Skip to Content

Nechajte vyniknúť prirodzený lesk vlasov

Pripravte vaše vlasy tak, aby im jarné slnko mohlo dodať čo najviac lesku. Po dlhej zime s príliš veľa stylingom a fénovaním je čas vaše vlasy rozžiariť.  Nechcete predsa vyjsť von, do sviežej jari s nudnými a slabými vlasmi? Drsné a nepoddajné vlasové kutikuly, ale nemôžu odrážať svetlo. Aby vlasy predviedli dokonalú súhru so svetlom, musia byť nepoškodené, hladké a pružné.  Našťastie, v súčasnosti je hračkou získať zdravie vlasov spať za pomoci správneho ošetrenia. Ukážeme vám najlepšie rýchle triky k docieleniu spomínaného živého lesku u vašich vlasov.

Vlasy sú pružné a vyzerajú žiarivo dovtedy, pokým  dostávajú dostatočnú starostlivosť. Vždy sa pozerajte po takých produktoch určených pre vlasovú starostlivosť, ktoré sú vhodné pre váš typ a farbu vlasov. Napríklad, existujú špeciálne produkty určené pre starostlivosť o blond vlasy so zlatými vlasovými pigmentmi pre extra lesk. Tieto produkty taktiež obsahujú zložky, ktoré šetrne dodajú lesk vonkajšiemu povrchu vlasov vyplnením medzier a nezrovnalostí v kutikule vlasu za pomoci substancie veľmi podobnej  vlasovým stavebným prvkom. Teraz je oveľa hladší povrch vlasov pripravený na „súhru“ so svetlom jarného slnka  alebo, počas noci, so svetlom sviečok.

Prípravky z radu starostlivosti o farbené vlasy majú podobný účinok. Zložky chrániace farbu udržiavajú vo vlasoch intenzívne farebné pigmenty, filtrujú UV žiarenie a poskytujú vlasom bohatú, výživnú starostlivosť od korienkov až po končeky.

Zložky tekutého hodvábu prepožičajú matným a lámavým vlasom viac lesku a pružnosti.

Oleje a vyživujúce séra taktiež zvyšujú schopnosť vlasov odrážať svetlo. Suché, unavené vlasy doslova obživnú z produktov obsahujúcich do hĺbky prenikajúce bambucké maslo a proteíny kašmíru. Tieto zložky vytvárajú úžasne pružné vlasy, ktoré oslnia neobvyklým leskom. Po aplikovaní prípravkov pre špeciálnu starostlivosť, zabaľte vlasy do fólie pre docielenie čo najlepšieho výsledku. Rozvíjajúce sa vlhko a teplo zvýšia účinok výživných zložiek.

Ak je to možné, ošetrujte svoje vlasy intenzívnou ošetrujúcou kúrou jedenkrát týždenne, ak nie, tak najmenej aspoň raz mesačne. To vašim vlasom poskytne potrebnú hydratáciu.

Platí všeobecné pravidlo, najlepšou stratégiou je používať výrobky určené pre starostlivosť o vlasy od jedného výrobcu. Produkty z jednej série fungujú ako harmonický balíček zložiek, ktoré sa dopĺňajú a tak navzájom zvyšujú svoj účinok. To dodá vašim vlasom „veľa muziky za málo peňazí“.

Extra Tipy pre Extra Lesk

Je tu ešte niečo iné, čo môže vašim vlasom dodať hodvábny lesk. Vlastne, najviac pomôže to, ak nebudete robiť nasledovné: vyhýbajte sa častému a prehnanému stylingu vlasov. Umývajte vlasy šampónom pod vlažnou vodou miesto pod horúcou a vlasy dôkladne oplachujte radšej vodou vlažnou, postupne prechádzajúc k studenej vode. Tvrdíte, že už len samotná myšlienka na studenú vodu vám spôsobuje mráz po chrbte? Nevycúvajte skôr, ako to párkrát nevyskúšate. Možno si pomalým skúšaním osvieženie v podobe studenej vody obľúbite. Vlasy jemne vysušte uterákom, zabudnite na drhnutie drsnými pohybmi. Čas sa postará o vysušenie vašich vlasov za pomoci vzduchu (pokiaľ dávate prednosť elegantnému vzhľadu ) alebo používajte fén, ale iba v krátkych intervaloch. Uistite sa, že ste vlasy ošetrili  prípravkami na ochranu pred teplom predtým ako použijete horúce stylingové nástroje ako je fén na vlasy, žehlička alebo kulma.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...