Skip to Content

Horúci trend: Zdravo vyzerajúce vlasy

Zdravé vlasy: Tento trend bol na prehliadkach pre jesennú a zimnú sezónu u najznámejších módnych značiek ako Chloé a Gucci stredobodom pozornosti. Dlhé, zamatovo hladké a lesklé – to je esencia zdravých vlasov. Naše tipy a triky vám pomôžu dosiahnuť horúci look žiariaci zdravím, ktorý je dnes mimoriadne „in“.   

Túto vychytávku z Týždňa módy jednoducho musíte mať: Zdravé a krásne vlasy. Svet módy im doslova prepadol a na svojich mólach ich oslavovali takmer všetky módne značky. Navyše zdravé vlasy majú aj ďalšie plus – tento trend pristane skutočne každému. Blond, hnedé, čierne alebo ryšavé. Príťažlivý look hrá prvé husle v aktuálnych trendoch na zimu, keď kvalitu vlasov ohrozuje mrazivé počasie, vykurované miestnosti a čiapky, ktoré majú na svedomí ich vysušovanie a statickú elektrinu.

A ako vyzerá náš najobľúbenejší účes prezentujúci zdravé vlasy? Pozrite sa na Chloé. Francúzska módna značka z nich urobila svoj charakteristický štýl. Dlhé, hladké a vitálne pramene poslúžili ako zlatý klinec novej kolekcie v duchu bohémskej romantiky. Výsledkom je look, ktorý osloví každého, od hlavy až po päty.

Zdravé vlasy lusknutím prsta

Základné pravidlá:

Pre pevné a lesklé vlasy je základom zdravá pokožka hlavy. Držte sa niekoľkých jednoduchých krokov a vaše vlasy vám budú navždy vďačné:

1. Umývajte si ich jemným výživným šampónom.

2. Používajte produkty vyvinuté pre váš typ a farbu vlasov. Vďaka tomu bude blond žiariť ako zlato, čierna nadobudne nádherný lesk, hnedá bude mať hĺbku a bohaté odlesky a červená bude oslnivá ako oheň.  

Aké produkty sú pre vaše vlasy najvhodnejšie, zistíte tu:
Ten pravý šampón pre váš typ vlasov

3. Vedieť ako na to: Produkty nechajte vo vlasoch nachvíľu pôsobiť, aby ste sa mohli tešiť s pozitívnych účinkov. Počas toho hýčkajte svoju pokožku hlavy relaxačnou masážou a následne šampón starostlivo opláchnite vodou.

Dôležité: Po umytí použite kondicionér, aby ste obnovili prirodzený ochranný film, ktorý je súčasťou vlasového vlákna.

Stylingový program:

Ak potrebujete, aby vaše vlasy okamžite žiarili zdravím, stačí siahnuť po tom správnom vlasovom produkte. Olej, bezoplachová kúra, sprej pre lesk a ďalšie zázraky vám pomôžu vytvoriť zdravý vzhľad s ohromujúcim efektom len v niekoľkých jednoduchých krokoch.

Vlasový olej: Pre lesk vlasov je vlasový olej vaším najlepším spojencom. Olejové produkty im dodajú množstvo lesku a hebkosti bez toho, aby ich príliš zaťažili. Olej je tiež skvelou voľbou pre  skrotenie kučier a dodatočnú hydratáciu vlasov.
Pozor: Ak sú vaše vlasy veľmi jemné, použite len pár kvapiek. 

Bezoplachová kúra: Jednoducho si votrite do vlhkých vlasov dávku bezoplachovej kúry asi vo veľkosti vlašského orecha a nechajte ju pôsobiť. Koncept „všetko v jednom“ intenzívne vyživí vaše vlasy už za pár minút. Garantujeme viac objemu, hebkosti a lesku.

Sprej pre lesk: Misia pre maximálny lesk splnená! Revitalizujte svoje vlasy trochou lesku v spreji a dosiahnete účes prekypujúci zdravím behom minúty.
Praktické: Nemusíte si vlasy predtým umývať.
Pozor: Nepoužívajte ho príliš mnoho, inak budú vlasy rýchlo pôsobiť mastne.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...