Skip to Content

Produkty proti krepovitosti ovládnu neposlušné vlasy

Getty Images

Ako sa počasie ochladzuje a trávime stále viac času vo vykurovaných priestoroch, častým problémom sú krepovité vlasy. Ďalším dôsledkom vyhrievaného vzduchu je ich nepoddajnosť. Vonkajšia vlhkosť nijak nenapomáha a má vo zvyku premeniť váš účes na kučeravý výbuch.  Našťastie, existuje jednoduché riešenie ako sa vyhnúť nepríjemnostiam s vašim účesom. Radi vám pomôžeme nájsť správne vlasové prípravky do každého počasia.

Častým jadrom problému krepovitosti vlasov je: vlas sa zdá nepoddajný a odoláva všetkým pokusom o styling. Bez dostatočného obsahu vlhkosti, vonkajší obal vlasu tvrdne a stráca prirodzenú pružnosť a lesk. Výsledkom sú suché krepovité pramienky, ktoré je nemožné upraviť, akokoľvek sa budete snažiť.

Starostlivosť o vlasy proti krepovitosti

Produkty proti krepovitosti riešia hlavné príčiny vysušených vlasov. Poskytujú vlasu hydratáciu, chránia ho pred vysúšaním a vyplňujú poškodené pórovité časti na vlasovom obale. Vďaka opačne nabitým statickým nábojom výrobky tiež skoncujú s nepoddajnými a rozlietanými vlasmi.
Šampóny proti krepovitosti väčšinou obsahujú oleje, ktoré vlas obalia a uzatvoria vonkajšiu kutikulárnu vrstvu. Proteín v kondicionéroch zase napravuje poškodený vlas. Neposlušné, kučeravé vlasy potrebujú dodatočné intenzívne posilňujúce ošetrenie jeden alebo dvakrát týždenne. Takéto zaobchádzanie vlasy vyživuje a ošetruje poškodenú štruktúru vonkajšieho vlasového obalu ako aj jadro každého vlasu. Po danom ošetrení sú vlasy pružné, hladké a oveľa žiarivejšie.

Nešetrite na kondicionéry proti krepovitosti! Rozmanité produkty proti krepovitosti navzájom spolupracujú a dopĺňajú sa. Požívajte šampón aj kondicionér proti krepovitosti pravidelne, aby ste sa jej zbavili natrvalo.

Vlasový styling

V boji s krepovitosťou by ste mali neustále myslieť na potreby svojich vlasov, čo zahŕňa aj ich styling. Odporúčame používať roztok alebo sérum proti krepovitosti pred fénovaním, aby ste mali istotu, že sa fénovanie nestane spúšťacím mechanizmom pre ich vysúšanie. Vlasy budú hebké a udržia si prirodzenú vlhkosť.

Ak si upravujete vlasy žehlením alebo kulmou, vždy používajte ochranný sprej proti teplu. Sprej nanášajte rovnomerne na celú dĺžku uschnutých vlasov pred použitím žehličky alebo kulmy. Ak ho nasprejujete ešte do vlhkých vlasov, obranné zložky ochránia vlasy proti teplu z fénu a pomôžu predchádzať krepovitým vlasom.

Vlasové spreje proti krepovitosti fixujú účes aj po stylingu. Ponúkajú ochranu proti vetru, UV radiácií a vlhkosti. Tieto vlasové spreje taktiež predchádzajú nutnosti zaoberať sa neposlušne krepovitými vlasmi znova a znova.

Odkaz:

Starostlivosť o vlasy a pokožku v zimnom období >> prevention.com

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...