Skip to Content

Rýchle riešenie pre poškodené vlasy

Sú vaše vlasy lámavé a suché s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Máme pre vás dobrú správu: Ostrihanie vlasov nie je jediným riešením. Radi vám povieme ako správna starostlivosť a styling vráti život a lesk vašim vlasom.

Väčšina poškodení vlasov je zapríčinená nesprávnou starostlivosťou o ne. Možno máte zlé skúsenosti s vlasovými nástrojmi ako sú kefy, fény, kulmy, alebo agresívnejšie chemické prípravky, ako sú farby na vlasy, odfarbovanie, či trvalá. Stres, ako aj nevyvážená diéta vplývajú na problém s vlasmi. V niektorých prípadoch je nesprávna starostlivosť jedinou príčinou. Agresívne prípravky môžu vysušiť vlasy, prirodzene jemná vrstva pokožky sa stane drsnou, vlasy sa začnú lámať a objavujú sa prvé rozštiepené končeky.

K poškodeným vlasom pristupujte ako v rukavičkách

Zaobchádzajte so svojimi vlasmi s láskyplnou opaterou. Používajte špeciálny šampón, ktorý jemne vmasírujete do mokrých vlasov. Silné drhnutie počas umývania vlasov šampónom spôsobuje komplikovanejšie rozčesanie vlasov. Starostlivo opláchnite všetok šampón. Poškodené vlasy vždy potrebujú aj kondicionér alebo kúru po každom šampónovaní. Kondicionér je obzvlášť potrebný pri veľmi zničených končekoch. Nechajte kondicionér chvíľu pôsobiť pred jeho umytím.

Proteíny vyživujú a "opravujú" poškodené vlasy

Niektoré zložky v šampónoch a vlasových produktoch pomáhajú zničeným vlasom a môžu im dodať pôvab aj pre zvláštnu príležitosť. Zvlhčovače ako napríklad Aloe vera, panthenol alebo glycerol môžu zachrániť namáhané, jemné vlasy. Aktívne zložky, ako napríklad Olej z Makadamových orieškov, Arganový olej, Bambucké maslo, alebo olej z divej šípky chránia každý jeden vlas ochrannou vrstvou. Regenerujú vrstvu pokožky, čoho dôsledkom sú zdravo vyzerajúce, lesklé vlasy. 

Poškodené vlasy stylujte veľmi opatrne

Vlasy naberajú na objeme počas šampónovania. Čerstvo umyté vlasy sú preto obzvlášť citlivé. Po šampónovaní by ste preto nemali silno drhnúť vlasy do sucha, ale radšej ich prikryť uterákovým turbanom. Následne učešte vlasy široko-zubým hrebeňom, zatiaľ čo držíte vlasy pri korienkoch. Je to jemnejšie na korienky. Prirodzené vysušenie vlasov na vzduchu je samozrejme najlepšie, avšak ak nemáte čas dopriať si tento luxus, môžete nastaviť svoj fén na plný výkon, nikdy však nie na viac ako polovičnú teplotu. Spôsobí to, že budete fénu vystavená len krátko a nedôjde k vysychaniu vlasov. Nakoniec by ste sa mali vyhnúť nástrojom na vlasy ako sú žehličky na vlasy, kulmy, alebo nahrievané natáčky. Pamätajte prosím, že chemické procedúry ako je farbenie, odfarbovanie, či trvalá, zničeným vlasom rozhodne neprospievajú.

Nie poškodeným vlasom

Prípravky na rozštiepené končeky pomáhajú v prípade, že rozštiepené končeky sú najvážnejším poškodením vašich vlasov. Silikónový olej v týchto prípravkoch dočasne opraví rozštiepené končeky, čiže zabráni strapatému vzhľadu. Úplne jednoduché – aplikujte zopár kvapiek prípravku na rozštiepené končeky na vaše uterákom vysušené vlasy a potom ich nechajte vysušiť bežným spôsobom. Natáčanie rozštiepených končekov okrúhlou kefou počas fénovania vás taktiež do istej miery zbaví neupraveného vzhľadu. Ak všetko zlyhá a rozštiepené končeky sa zmenia na rozštiepené vlasy, požiadajte svojho kaderníka o odstrihnutie jedného centimetra z vašich vlasov. Výsledok sa ihneď dostaví! Bez rozštiepených končekov budú vaše vlasy vyzerať silnejšie a zdravšie.

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...
 • Exkluzívna spolupráca: Schwarzkopf a Claudia Schiffer

  Ochrana

  Exkluzívna spolupráca: Schwarzkopf a Claudia Schiffer
  ...

  Schwarzkopf prináša na trh dva nové rady produktov vyvinuté v spolupráci so svetoznámou ikonou krásy Claudiou Schiffer.

  ...