Starostlivosť o vlasy | Ochrana

Bezoplachové kúry – bleskový zázrak pre vlasy

Aj vám sa často stane, že ráno zaspíte a narýchlo sa musíte upraviť, aby ste mohli ísť do práce? V tom prípade dlhé trávenie času pred zrkadlom nie je najvhodnejšia voľba.  Tu nastupuje na scénu bezoplachová kúra na vlasy.

Výhodou toho je, že tieto kúry celý deň spevňujú, udržiavajú a skrášľujú váš účes. Poddajné a lesklé vlasy sú výsledkom ktorý privítate. Radi vám poradíme, ako pridať bezoplachové kúry do vášho programu starostlivosti o vlasy.

Bezoplachové kúry môžu úplne nahradiť alebo doplniť používanie bežného kondicionéra po umytí vlasov. Tieto univerzálne kúry sa môžu takisto používať aj na suché vlasy medzi jednotlivými umývaniami. Ak kúru tako použíjete po umytí vlasov, pridajte si túto kúru do svojho arzenálu prípravkov pre nepoddajné alebo veľmi suché vlasy.

Po tom, čo ste si vlasy umyli šampónom, presušte ich uterákom a votrite alebo nasprejujte si do nich bezoplachovú kúru. Nezabudnite, že aj napriek jemnej konzistencii bezoplachovej kúry, nie je potrebné na vlasy naniesť veľké množstvo. Podľa dĺžky vlasov naneste jedno alebo dve stlačenia kúry s rozprašovačom, alebo 10 – 15 stlačení ak máte kúru v spreji. Po nanesení bezoplachovej kúry si vlasy môžete upraviť obvyklým spôsobom.

Vlasy nezaťažujúce bezoplachové kúry

Ak majú vaše vlasy a pokožka hlavy tendenciu rýchlo sa mastiť, a ak aj váš najľahší kondicionér je príliš vlasy zaťažujúci, bezoplachová kúra pre rýchlu starostlivosť môže byť pre vás to najlepšie riešenie. Po tom, čo ste si vlasy umyli šampónom, naneste bezoplachovú kúru presne na miesto vlasov ktoré potrebuje zvýšenú starostlivosť. Najčastejšie sa používa na obnovu končekov vlasov. Bezoplachové kúry fungujú výborne aj na jemných vlasoch. Existujú napríklad bezoplachové kúry s obsahom kolagénu, ktoré dodajú spľasnutým a jemným vlasom viac objemu. Bezoplachové  kúry môžete nanášať priamo ku korienkom vlasov. Vlasy tak budú mať väčší objem, čo je cieľom nejednej ženy.

Bezoplachové kúry: niekedy viac, pomáha viac

Bezoplachové kúry sú vhodnou voľbou pre typy vlasov, ktoré potrebujú extra starostlivosť. Ak máte vlasy preťažené alebo suché, dobrou voľbou sú bezoplachové kúry s obsahom bambuckého masla, extraktu z kokosu alebo arganového oleja. Niektoré z bezoplachových kúr obsahujú dôležitý stavebný prvok vlasu – keratín, proteíny, ktoré vlasy spevnia, alebo hydratačný glycerol. Tieto kúry sú vhodné na preťažené a poškodené vlasy. Je len na vás, či sa rozhodnete používať bezoplachové kúry pravidelne, ako doplnok k umývaniu vlasov a bežnej starostlivosti. Nezabudnite však aspoň raz týždenne použiť regeneračnú masku na vlasy alebo regeneračnú kúru s oplachovaním.

Bezoplachové kúry: extra lesk pre farbené vlasy

Farbené vlasy získajú ešte viac lesku, ak na nich aplikujete kúru, ktorá obsahuje na enzýmy bohatý olej z marhuľových jadier, panthenol na ochranu a keratín, ktorý vlasy regeneruje. Tieto špeciálne prísady dodajú akejkoľvek farbe vlasov nádherný lesk. Pre blond vlasy sú určené kúry, ktoré obsahujú špeciálne pigmenty. Veľmi zničené farbené vlasy môžu potrebovať po umytí vlasov regeneračnú kúru s oplachovaním a bezoplachovú kúru. To obzvlášť platí pre vlasy ktoré sa často zosvetľujú. Každopádne, aj vaše farbené vlasy môžu byť celkom zdravé, takže okrem tejto bezoplachovej kúry na vlasy nebudete potrebovať po umytí vlasov nič iné.