Skip to Content

Čo môžu proteíny urobiť pre vaše vlasy

iStockphoto

Vlas sa prevažne skladá z dlhých proteínových vlákien, ktoré môžu byť zničené v dôsledku častého používania šampónu a vlasového stylingu. Opotrebované vlasy zvyknú pôsobiť ponuro a môže byť na ne vskutku smutný pohľad. Ochranné produkty obsahujúce proteíny zlepšia vlasovú štruktúru a navrátia vlasom zdravý lesk. Čítajte ďalej a dozviete sa o nových zázrakoch v regenerácii vlasov.

Čítate etikety? Kontrolujete zloženie vašich obľúbených sušienok? Pred tým ako začnete čítať magazín, prelistujete si jeho strany? Potom si pravdepodobne taktiež uvedomujete množstvo prísad v prípravkoch na ochranu vlasov, ktoré kupujete. Možno budete prekvapení užitočnosťou ingrediencií, ako je hodvábny proteín alebo keratín (hlavný proteínový „stavebný materiál“ vlasov). Čo také výnimočné robia proteíny pre zlepšenie kvality našich vlasov?

Rozštiepené končeky a matne vyzerajúce vlasy trpia nedostatkom proteínov. Riešenie tohto problému je veľmi jednoduché. Použite regeneračné produkty ktoré obsahujú proteín. Vďaka nemu budú mať vaše vlasy okamžite väčší objem a lesk. Prečo vaše vlasy tak túžia po starostlivosti a proteínoch?

Všeobecnými vinníkmi sú horúca voda, dlhodobé sušenie fénom a česanie. Rovnako negatívny účinok na vlasy má určite i ondulovanie, pretože pôsobí na samotnú štruktúru proteínov vo vašich vlasov. Čokoľvek už ovplyvňuje ich štruktúru, dáva zároveň vlasom známy a neželaný vzhľad opotrebovania. Môžete ho ľahko spoznať podľa rozštiepených končekov a absencie hodvábneho lesku, ktorý je na zdravých vlasoch taký príťažlivý. Vlasové kutikuly sú zničené a je to vidieť na prvý pohľad.

Riešenie ochrany vlasov pomocou proteínov

Prípravky obsahujúce vyživujúce proteíny (napríklad produkty s obsahom sóje, hodvábu, ovsených alebo pšeničných bielkovín) sú schopné ozdraviť lámavé vlasy. Proteín prenikne dovnútra, kde zacelí defekty v jeho štruktúre. Tenký proteínový ochranný povlak prinavráti vlasom pružnosť a lesk hodvábu, a to prostredníctvom vyplnenia medzier a nedostatkov v hrubej, zničenej vrstve kutikúl. Proteíny obsiahnuté v produktoch určených pre starostlivosť o vlasy, sa ovinú okolo zničených vlákien a okamžite im dodajú zdravší a pevnejší vzhľad. Lámavým vlasom vrátia ich prirodzenú jemnosť a ťažké a hrubé pramene budú opäť poskakovať zarovno s vašimi krokmi.

Na mieru „ušité“ proteíny pre vaše vlasy

Nové technológie umožňujú určiť, ktoré proteínové štruktúry sú v matných, lámavých vlasoch poškodené. Samozrejme, nasledujúcim krokom je napomôcť prírode ozdraviť zničené štruktúry použitím presne tých proteínov, ktoré dokážu vyplniť medzery a opraviť poškodené štruktúry. Pravdepodobne nie ste prekvapení skutočnosťou, že tieto nové stavebné prvky sú veľmi podobné prírodným proteínovým stavebným zložkám. Z tohto dôvodu sú dokonca lepšou voľbou vlasovej starostlivosti ako ich zastarané náprotivky. Preto použite ich úžasné schopnosti na obnovenie prirodzene hodvábnej krásy vašich vlasov.

Ďalšie rady ako udržať vlasy hodvábne

Používanie prípravkov na ochranu pred teplom je nevyhnutné, ak používate stylingové prostriedky ako je fén alebo žehlička na vlasy. Teplo má tendenciu zničiť štruktúru nechráneného vlasu, ktorý prevažne pozostáva z dlhých reťazcov proteínov (keratínu).

Popri ochranných produktoch obsahujúcich proteíny, môžete taktiež používať prípravky obsahujúce koenzým Q10 (CoQ10), aby ste pomohli vlasom vybudovať si prirodzený obsah keratínu a proteínovú ochranu.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...