Skip to Content

Sú silikóny to pravé pre vaše vlasy?

Fotolia

Niektoré, ale nie všetky, vlasové produkty obsahujú silikóny. Prečítajte si, čím sú silikóny pre vlasy prínosné, a ktorým typom vlasov vyhovujú.

Silikóny sa často považujú za malé zázraky v starostlivosti o vlasy. Viete, prečo sa silikóny pridávajú do niektorých šampónov alebo regeneračných prípravkov na  vlasy? Zistite, či vaše vlasové produkty obsahujú silikóny a či sú silikóny pre vaše vlasy to pravé.

Typy vlasov, ktorým silikóny v prípravkoch pre starostlivosť o vlasy prospievajú

Prípravky pre starostlivosť o vlasy obsahujúce silikóny majú za úlohu posilniť nezdravo vyzerajúce, suché, krehké a zničené vlasy s rozštiepenými končekmi. Regeneračné prípravky, kondicionéry a šampóny 2 v 1 zvyčajne silikóny obsahujú, pretože obnovujú poškodené vlasy a ich štruktúru. Aj niektoré stylingové produkty obsahujú silikóny.

Silikón na povrchu vlasov prinavracia vlasom lesk a prirodzenú pružnosť. Vďaka prípravkom s obsahom silikónov sa vlasy dajú ľahko rozčesať. Jemná silikónová vrstva okolo každého vlasu zaisťuje zlepšenie textúry a vzhľadu vlasu. Vlasové kutikuly priľnú k telu vlasu a vlasy sú tak jemné a lesklé. Hladký povrch vlasu ľahšie odráža svetlo, čím dosiahnete zdravý a krásny lesk ošetrených vlasov.

Silikóny sú navrhované tak, aby plnili požadované účely. Vytvárajú dlhé reťazce, prstence alebo sieťové štruktúry. Niektoré silikóny sú rozpustné vo vode, iné nie. Nájdete ich v tekutej forme, vo forme spreju či ako krémovú substanciu. Vlastnosti silikónov môžu byť doslova šité na mieru na špecifické účely ich použitia.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...
 • Exkluzívna spolupráca: Schwarzkopf a Claudia Schiffer

  Ochrana

  Exkluzívna spolupráca: Schwarzkopf a Claudia Schiffer
  ...

  Schwarzkopf prináša na trh dva nové rady produktov vyvinuté v spolupráci so svetoznámou ikonou krásy Claudiou Schiffer.

  ...