Starostlivosť o vlasy | Kondicionér na vlasy

Čo je kondicionér?

Čo sú kondicionéry a aké výhody pre vás predstavujú? Aký je rozdiel medzi šampónom a kondicionérom? Prečo by ste mali používať vlasové kúry aj kondicionéry? Objasníme vám, prečo kondicionéry sami nedokážu poskytnúť dostatok starostlivosti, akú vaše vlasy potrebujú a poradíme, ako používať vlasové kúry pre dokonale zdravé a krásne vlasy. 

Ošetrenie môže znamenať prinavrátiť niečomu jeho optimálny, ničím nenarušený stav. Prečo je vlastne dôležité ošetrovať si vlasy? Ak ich dokáže šampón zanechať v dokonalom stave, načo vlastne potrebujete ďalší krok v podobe kondicionéru?


Faktom je, že šampón vlasy len očistí, zatiaľ čo kondicionér im poskytuje látky, ktoré ich ochraňujú a skrášľujú.

Keď na vlasy nanesieme šampón, aby z nich odstránil mastnotu, zvyšky stylingových produktov, odumreté bunky a nečistoty i z pokožky hlavy, do istej miery tým narušíme aj vrstvu kutikúl. Kutikuly, ktoré normálne obaľujú vlasové vlákna v pevnej forme ako škridle na streche, sa od nich zľahka odchýlia. V tomto stave sú vlasy zraniteľnejšie voči negatívnym vplyvom prostredia a voči teplu. Práve v tejto fáze prichádza na pomoc kondicionér. Zmierňuje namáhanie kutikúl, ktoré tak opäť môžu vytvoriť pevnú vrstvu okolo vlasu. Vlasy sú vďaka tomu pripravené na styling a dokážu odolávať poveternostným vplyvom bez vážnejšieho poškodenia. Vhodne ošetrené vlasy žiaria vitalitou, sú schopné udržať si potrebnú vlhkosť a nádherne sa lesknú.   

Kúry – pravidelná súčasť starostlivosti o vlasy


Hoci používate kondicionér, vaša koruna krásy aj tak uvíta blahodarný účinok pravidelných vlasových kúr. 

Kondicionéry ochraňujú vlasy do nasledujúceho umytia ale ani zďaleka nemajú dlhotrvajúci účinok. Preto budete pravdepodobne potrebovať ďalšiu starostlivosť vo forme kúry.

Každý deň sú naše vlasy vystavované potenciálne škodlivým vplyvom. Okrem tepelného stylingu bez použitia ochranného spreja, zohrávajú svoju úlohu aj faktory prostredia, ako sú teplá a studená voda, horúci vzduch z vykurovania, vietor a UV žiarenie. Poškodené vlasy nemajú schopnosť samy sa zregenerovať. Pre regeneráciu a udržiavanie vo forme potrebujú vlasy pomoc v podobe vlasových kúr. Tieto kúry sú vytvorené tak, aby zacelili poškodenie, a uzdravili vnútro i kutikuly vlasových vlákien. Výsledkom sú hodvábne a zdravo vyzerajúce vlasy. 

Tip: Pre lepší výsledok nenanášajte kúry na mokré vlasy, ale na vlasy jemne vysušené uterákom.