrana

  Exkluzívna spolupráca: Schwarzkopf a Claudia Schiffer
  ...

  Schwarzkopf prináša na trh dva nové rady produktov vyvinuté v spolupráci so svetoznámou ikonou krásy Claudiou Schiffer.

  ...