Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Intenzívna starostlivosť a hýčkanie: Maska na vlasy

Vlasy si toho zažijú naozaj dosť! Každodenný styling, náročné účesy, farbenie a príliš veľa tepla či chladu značne namáhajú naše pramene. Tajný kľúč pre krásu a vitalitu? Maska. Čo tento užitočný produkt dokáže, kedy a ako ho správne používať? Čítajte ďalej a všetko sa dozviete!  

„Ako sa staráte o svoje vlasy?“ Túto otázku už asi počula každá žena, ktorá navštevuje kaderníka. A v rozhovore, ktorý obyčajne nasleduje, sa skôr či neskôr aspoň raz vynorí slovo kúra alebo maska. Či už preto, lebo ste špeciálne účinky tejto zbrane dávno spoznali samy, alebo preto, že váš kaderník nalieha, aby ste ju vyskúšali. Čo je na tomto prípravku také zázračné, že naň prisahajú aj slávne krásky s vlasmi, o akých sníva nejedna žena?

Zoznámte sa: Maska na vlasy

Maska na vlasy má krémovú konzistenciu, ktorá poskytuje vlasom intenzívnu starostlivosť. Stačí si ju votrieť alebo vmasírovať do vlasov hneď po umytí šampónom a po určitom odporúčanom čase zmyť vodou. Kombinácia aktívnych zložiek sa líši podľa toho, na čo je uvedený produkt určený. Väčšina masiek reparuje poškodenie vonkajšej alebo vnútornej štruktúry vlasov, obohacuje ich o množstvo vlhkosti a obsahuje rastlinné oleje (napr. argánový, marhuľový, jojobový alebo mandľový), bohaté proteíny a kokteil vitamínov.  

Prečo používať masku?

Maska je doslova čerešničkou na torte účinnej starostlivosti – ak chcete svoje vlasy hýčkať, skôr či neskôr po nej určite siahnete. Jej tajomstvom je intenzívny a dlhodobý efekt. Vďaka blahodarným zložkám sú rovné vlasy nádherne lesklé a hebké a kučery znovu získajú svoju pružnosť. Účinok môžete pocítiť okamžite po opláchnutí vodou. Vlasy sa  po tomto rituáli ľahšie rozčesávajú, upravujú a sú príjemné na dotyk.   

Aký je rozdiel medzi maskou a kúrou?

Ak vás zaujíma, aký je medzi týmito prípravkami rozdiel, máme pre vás odpoveď: Masky obyčajne obsahujú vyšší podiel olejov, ktoré dokážu vlasy zvlhčiť. Ale skutočný rozdiel v porovnaní s kúrou je minimálny, takže nemá veľký význam rozlišovať ich – oba produkty na trhu totiž poskytujú veľmi podobné účinky. Jeden aj druhý patria medzi extra starostlivosť určenú na pravidelné použitie, majú podobné zloženie obohatené o hodnotné ošetrujúce látky. Takže aj keď medzi nimi môžu byť jemné rozdiely čo do intenzity a výsledkov, nie sú až tak rozhodujúce.   

Ako často používať masku na vlasy?

Určite si zdravú strednú cestu! Masky na vlasy by ste nemali používať príliš často, inak budú vaše pramene pôsobením intenzívnych zložiek a nadbytočnej starostlivosti neprirodzene ťažké. Masku na vlasy je však dobré používať pravidelne, aby ste dosiahli dlhodobý efekt. Odporúčame vám aplikovať ju na vlasy raz alebo dvakrát za týždeň v primeranom množstve.

Ako správne používať masku na vlasy:

1. Umyte si vlasy ako zvyčajne a potom ich jemne vysušte uterákom.

2. Masku rovnomerne votrite do vlhkých vlasov a nechajte pôsobiť približne 5 až 10 minút.

Tip: Skvelým pomocníkom na rovnomerné nanášanie je riedky hrebeň. Ak budete mať vlasy počas pôsobenia masky zabalené v uteráku, teplom sa jej účinky ešte znásobia.

3. Starostlivo si opláchnite vlasy vlažnou vodou.