Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Rýchle riešenie pre poškodené vlasy

Sú vaše vlasy lámavé a suché s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Máme pre vás dobrú správu: Ostrihanie vlasov nie je jediným riešením. Radi vám povieme ako správna starostlivosť a styling vráti život a lesk vašim vlasom.

Väčšina poškodení vlasov je zapríčinená nesprávnou starostlivosťou o ne. Možno máte zlé skúsenosti s vlasovými nástrojmi ako sú kefy, fény, kulmy, alebo agresívnejšie chemické prípravky, ako sú farby na vlasy, odfarbovanie, či trvalá. Stres, ako aj nevyvážená diéta vplývajú na problém s vlasmi. V niektorých prípadoch je nesprávna starostlivosť jedinou príčinou. Agresívne prípravky môžu vysušiť vlasy, prirodzene jemná vrstva pokožky sa stane drsnou, vlasy sa začnú lámať a objavujú sa prvé rozštiepené končeky.

K poškodeným vlasom pristupujte ako v rukavičkách

Zaobchádzajte so svojimi vlasmi s láskyplnou opaterou. Používajte špeciálny šampón, ktorý jemne vmasírujete do mokrých vlasov. Silné drhnutie počas umývania vlasov šampónom spôsobuje komplikovanejšie rozčesanie vlasov. Starostlivo opláchnite všetok šampón. Poškodené vlasy vždy potrebujú aj kondicionér alebo kúru po každom šampónovaní. Kondicionér je obzvlášť potrebný pri veľmi zničených končekoch. Nechajte kondicionér chvíľu pôsobiť pred jeho umytím.

Proteíny vyživujú a "opravujú" poškodené vlasy

Niektoré zložky v šampónoch a vlasových produktoch pomáhajú zničeným vlasom a môžu im dodať pôvab aj pre zvláštnu príležitosť. Zvlhčovače ako napríklad Aloe vera, panthenol alebo glycerol môžu zachrániť namáhané, jemné vlasy. Aktívne zložky, ako napríklad Olej z Makadamových orieškov, Arganový olej, Bambucké maslo, alebo olej z divej šípky chránia každý jeden vlas ochrannou vrstvou. Regenerujú vrstvu pokožky, čoho dôsledkom sú zdravo vyzerajúce, lesklé vlasy. 

Poškodené vlasy stylujte veľmi opatrne

Vlasy naberajú na objeme počas šampónovania. Čerstvo umyté vlasy sú preto obzvlášť citlivé. Po šampónovaní by ste preto nemali silno drhnúť vlasy do sucha, ale radšej ich prikryť uterákovým turbanom. Následne učešte vlasy široko-zubým hrebeňom, zatiaľ čo držíte vlasy pri korienkoch. Je to jemnejšie na korienky. Prirodzené vysušenie vlasov na vzduchu je samozrejme najlepšie, avšak ak nemáte čas dopriať si tento luxus, môžete nastaviť svoj fén na plný výkon, nikdy však nie na viac ako polovičnú teplotu. Spôsobí to, že budete fénu vystavená len krátko a nedôjde k vysychaniu vlasov. Nakoniec by ste sa mali vyhnúť nástrojom na vlasy ako sú žehličky na vlasy, kulmy, alebo nahrievané natáčky. Pamätajte prosím, že chemické procedúry ako je farbenie, odfarbovanie, či trvalá, zničeným vlasom rozhodne neprospievajú.

Nie poškodeným vlasom

Prípravky na rozštiepené končeky pomáhajú v prípade, že rozštiepené končeky sú najvážnejším poškodením vašich vlasov. Silikónový olej v týchto prípravkoch dočasne opraví rozštiepené končeky, čiže zabráni strapatému vzhľadu. Úplne jednoduché – aplikujte zopár kvapiek prípravku na rozštiepené končeky na vaše uterákom vysušené vlasy a potom ich nechajte vysušiť bežným spôsobom. Natáčanie rozštiepených končekov okrúhlou kefou počas fénovania vás taktiež do istej miery zbaví neupraveného vzhľadu. Ak všetko zlyhá a rozštiepené končeky sa zmenia na rozštiepené vlasy, požiadajte svojho kaderníka o odstrihnutie jedného centimetra z vašich vlasov. Výsledok sa ihneď dostaví! Bez rozštiepených končekov budú vaše vlasy vyzerať silnejšie a zdravšie.

Objavte: Ochrana