Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

Malá hádanka: Predstavte si zdravé vlasy. Sú krepovité? Určite nie! Majú rozštiepené končeky? Nie. Nevýraznú farbu? To ťažko. Namiesto toho sa vám v mysli pravdepodobne vynoria hebké, vitálne a lesklé pramene. Farbenie s leskom vám splní vaše sny...   

Jedna farba na vlasy je teraz mimoriadne populárna: tá vaša. Blond, hnedá, ryšavá, čierna alebo sivá – na odtieni nezáleží. Čo je však dôležité, je upravený vzhľad a zdravý lesk. Existuje mnoho faktorov, ktoré spôsobujú, že vlasy tieto charakteristiky strácajú. Zosvetľovanie a farbenie zanechávajú na vlasoch stopy a suchý vzduch, ktorý v miestnostiach vzniká v dôsledku vykurovania v zimných mesiacoch, ale aj slnko, slaná voda a chlór počas leta majú na svedomí ich poškodenie. Žiadne obavy, to všetko sa dá vyriešiť – odpoveďou sú ozdravné rituály ako napr. farbenie s leskom.

Čo je farbenie s leskom a čo dokáže?

Nielen jeho názov, ale aj výsledky môžeme prirovnať k lesku na pery: Hydratuje ich, dodáva im lesk a tiež jemný farebný nádych, ak je treba. Ak ho nanesiete na vlasy, po pár umytiach obnoví vašu farbu (tá vďaka nemu vydrží dlhšie) alebo prirodzenej farbe vašich vlasov prepožičia nádherný, saténový lesk. Nie všetky kúry pre lesk sú však rovnaké. Tento termín môže označovať intenzívne farby s kyslým PH, ale aj tónovacie produkty, ktoré sú kombinované s kúrou na vlasy pre extra výživu. 

Čím sa farba s leskom líši od bežnej farby?

V porovnaní s intenzívnou farbou je tá s leskom oveľa menej pigmentovaná. To znamená, že sa vaša prirodzená farba po nanesení zmení len veľmi málo alebo vôbec. Farba s leskom jej dodá pigmenty odrážajúce svetlo a predovšetkým zvodný lesk. Dalo by sa povedať, že ide len o jemné tónovanie s ultra výživnými zložkami, ktoré sa v každom produkte trochu líšia. Farbenie s leskom dokáže aj jemne pozmeniť vašu farbu a dodať jej nový, svieži podtón – či už ju trocha zosvetliť, stmaviť, pridať popolavé alebo naopak zlatisté nuansy. Ideálne riešene na preklenutie obdobia medzi dvoma farbeniami: Šampóny na farbené vlasy.  

Kde hľadať farbenie s leskom?

V kaderníckych salónoch – ak túžite po jemnom looku so sviežim nádychom, odporúčame vám návštevu u odborníka. Profesionáli dokážu namiešať farbu s leskom podľa vašich predstáv a presne pre váš typ vlasov pre detailne vyvážený farebný výsledok. K dispozícii sú aj šampóny, kondicionéry a kúry, vďaka ktorým môžete svojim vlasom dopriať zvodný lesk aj doma.  

Objavte: Ochrana