Farby na vlasy | Plavá farba na vlasy

Nežiadúce žlté tóny v blond vlasoch

Ženy túžia po sýtom odtieni s bohatými odleskami. Prvý pokus zosvetliť si vlasy však môže skončiť sklamaním. Postrachom sú hlavne neželané žlté tóny, ktoré sa často vyskytujú pri odfarbených vlasoch. S nami zistíte, ako tento problém vzniká a ako sa ho spoľahlivo zbavíte.  

Zosvetľovanie vlasov na blond často predstavuje drastickú zmenu farby. Tento krok vyžaduje mimoriadnu opatrnosť a starostlivosť. V prípade, že sa niečo nevydarí, máme pre vás užitočné rady:

Užitočné fakty o zosvetľovaní vlasov

Často sa vyjadrujeme v zmysle „zafarbila som si vlasy na blond“ – síce všetci vieme, čo to znamená, no slovo „zafarbiť“ úplne nezodpovedá tomu, čo sa s nimi v skutočnosti deje. Zmena farby vlasov z tmavej na blond totiž neznamená nanášanie farebnej vrstvy, práve naopak, hlavnú úlohu tu zohráva odstraňovač farby – peroxid vodíka.

Dosiahnutie odtieňa, ktorý by zodpovedal predstavám, vyžaduje odstránenie prirodzených pigmentov vo vlasoch, či už to podstupujete v salóne, alebo priložíte ruku k dielu sami. V procese zosvetľovania sa farba vašich vlasov mení z prirodzenej na „bezfarebnú“ počas  niekoľkých červených a žltých fáz. Posledný odtieň pred bezfarebnou blond je žltá.  

Čo spôsobuje žlté tóny v blond vlasoch?

Žlté tóny v zosvetlených blond prameňoch môžu vzniknúť buď ako výsledok nesprávneho nanesenia farby alebo výberom nevhodného produktu.


Žlté tóny ako výsledok nesprávneho nanesenia farby

Žlté tóny sa často objavujú v prípade, že sa farba vymyje príliš skoro. Mnoho žien pozoruje zmenu farby, zatiaľ čo zosvetľovač pracuje. Keď zbadajú, že farba ich vlasov sa zmenila z červenej na oranžovú, spanikária a okamžite si ho vymyjú. Nie je však žiaden dôvod na obavy. Oranžový odtieň je len jedným z prechodných farebných štádií počas viacstupňového prechodu od tmavých vlasov k bezfarebným. Zachovajte chladnú hlavu a zovetľovač tam, kde má byť – vo vlasoch. O pár krátkych minút sa ich farba zmení na žltú a následne na bezfarebnú.

Ako predísť žltým tónom v blond vlasoch

Presne dodržiavajte návod na použitie uvedený na obale prípravku a v žiadnom prípade nemeňte dobu jeho pôsobenia. Ponechajte zosvetľovač vo vlasoch tak dlho, ako je potrebné, nie však kratšie ani dlhšie, než je predpísaný čas.

Ako odstrániť žlté tóny

Opakujte zosvetľovací proces s rovnakým prípravkom tak, že doplníte zvyšný čas do konca predpísanej doby pôsobenia. Ak ste zosvetľovač zmyli o 10 minút skôr, mali by ste ho počas ďalšieho nanesenia nechať nanesený 10 minút.


Žlté tóny ako výsledok voľby nevhodného produktu

Ak objavíte žlté tóny vo vlasoch napriek tomu, že ste dodržali správnu dobu nanesenia, je to preto, že zosvetľovací prípravok bol príliš slabý pre váš odtieň vlasov.

Ako predísť žltým tónom v blond vlasoch

Pre aký odtieň vlasov je zosvetľovač určený, zistíte na balení výrobku. Porovnajte tento odtieň so svojimi prirodzenými vlasmi. Ak si nie ste istá, môžete požiadať o názor vašu kamarátku. 

Ako odstrániť žlté tóny

Aby ste dosiahli nádherný blond odtieň podľa svojich predstáv, mali by ste zosvetľovací proces zopakovať. Použite ešte jemnejší zosvetľovač než predtým, pretože väčšina vlasových pigmentov bola odstránená už počas prvého procesu.

Všimli ste si vo vlasoch len jemné žlté odlesky?

V takom prípade by mohol byť vhodným prostriedkom „silver“ šampón. Obsahuje totiž modro-fialové pigmenty, ktoré vyvažujú jemne žlté tóny (vo farebnom spektre je modro-fialová komplementárna k žltej). Účinok tohto šampónu však trvá len krátko, pretože modro-fialové pigmenty pôsobia len na povrchu vlasu. 

Účinky „silver“ šampónu sa môžu líšiť. Preto by ste si ním mali umyť vlasy niekoľkokrát. Neodporúčame ho však používať častejšie než pri každom druhom umývaní vlasov.

Ideálna starostlivosť o vlasy po odstránení žltých tónov

Po tom, čo ste žlté tóny odstránili, mali by ste vlasom venovať mimoriadnu starostlivosť, aby boli znovu lesklé a zdravé. Kaderník Armin Morbach vám v nasledujúcom videu ukáže, že i vaše odfarbené blond vlasy môžu žiariť zdravím. 

Video: Ako zmeniť poškodené vlasy na nádherne lesklé