Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Nechajte vyniknúť prirodzený lesk vlasov

Pripravte vaše vlasy tak, aby im jarné slnko mohlo dodať čo najviac lesku. Po dlhej zime s príliš veľa stylingom a fénovaním je čas vaše vlasy rozžiariť.  Nechcete predsa vyjsť von, do sviežej jari s nudnými a slabými vlasmi? Drsné a nepoddajné vlasové kutikuly, ale nemôžu odrážať svetlo. Aby vlasy predviedli dokonalú súhru so svetlom, musia byť nepoškodené, hladké a pružné.  Našťastie, v súčasnosti je hračkou získať zdravie vlasov spať za pomoci správneho ošetrenia. Ukážeme vám najlepšie rýchle triky k docieleniu spomínaného živého lesku u vašich vlasov.

Vlasy sú pružné a vyzerajú žiarivo dovtedy, pokým  dostávajú dostatočnú starostlivosť. Vždy sa pozerajte po takých produktoch určených pre vlasovú starostlivosť, ktoré sú vhodné pre váš typ a farbu vlasov. Napríklad, existujú špeciálne produkty určené pre starostlivosť o blond vlasy so zlatými vlasovými pigmentmi pre extra lesk. Tieto produkty taktiež obsahujú zložky, ktoré šetrne dodajú lesk vonkajšiemu povrchu vlasov vyplnením medzier a nezrovnalostí v kutikule vlasu za pomoci substancie veľmi podobnej  vlasovým stavebným prvkom. Teraz je oveľa hladší povrch vlasov pripravený na „súhru“ so svetlom jarného slnka  alebo, počas noci, so svetlom sviečok.

Prípravky z radu starostlivosti o farbené vlasy majú podobný účinok. Zložky chrániace farbu udržiavajú vo vlasoch intenzívne farebné pigmenty, filtrujú UV žiarenie a poskytujú vlasom bohatú, výživnú starostlivosť od korienkov až po končeky.

Zložky tekutého hodvábu prepožičajú matným a lámavým vlasom viac lesku a pružnosti.

Oleje a vyživujúce séra taktiež zvyšujú schopnosť vlasov odrážať svetlo. Suché, unavené vlasy doslova obživnú z produktov obsahujúcich do hĺbky prenikajúce bambucké maslo a proteíny kašmíru. Tieto zložky vytvárajú úžasne pružné vlasy, ktoré oslnia neobvyklým leskom. Po aplikovaní prípravkov pre špeciálnu starostlivosť, zabaľte vlasy do fólie pre docielenie čo najlepšieho výsledku. Rozvíjajúce sa vlhko a teplo zvýšia účinok výživných zložiek.

Ak je to možné, ošetrujte svoje vlasy intenzívnou ošetrujúcou kúrou jedenkrát týždenne, ak nie, tak najmenej aspoň raz mesačne. To vašim vlasom poskytne potrebnú hydratáciu.

Platí všeobecné pravidlo, najlepšou stratégiou je používať výrobky určené pre starostlivosť o vlasy od jedného výrobcu. Produkty z jednej série fungujú ako harmonický balíček zložiek, ktoré sa dopĺňajú a tak navzájom zvyšujú svoj účinok. To dodá vašim vlasom „veľa muziky za málo peňazí“.

Extra Tipy pre Extra Lesk

Je tu ešte niečo iné, čo môže vašim vlasom dodať hodvábny lesk. Vlastne, najviac pomôže to, ak nebudete robiť nasledovné: vyhýbajte sa častému a prehnanému stylingu vlasov. Umývajte vlasy šampónom pod vlažnou vodou miesto pod horúcou a vlasy dôkladne oplachujte radšej vodou vlažnou, postupne prechádzajúc k studenej vode. Tvrdíte, že už len samotná myšlienka na studenú vodu vám spôsobuje mráz po chrbte? Nevycúvajte skôr, ako to párkrát nevyskúšate. Možno si pomalým skúšaním osvieženie v podobe studenej vody obľúbite. Vlasy jemne vysušte uterákom, zabudnite na drhnutie drsnými pohybmi. Čas sa postará o vysušenie vašich vlasov za pomoci vzduchu (pokiaľ dávate prednosť elegantnému vzhľadu ) alebo používajte fén, ale iba v krátkych intervaloch. Uistite sa, že ste vlasy ošetrili  prípravkami na ochranu pred teplom predtým ako použijete horúce stylingové nástroje ako je fén na vlasy, žehlička alebo kulma.

Objavte: Ochrana