Skip to Content

Ochrana vlasov pred slnkom na pláži

Slnečná ochrana pre vaše vlasy! Slnko, piesok a slaná voda vedia byť k vlasom nemilosrdné. Ale suché vlasy, rozstrapkané končeky ani blednutie farby nemajú vôbec žiadnu šancu, ak máte tú správnu ochranu pred slnkom. Takže vám garantujeme, že aj po vysnívanej dovolenke zostane vaša koruna krásy nepoškodená! Prečítajte si, ktoré produkty na ochranu vlasov pred slnkom jednoznačne patria do vašej dovolenkovej batožiny.


Letná bezpečnosť: Vždy máme po ruke slnečné okuliare, opaľovací krém, klobúk a slnečník, aby nás chránili pred slnečnými lúčmi. Lenže aj naše vlasy sú v ohrození. Tak ako môže byť dovolenka krásna a plná odpočinku, má aj svoju tienistú stránku v podobe slnečného žiarenia, morskej soli či chlórovej vody. Tie môžu vaše vlasy pripraviť o výživu, zdrsniť ich štruktúru a zničiť pigment. Ochrana vlasov po opaľovaní má teda mimoriadny význam, aby vaše vlasy prežili letnú sezónu bez ujmy. Prezradíme vám viac o tom, ktoré produkty sú najvhodnejšie pre ochranu vašich vlasov pred slnkom:

Ochrana vlasov pred slnkom: Šampón

Čisté a vyživené: Po každom namočení v bazéne či mori si opláchnite vlasy veľkým množstvom vody (ak je to možné, studenej). Tým z nich odstránite zvyšky soli, piesku a chlóru, ktoré vašim vlasom spolu za pôsobenia slnka ubližujú najviac. Večer zaraďte do starostlivosti jemné zmývanie, pre vlasy v lete ideálne ľahkým šampónom. Hýčkajúce a vyživujúce produkty starostlivosti o vlasy, ktoré uľahčujú rozčesávanie, by vo vašej cestovnej taške tiež nemali chýbať. Máte vlasy zafarbené? V tom prípade do kozmetickej tašky pribaľte ešte šampón pre váš odtieň vlasov, aby ste zachovali ich lesk a ochránili farbu pred vyblednutím.

Ochrana vlasov pred slnkom: Vlasová maska

Kompletné balenie: Staráme sa o slnkom zaťažené vlasy a v tejto procedúre zohrávajú dôležitú úlohu intenzívne regenerujúce masky. Táto špeciálna starostlivosť pomáha zaceľovať štruktúru vlasov. Treba pripomenúť, že vyživujúce produkty sú pre unavené vlasy v lete ako perfektný wellness program. Vlasové masky obsahujú mimoriadne dôležité látky – vitamíny a oleje, ktoré dodávajú nádherným plážovým vlasom  prospešné živiny.

Ochrana vlasov pred slnkom: Vyživujúci sprej a vlasový olej

Prvá trieda: Nakoniec vlasy rozmaznajte od korienkov až ku končekom vyživujúcim sprejom – vlasy budú vďaka nemu extra pružné. Intenzívna starostlivosť vlasových olejov dodá vašim vlasom chýbajúci lesk a inovatívne formuly zase objem bez zaťaženia. Bonus navyše: Žiadny z výrobkov nemusíte z vlasov oplachovať, takže na pláži ich pokojne nechajte pôsobiť ako produkty, ktoré netreba vymývať.

Nad slnko jasnejšie: Starostlivosť pomáha udržať zdravý look vašich vlasov po celé leto!

Súvisiace články
 • Ako nájsť ten správny šampón

  Šampón na vlasy

  Ako nájsť ten správny šampón
  ...

  Cesta za krásnymi vlasmi začína už pri umytí. Šampón špeciálne určený presne pre vaše potreby totiž dokáže omnoho viac, než by ste predpokladali...

  ...
 • Správne šampónovanie

  Šampón na vlasy

  Správne šampónovanie
  ...

  Viete, čo všetko musíte pred šampónovaním vlasov zvládnuť? Pozrite sa, ako môžete vylepšiť svoju rutinu umývania vlasov.

  ...
 • Krásne vlasy za noc

  Ochrana

  Krásne vlasy za noc
  ...

  Aj počas spánku sa môžete starať o svoje vlasy. Užívajte si sladký odpočinok, zatiaľ čo vlasové masky, kúry, ošetrujúce produkty a spreje dodajú vlasom potrebnú starostlivosť. Poznáte zoznam najlepších vlasových produktov na nočnú starostlivosť o vlasy?

  ...
 • Poškodené vlasy

  Ochrana

  Poškodené vlasy
  ...

  Vyzerajú vaše vlasy ako cukrová vata s rozštiepenými končekmi a bez lesku? Našťastie existujú efektívne spôsoby, ako vyliečiť poškodené vlasy.

  ...
 • Silikónová strarostlivosť o vlasy

  Ochrana

  Silikónová strarostlivosť o vlasy
  ...

  Niektoré vlasové protukty obsahujú silikóny. Zistite, čo pre vaše vlasy tieto silikóny robia a pre ktoré typy vlasov sú vhodné a naopak, pre ktoré nie.

  ...
 • Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy

  Ochrana

  Farba kombinovaná s leskom: Zázračný rituál pre vaše vlasy
  ...

  Luxusný lesk, komplexná starostlivosť a svieža farba. Tomu hovoríme trojitý zásah! Všetko o tejto zázračnej farbe sa dozviete tu.

  ...
 • Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk

  Ochrana

  Vlasy a klimatizácia - Schwarzkopf.sk
  ...

  Mrazivé dni si vyžadujú extra starostlivosť o vlasy. Prezradíme vám, ako prežiť zimu s krásnymi vlasmi.

  ...
 • Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete

  Ochrana

  Štýlové leto: produkty a doplnky, bez ktorých sa nezaobídete
  ...

  Ukážeme vám dva looky na horúce dni a predstavíme inovatívne produkty, s ktorými bude vaša hriva svieža a krásna po celé leto!

  ...
 • Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra

  Ochrana

  Keratín – zázračná starostlivosť zvnútra
  ...

  Čo je keratín, prečo sa nachádza v produktoch a akú rolu zohráva v starostlivosti o vlasy? Čítajte ďalej a doprajte vlasom jeho výnimočné účinky!

  ...
 • Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?

  Ochrana

  Strihanie - Jediné riešenie pre záchranu vlasov?
  ...

  Stratili vaše vlasy svoju prirodzenú krásu a zdravý vzhľad? Pomôžeme vám prinavrátiť vašim vlasom život. Strihanie môže počkať.

  ...
 • Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy

  Ochrana

  Lecitín: Pre lesklé, pružné vlasy
  ...

  Lecitín má blahodárne účinky na suché a lámavé vlasy. Zistite, akú úlohu zohráva táto olejnatá látka v ošetrujúcich prípravkoch na vlasy.

  ...
 • Slovník zložiek vlasovej starostlivosti

  Ochrana

  Slovník zložiek vlasovej starostlivosti
  ...

  Jojobový olej vaše vlasy zjemní. Hodvábne proteíny dodajú vlasom lesk. Zložky v ošetrujúcich i stylingových vlasových produktoch dokážu s vlasmi divy. Chcete vedieť viac o účinkoch jednotlivých zložiek? Čítajte ďalej a dozviete sa viac...

  ...