Skip to Content

Dokonalá starostlivosť: Spánok pre krásu

Getty Images

Túžite po hodvábnych vlasoch so zdravým leskom? Teraz sa vám tento sen môže splniť – v noci a priamo vo vašej posteli. Zistili sme pre vás tie najlepšie tipy a triky, ktorými môžete vlasy rozmaznávať počas spánku – od skrášľujúcich účesov až po vhodnú obliečku na vankúš.

Najdôležitejšia maličkosť vo vašej kozmetickej taške skvelých trikov? Samozrejme spánok pre krásu! Už dlho je známe, že uvoľňujúci, hlboký spánok nás nielen udržuje telesne aj duševne zdravých, ale nás aj skrášľuje! Naše telo sa samo regeneruje a obnova buniek prebieha vtedy, keď spíme (ideálne sedem až deväť hodín). Výsledok nasledujúceho rána: svieža, ružovkastá pleť bez vrások či tmavých kruhov pod očami. Podobne ako pokožka, aj vlasy si výhody spánku náležite užívajú. Keď je vaše telo fit a odpočinuté, vlasy majú dosť energie, aby rástli a krásne sa leskli.    

Ale počkať, existujú aj ďalšie výhody! Aby ste vlasy naozaj hýčkali, v noci im môžete dopriať nadštandardnú starostlivosť. Tu je niekoľko osviežujúcich trikov pre vlasy ako zo sna:

Vhodný účes

Že by ste si mali vlasy pred spaním ešte raz upraviť? Rozhodne! Je viacero dôvodov, prečo má zmysel si vlasy na noc zopnúť. Ak si ich necháte rozpustené, budú sa počas spánku odierať o vankúš, čo môže viesť k lámavosti a rozštiepeným končekom. A ďalší dôvod, prečo mať vlasy v noci radšej pod kontrolou je ten, že ráno budú menej zamotané a ľahšie sa vám budú česať.

Skúste si ich večer zopnúť do vysokého, voľného drdolu, ktorý nenaruší vaše pohodlie. Aby ste predišli nepekným uzlíkom, siahnite po mäkkej čelenke z hodvábu alebo saténu. A dlhé pramene sa navyše dajú zapliesť. Na tomto účese je najlepšie, že ak si ich pred úpravou jemne navlhčíte vodou alebo tužidlom, ráno po rozpustení budú nádherne zvlnené. To je zároveň skvelý trik pre sedmospáčov – ráno môžete ušetriť trocha času a napriek tomu vyzerať skvele!

Kompletný skrášľujúci program

Nočné hodiny sú ako stvorené na to, aby ste si dokonale užili blahodarný účinok masiek a regeneračných kúr, pretože ich môžete nechať dostatočne dlho pôsobiť. Niektoré z nich dokážu vyživiť a zaceliť vlasy už po jednej minúte. No až v priebehu noci skutočne uplatnia svoju zázračnú silu! Väčšina z týchto bohatých produktov obsahuje rastlinné oleje (napr. arganový alebo jojobový), dôležité proteíny či dokonca posilňujúce zložky.    

Predtým než si ľahnete spať, vmasírujte produkt do vlhkých vlasov a zabaľte ich do mäkkého uteráku z mikrovlákna. Potom všetko ešte na chvíľu nahrejte fénom – teplo regeneračný efekt ešte zvýrazní. Ráno si vlasy umyte a užívajte si hebkú odmenu.

Aj dokonalá obliečka dokáže divy

Príslovie „Ako si usteliete, tak budete spať.“ platí aj pre vaše vlasy. Ak budete používať ten správny vankúš, budú noci príjemnejšie a jemnejšie aj pre ne. Najlepšiu službu im urobí  obliečka z hodvábu. Prečo? Hladký povrch v porovnaní s bavlnou výrazne zníži odieranie vlasových vlákien.   

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...