Starostlivosť o vlasy | Olej na vlasy

Hebké a lesklé: Letné účesy s použitím oleja

Možno vás ani nenapadlo uvažovať o použití oleja pri letnej úprave vlasov, ale mali by ste to skúsiť! Zloženie dnešných olejov je dostatočne ľahké, aby vaše vlasy nezaťažilo ani v lete. Pre ešte väčší lesk môžete použiť produkt s trblietavými čiastočkami, ktoré vaše vlasy doslova rozžiaria. Poradíme vám, aký styling zvoliť pri úprave nádherných letných účesov v kombinácii s použitím ošetrujúceho oleja. 

Toto leto je mimoriadne trendy použitie špeciálnych olejov na vlasy pre očarujúci lesk. Oleje sú už dlho považované za účinný druh kúry na vlasy aj pokožku hlavy. Najmodernejšie olejové prípravky vám okrem hodvábneho lesku poskytnú aj skvelý bonus v podobe trblietavého zlatého efektu. Ukážeme vám, ako správne použitie oleja uľahčí styling a zjemní štruktúru vašich vlasov. 

Použitie oleja pri stylingu letných účesov – bohatá výživa a lesk

Vlasy chráni pred škodlivými vplyvmi prostredia veľmi tenká vrstva prirodzeného oleja. Keď sa táto vrstva poruší, stanú sa vlasy zraniteľné a dochádza k poškodeniu ich štruktúry. Čoskoro začnú pôsobiť unavene, budú lámavé a ich konce sa začnú štiepiť. Vlasové oleje nahradia stratu prirodzeného oleja tým, že okolo každého vlasu vytvoria novú ochrannú vrstvu.   

Olej ako stylingový nástroj – Ako ho správne používať

Olej môžete naniesť na suché alebo vlhké vlasy. Nezáleží na tom, aký spôsob nakoniec zvolíte, dôležité je nanášať ho šetrne a iba na končeky vlasov. Ak ho použijete pred umytím, olej vaše vlasy prečistí a vyživí. V prípade, že ho nanesiete po použití šampónu, vaše vlasy zvlhčí a dodá im stratený lesk. Rozotrite si malé množstvo v dlaniach a jemne nimi pramene vyhlaďte – stanú sa hebkými a lesklými.  

Pokochajte sa fotkami v našej galérii letných účesov. Nájdete v nej aj tipy, ako olej správne naniesť, aby ste vždy dosiahli požadovaný efekt.

Galéria: Styling účesu s použitím oleja

Objavte: Olej na vlasy