Skip to Content

Týždeň pre krásu: Starostlivosť o vlasy v chladných dňoch

Nízke teploty, sucho, drsné textílie: Studené mesiace môžu vašim vlasom poriadne zavariť. Tak prečo ich trochu nerozmaznať týždňom v znamení wellness? Doprajte im každodenný rituál od pondelka až do nedele. Náš kalendár starostlivosti prináša skvelé nápady a triky pre zdravé a hebké vlasy na každý deň v týždni.   

Výrazné zmeny medzi ročnými obdobiami nie sú charakteristické len pre módu a šport, ale zanechávajú stopy aj na kvalite vašich vlasov. To znamená, že zhruba každý polrok by ste mali prehodnotiť to, ako sa o ne staráte. Na jar a v lete totiž potrebujú iný druh starostlivosti než v jesennom a v zimnom období. Počas chladných mesiacov vyžadujú naše vlasy špeciálnu pozornosť, pretože suchý vzduch  (vnútri aj vonku) narušuje rovnováhu ich vlhkosti. Citeľné výkyvy teplôt tiež pôsobia negatívne – zvonku, kde je zima, dovnútra, kde je teplo znova a znova... A akoby to nebolo dosť, zima prináša ďalší stresový faktor: oblečenie. To že je oblečenie úžasne hrejivé automaticky neznamená dobrú správu pre vaše vlasy. Objemné šály a vzpriamené goliere môžu vlasy zamotať, pretože dochádza k ich vzájomnému treniu. Drsnejšie tkaniny zimných kabátov môžu napríklad narušiť ich povrch, prispievať ku štiepeniu končekov a k nadmernej lámavosti.

Vlasy potrebujú kvalitnú starostlivosť, aby sa zotavili z týchto ťažkých skúšok. Venujte im mimoriadnu pozornosť v podobe týždenného wellness programu. 7-dňový skrášľovací proces vyživí vaše vlasy od korienkov až po konce, dodá im vitalitu a lesk. Vysoko efektívny, jednoduchý program nenáročný na čas a energiu – vyskúšajte ho a začnite hneď od pondelka.

Pondelok

Po rovnomernom a hĺbkovom čistení začnite svoj týždeň sviežim pocitom: vďaka špeciálnym reparačným šampónom budú vaše vlasy odolnejšie voči stresu a chránené pred vysušovaním. Jemné zloženie sa stará o vlasy a dokonca lieči menšie poškodenie na úrovni štruktúry. No dať si malú prestávku v umývaní pomôže, No ak vás pokožka hlavy často svrbí a je podráždená, pomôže dať si malú prestávku v umývaní. Čistenie totiž z vlasov vymýva prirodzenú mastnotu, ktorá chráni pokožku aj vlasy. Jej produkcia sa kvôli mrazivým teplotám a suchému vzduchu znižuje, preto môže každodenné umývanie v zime vlasy vysušovať.

Utorok

Nasprejujte ich! Lak obalí vlasy ako štít, predchádza treniu a statickému náboju, ktoré vzniká v dôsledku nosenia vlnených svetrov, pletených šálov a podobných doplnkov.   

Streda

Elektrizovanie a krepovitosť sú v mrazivej sezóne bohužiaľ každodennou záležitosťou – hlavne preto, že sa našimi nerozlučnými spoločníkmi stávajú čiapky. Najlepšia zbraň: Mlieko proti krepovitosti. Zlepšuje kvalitu vlasov, obnovuje ich hodvábny povrch bez toho, aby ich nadmerne zaťažovalo. Jednoducho si ho rovnomerne naneste do uterákom vysušených vlasov a krepovitosť nedostane žiadnu šancu.  

Štvrtok

Doprajte svojim vlasov po umytí niečo extra. Bezoplachová kúra regeneruje ich štruktúru a vlasom dodá viac vitality. A dobrá správa tiež je, že miesto nutnosti vlasy opláchnuť môže tento malý zázrak zvlhčovať a ošetrovať vaše vlasy po celý deň. 

Piatok

Ešte ste nenarazili na olej? Tak teraz je ten správny čas! Skrášľujúce vlasové oleje predstavujú ideálnedokončenie pre večerné účesy plné lesku. Budete vďaka nimvyzerať skvele a intenzívna výživa sa okamžite vstrebe, čím ochráni vaše vlasy pred vysušovaním.  

Sobota

Konečne víkend! Teraz môžete svojim vlasom venovať trocha viac času – a hýčkať ich prémiovou starostlivosťou. Bohatá maska im dá všetko, čo potrebujú: efekt tejto hĺbkovej výživy bude viditeľný dlhšie, obnovuje vlasovú štruktúru a dodá im množstvo vlhkosti. Obsahuje aj blahodarné rastlinné oleje (ako argánový a jojobový) a posilňujúce proteíny v kombinácii s vitamínmi.
Najlepšie výsledky: Po umytí votrite masku do vlhkých vlasov. Skúste ju precízne rozmiestniť pomocou riedkeho hrebeňa a potom si vlasy zabaľte do uteráka – teplo účinky jednotlivých zložiek ešte znásobí. Masku nechajte pôsobiť päť až desať minút a potom ju starostlivo zmyte.    

Nedeľa

Všetci vieme, že posledný deň v týždni by sme mali oddychovať – a presne tak znie aj posledné wellness tajomstvo. Ničnerobenie! Pretože priveľa dobrého tiež môže vlasom škodiť, dokonca ich zaťažovať. V nedeľu teda nechajte fľaštičky a tuby odpočívať – vyložte si nohy a vychutnajte si zvyšok víkendu. Vaše vlasy vám poďakujú.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...